VW Golf IV , 1.9 tdi 85 kw AJM

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Golff7
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 09.02.2017 09:13
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV , 1.9 tdi 85 kw AJM

Príspevok od používateľa Golff7 »

Zdravím vás, na mojom. Golfe som menil už druhé tesnenie na veku ventilov, dal som dokonca aj druhé veko, sruby som dotahoval na moment ako ma byt podla príručky.... Raz tiekol z jednej strany vzadu pri saní, a pri druhom tesnení a veku zrazu prestal a začal na druhej strane unikat.... Dával som aj silikon pre istotu... Už neviem ako to urobiť... Neriešil niekto niečo podobné? Vďaka za rady
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Víko má vkladané tesnenie z profilovej gumi a existujú dve rôzne výšky profilu a spústa výrobcov.Tak Elring ako aj Victor Reinz niekedy sadnú,niekedy iba originál ktorý je presný ale nepomerne drahší.Ono to často tečie aj ak sa použije správna výška profilu pre unavené gumičky na tých 13 skrutkách dookola.Skrutka sa doťahuje maličkým momentom (a v presnom poradí !!!)doslova rukou pretože je riešená tak že skrutka dosadne na plochu hlavy a ďalej to môžeš ťahať koľko chceš,prítlak sa zvyšovať nemôže.Kedže sa gumičky skrutiek poddajú po 10 rokoch,prítlak nezabezpečia čo sa aj na hlavu postavíš.Sú iba dve možnosti,jedna pre slovensko,tj nagebrí sa tam tona parasilikonu,a druhá pre civilizovaný svet - kúpy sa sada skrutiek za cca 70 e.-aj z tými gumičkami.
Golff7
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 09.02.2017 09:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Golff7 »

Čítal som o tom ze sú rôzne tesnenia a nie všetky pasujú, väčšinou som kupoval Victor reinz.... Ale. Dotahoval som momentom, a v presnom poradí podľa príručky, ale tieklo to.... Tak ako píšete zajtra budem mat sadu kde bude nové tesnenie a nové sruby.... Lebo podľa mňa bude problém aj v nich.... Takze to môžu kľudne spôsobovať aj gumičky na srubach?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak je gumička skrutky už čapatá,tak nedotláča víko,darmo je skrutka v doraze
Golff7
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 09.02.2017 09:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Golff7 »

Gumička na skrutke potom hra veľkú rolu však?
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných