VW Golf III - 1,8 namiesto 1,6 je to možné ?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

24vierka
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12.04.2015 12:49
Zdieľať na Facebook

VW Golf III - 1,8 namiesto 1,6 je to možné ?

Príspevok od používateľa 24vierka »

Chcela by som sa spýtať, kúpila som golfa 1,8 ale zapísanú mam 1,6. Je možné zapísať iný motor čo musím spraviť a koľko ma to asi tak vyjde? ...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ak by sa to aj dalo tak by to asi bolo drahsie ako cele auto. Kupila si to vedome ze je to tak prerobene alebo nie? Podla toho sa treba postavit k problemu. Ak si to vedela mala si sa radit skor ako si to zaplatila. A ak nie , tak bud jazdi tak ako to je alebo to vrat ak je to mozne.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

skús si zistiť podla VIN auta aký tam má byť motor - na nete cez VIN decoder... a potom budeš vedieť či urobili chybu na DI - kludne urobili preklep 6-8, opýtať sa či vedia urobiť opravu... alebo niekto prehodil motor a dal tam taký aký bol po ruke, potom už asi veľmi nič nenarobíš, jedine pri STK-EK môžu byť iné hodnoty emisii, volnobehu - možno a možno ani nie, popr. podplatíš...
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Vrat auto povodnemu majitelovi. :41c2:

Ak nechces mat problemy. :41c2:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Načo hneď radikálne riešenia ak nieje isté, či teda je tam aj reálne vymenený motor a nesedí ani kód motora v papieroch a aj podľa VIN tam patrí iný , alebo len preklep v papieroch čo sa týka objemu motora. A ani nevieme kto ako kedy na to prišiel a teda celé pozadie. Samozrejme na SK by som pokladal za značne najpravdepodobnejšiu tú najhoršiu variantu že to je nejaký zlepenec a skladačka čo garáž dala. Vrátiť auto býva dakedy dosť problém ak človek natrafí na predávajúceho ktorý sa skrátka živý odrbávaním a má svoj kšeft premyslený do detailov...
24vierka
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12.04.2015 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 24vierka »

Ja auto vrátiť nechcem ani nič podobné, ja som len chcela vedieť či je to možné zapísať ak nie tak tam pôjde 1,6 motor to nie je problém, len som počula že sa to možno dá tak som len chcela vedieť čo by to vyšlo .
Ale aj tak ďakujem za odpovede :)
necrofibre
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 06.10.2007 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa necrofibre »

Ak by to bolo skutočne tak,ako opísal Vlády(tiež mám pocit,že to poskladal nejaký Ďuro doma v garáži zo všetkého možného), tak si koleduješ len o problémy. Nechápem, ako si také auto mohla vôbec kúpiť :/
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

veď napíš číslo motora - vin alebo daj SPZ a za 1 minútu budeme vedieť či je tam preklep alebo vymenený motor....
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

necrofibre napísal:Ak by to bolo skutočne tak,ako opísal Vlády(tiež mám pocit,že to poskladal nejaký Ďuro doma v garáži zo všetkého možného), tak si koleduješ len o problémy. Nechápem, ako si také auto mohla vôbec kúpiť :/
- čo nechápeš... mne na STK tiež udivený technik povedal že dľa TP mám manuál a nie automat... lebo páni na DI urobili chybu.... ak by som auto predal myslíš že by nato niekto prišiel? Nie lebo to nikoho ani vo sne nenapadne....
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Asi by som najskôr podľa VIN zistil, aký tam má byť originál motor, aby sa vylúčilo, či je to preklep, alebo nejaká výmena motora. Až potom by som polemizoval, prečo, ako a za čo by sa s tým dalo niečo robiť.
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných