VW Golf III 1.4 ´96 - Bordel pri vypúštaní oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

NoDovidenia
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

VW Golf III 1.4 ´96 - Bordel pri vypúštaní oleja

Príspevok od používateľa NoDovidenia »

Chlapi mám problém,

mám najazdené 269 000 km a pri 245 000 som menil olej použil som Valvoline Maxlife 15W-40 teraz som šiel meniť olej zasa ale všimol som si že na vačka je zahadzaná bordelom a v tom bordeli sú aj jemné ostružiny tak som ten olej radšej nevymenil z dovodu či sa mi to oplatí. Chcem sa spýtať či už mám zháňať nový motor alebo to nejakým sposobom preplachnúť? Či mi už hlavu nebrúsi.

Ďík
martincichy
Príspevky: 5453
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

daj dole ventilové veko a pozri sa na to poriadne. Uvidíš, či sa bude dať rozoznať, či je to čerstvé, alebo nie.

Na druhej strane, venuj maximálnu pozornosť vypúšťaniu oleja. Všímaj si vypúšťaciu šrubu, či su na nej zachytené piliny. Keď budeš vypúšťať olej, doporučujem Ti, aby si cez nádobu, do ktorého budeš vypúšťať olej dal starú dámsku silonku, na nej sa Ti zachytí všetok bordel. Prezri ho a uvidíš, či sú tam piliny.

Ak ich tam bude veľa, trebalo by zhodiť olejovú vanu a pozrieť sa na sitko, v akom je stave a pozrieť sa na kľuku a ložiská kľuky a ojníc.
madelj
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 15.10.2008 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa madelj »

presne tak prezriet pri vypustani oleja,vypustnu sroubu,finta so silonkou je ale naj riesenie.necuduj sa,ale ze sa nieco deje ked menis olej po 24 tis km.drzim palce.
mareceks51
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 06.04.2008 13:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mareceks51 »

najskor vacka.........po takom vymenom intervale na 1,4 bezna vec.....chystaj peniazky
audi841
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04.01.2009 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audi841 »

GTX3 CASTROL som lial do passata B4.je to 15W a 900000KM najazdil a este jazdi.a je to jedno sak veci na to su za pet korun
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 73 neregistrovaných