VW Golf III , 1.9 TD - voda v oleji

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cerov
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 27.08.2009 10:24
Zdieľať na Facebook

VW Golf III , 1.9 TD - voda v oleji

Príspevok od používateľa cerov »

Čaute, stala sa mi taká nehoda dostala sa mi voda do oleja, voda z nádržky ide hneď to oleja pri vypnutom aute, vyzerá to ako keby sa poškodila proti mrazová poistka. Chcel by som to skontrolovať ale neviem kde presne mam hľadať proti mrazovú poistku
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: GOLF 3 1.9 TD voda oleji

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Prečo myslíš, že protimrazová poistka oddeľuje vodný a olejová okruh? :41c2:
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf III , 1.9 TD - voda v oleji

Príspevok od používateľa martincichy »

Namiesto mrazovej poistky hladaj olejovy chladic.
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf III , 1.9 TD - voda v oleji

Príspevok od používateľa zsvatos »

Trosku to upresnim. Chladic oleja alebo tiez vymennik tepla voda/olej, nájdeš medzi olejovym filtrom a blokom motora. Je to taka hlinikova kocka, na ktorej je nasroubovany olejovy filter, a idu k nej dve vodovodne hadice. Pri veku auta je velka pravdepodobnost, ze vymennik trafil šlak.
Aby si si potvrdil ze je problem prave tam, hadice odpoj a spoj ich kusom trubky. Ak ti prestane voda utekat do oleja, mas to jasne dolozene.
Kludne mozes auto vyskusat aj v prevadzke.

Otázka, preco si myslis ze mrazove poistky oddeluju vodu a olej , nie je uplne na mieste. Su aj motory, kde to tak je. Skvelym prikladom su motory Skoda od Skody 1000 po Skodu Fabia.
Naposledy upravil/-a zsvatos v 15.03.2022 07:22, upravené celkom 2 krát.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf III , 1.9 TD - voda v oleji

Príspevok od používateľa oco13 »

Prosím o foto kde na motore Shade je mrazová poistka ktorá by prepojila vodu s olejom. :2f93:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf III , 1.9 TD - voda v oleji

Príspevok od používateľa zsvatos »

oco13, a naco ti to bude? Kto opravuje auta vie, kto do vsetkeho len mudruje to vediet nepotrebuje...

Ale dobre, nebudem konfrontacny. Fotku nemam, ale popisem to lahko. Na Skodovkach su pod klaviaturou(ak vies co to je), tri mrazove poistky, ktore ked vyhrdzaveli, vytieklo vsetko chladivo do oleja.
Naposledy upravil/-a zsvatos v 13.03.2022 19:53, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf III , 1.9 TD - voda v oleji

Príspevok od používateľa oco13 »

Aby som sa presvedčil a nemusel ten motor obracať 20x, mám ich ešte zopár na povale, ale toto som nevedel (velmi tomu ani neverím) a uniká mi pointa takéhoto počinu. Takže ak máš link kde by takáto poistka bola , hoď ho sm nech neumriem sprostý. lol
Edit - pokial viem tak olej mal na čerpadle takú guličku so strunkou kade utekal ak vznikol pretlak v olejovom okruhu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf III , 1.9 TD - voda v oleji

Príspevok od používateľa zsvatos »

vymenil som tych mrazoviek stovky, vsetky Favority aj Formany s tym mali problemy.

Preboha, ale gulicka so strunkou je obycajny reulator tlaku oleja, to sem prosim neplet. Nema to s temou nic spolocne.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf III , 1.9 TD - voda v oleji

Príspevok od používateľa oco13 »

Ok v pohode , len poprosím o načrt fotku alebo hocičo kde najdem mrazovku na motore Škoda 1000 - 120 ktorá spája , alebo môže spojiť olejový a vodný okruh. Neviem ako takúto otázku zadať do guugla inak by som už hladal aj tam.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf III , 1.9 TD - voda v oleji

Príspevok od používateľa zsvatos »

Obrázokhm, sak ako pisem. Mrazovky su pod klaviaturou, nad mrazovkou je priestor, kde sa nachadza olej, pod mrazovkou je chladiace medium. Ked mrazovku vyberies alebo prerazis, vytlaci sa voda k ventilom a stecie cez olejove kanaly do olejovej vane.
Najdi si cez google fotku hlavy napr. z Felicie zhora a bez klaviatury. Uvidis tam tri mrazove poistky
Naposledy upravil/-a zsvatos v 13.03.2022 20:23, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf III , 1.9 TD - voda v oleji

Príspevok od používateľa mhlavaty »

oco13 napísal: 13.03.2022 19:52 Aby som sa presvedčil a nemusel ten motor obracať 20x, mám ich ešte zopár na povale, ale toto som nevedel (velmi tomu ani neverím) a uniká mi pointa takéhoto počinu. Takže ak máš link kde by takáto poistka bola , hoď ho sm nech neumriem sprostý. lol
Edit - pokial viem tak olej mal na čerpadle takú guličku so strunkou kade utekal ak vznikol pretlak v olejovom okruhu.
Pokojne tomu veriť.Zátky ak vytlačí,ide voda do priestoru pod víkom ventilov a teda priamo stečie do vane.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf III , 1.9 TD - voda v oleji

Príspevok od používateľa oco13 »

Aha tak , diky Milan za vysvetlenie , takže je to tá zátka pod vahadlami. :300f: :300f: Zas viem o kus viac
Edit: týmto sa ospravedlňujem Zvastosovi - je to sprostrekovane , stále som myslel na zátky z boku motora a tá pod vahadlami mi unikla.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf III , 1.9 TD - voda v oleji

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Mne odišla membrána na olejovom chladici, P 406 HDI.
Porucha sa prejavovala tak, že mi olej unikal do nádržky s vodou, motor sa prehrieval , vtedy už vytláčalo aj vodu s olejom von z nadrżky.

V OFICIÁLNOM servise mi chceli meniť hlavu motora ... Nie a nie ich presvedčiť, že to hlava nemôže byť :3c90: , len " dajte 80.000 SKK zálohu na prácu"...

V ďalšom servise mi " poradili", nech len čakám, čo to bude robiť ďalej, keď sa to poriadne zhorší, potom sa pustia do opravy...
Keby ľudia tušili, aká bieda je v servisoch, česť výnimkám, tak nič drahšie ako za 500 eúr nikto nekúpi.. :40bd:
cerov
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 27.08.2009 10:24
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf III , 1.9 TD - voda v oleji

Príspevok od používateľa cerov »

Ďakujem za pomoc, k autu som sa dostal minulý týždeň, nakoľko som čakal kým sa oteplí. Nakoniec to bol vymenik ktorý bol tak skorodovany, že mi pri vytahovani hadičky kus trubky z vymenika ostala hadicke. Z olojoveho filtra som mal vodný filter...
Po výmene oleja,filtrov a vymenika auto funguje ako ma.
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných