VW Golf III 1.6 55kw - vysoka spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

centoo
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16.04.2013 23:16
Zdieľať na Facebook

VW Golf III 1.6 55kw - vysoka spotreba

Príspevok od používateľa centoo »

chalani surne potrebujem poradit co mi moze robit taku velku spotrebu...
na golfe urobim za 10E po meste ani nie 50km to mi vychadza okolo 14l na 100 a to celkom kludnou jazdou...
menil som lambdu a nepomohlo... na aute mi za studena dakedy zdvihne otacky na 2000 a chvilu ich drzi potom padnu a zda sa mi ze moc smrdi benzin a aj nejak divne smrdia spaliny...pozeral som aj ci je katalizator vo vyfuku a je ...a este ked mam zohriaty motor tak mi na volnobehu svieti mazanie ale to myslim ze je riedkym olejom...moze to vsetko robit daka jedna vec??? poradte nieco cim to moze byt lebo mna uz nic nenapada...ide mi hlavne o tu spotrebu tie ostatne veci ma trapia iba ak to ma daky suvis...
vopred dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Robíš to čo netreba a nerobíš to čo treba.Najprv robíš,potom sa pýtaš čo si vyviedol ?!
Áno,môže (ale nemusí) to mať jeden spoločný dôvod,napríklad vstrekovač ktorý nedoviera,tj neustále púšťa palivo a máš tam oba problémy naraz.
Ale v každom prípade rieš olej aj chod motora lebo mu doslova podrezávaš krk
kamo66
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 28.08.2011 11:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kamo66 »

Na mierke oleja by Ti malo pribúdať oleja (aj keď vlastne benzínu). Mazacie vlastnosti oleja už budú mizerné.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

mal som golfa 3 ,1,8 benzin spotreba 16l po kúpe,zistil som,že teplota motora stúpne len na 70 C,bol otvoreny termostat -výmena ,potom 9 l,menšiu už som nemohol dosiahnuť ,nech som robil čo chcel ,potom prišla zima a prezul som z 205 letných na 165 zimné a čuduj sa svete 6,5l /100km...čiže veľký vplyv pri benziňákoch je šírka pneu.-valivý odpor...
centoo
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16.04.2013 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa centoo »

mne nejde o spotrebu 6.5 l aj ked rad by som ju mal ale keby som chcel taku kupim naftak...ale normalna spotreba pri tomto aute by mala byt okolo 9 v meste...
ked si mal zly ten termostat tak na budikoch ti ukazovalo ako?lebo mne sa motor podla budika zohreje pekne
a olej vymenim to ano len vcera som sa docital ze to moze robit aj nejaka podtlakova hadica...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To sa ťažko číta.Uvažovať o podtlakovej hadici a jazdiť z neistým mazaním je vražda toho motora.
Jedna vec tam je minimálne nepochopiteľná,riešila sa lambda.Čert ber,chuďatko možno aj bola dobrá,ale skús vysvetliť že po jej výmene sa nepozrel signál ktorý produkuje nová sonda.Lebo by ste rozhodne dostali informáciu od ktorej sa dá začať rozumne uvažovať.Ak dostáva benzínu z krhle,budú iné údaje ako keď je prasklá hadička podtlaku.Vyrieš tú hadičku,olej počká
centoo
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16.04.2013 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa centoo »

no bol som na pc a ukazalo mi vstrekovac...zajtra skusime vymenit cidlo na teplotu vody a pozreme tu hadicu na podtlak
a cez pc chybu vymazal a ak ju vyhodi znova tak ten vstrekovac vymenim...inak to uz nevidim a nic ine ma nenapada...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aký je odpor na vstrekovačoch ? Čo vlastne konkrétne hovorila chyba ?
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 17.04.2013 22:26, upravené celkom 1 krát.
majokkk
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 07.04.2012 15:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majokkk »

mame doma golfa 3 1.8 a tiez zacal strasne zrat a netahal dobre...a chyba bola v tej podtlakovej hadici bola derava, po vymene navrat k normalu...ale tvoj problem bude asi niekde inde resp. aj niekde inde
centoo
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16.04.2013 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa centoo »

dnes mi na pc zas ukazalo lambda sondu...skusim kupit novu a kontaktnym sprejom postriekat kontakty na kable a tak a ked bude cas povenujem sa tej podtlakovej hadici
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Takto sa nikam nedostaneš,dnes ukáže lambdu,zajtra inú sprostosť,a výmeny budeš robiť celý život.Dôvod prečo vykazuje vadu lambdy môže byť a vlastne aj väčšinou je na hony vzdialený od nej.Po výmene závada ostáva a čo potom ?! Pritom niet nič lahšie ako ju diagnostikovať,ale nie tým sprostým štekrom vďaka ktorému vás dojí každá dielňa
Včera to bol vstrekovač,dnes je to lambda,zajtra to tiež niečo bude a miesto toho aby si aspoň sekundu čítal z pochopením,tak meníš a meníš
A lambdu meníš už druhý krát,už si ju raz menil
centoo
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16.04.2013 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa centoo »

ale lambdu som daval starsiu ale funkcnu...tak preto ten problem mi aj pride z lambdy...smrdia spaliny benzin a spotreba ... tak neviem...
Minotn
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 29.11.2009 00:25
Bydlisko: Trencin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Minotn »

Cidlo teploty motora ukazuje dobre? V meranych hodnotach cez diag?Nie na budiku.To cidlo je dvojokruhove,na budiku moze ukazovat dobre,ale pre rj.zle.Zapach z vyfuku moze sposobovat aj zla indukcna cievka.Na motoroch 1,6 AEE je to dost caste.To ze ti blika kontrolka mazania je tym,ze motor dobre nepali,cast nespaleneho paliva ide do vyfuku,a cast ide do oleja.Neni som si isty,ci na tvojom motore diag.ukaze vadny strekovac,max.iba zaregistruje chybu ked je odpojeny od elektriky.Ake cisla chyb tam boli?Nefuci ti vyfukove potrubie medzi hlavov a katalizatorom?Kod motora mas aky?Motor ide na volnobeh hladko?Netrase snim?Uz som sa stretol na takom motore,ze bola zodrata vacka a derave zdvihatka.Robilo to presne to co tebe,smrad z vyfuku,vysoka spotreba,blikajuca kontrolka mazania.Zacal by som kontrolov cidla teploty.Daj nam vediet ako si stym dopadol
centoo
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16.04.2013 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa centoo »

to cidlo mi pride zajtra tak ho vymenim ;) a motor na volnobehu trasie ked je teply padnu otacky na cca 600... za studena je vsetko oka
jozefko1206
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27.05.2013 12:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefko1206 »

Ahojte ja mam golf 3 1.6 55kw (AEE) auto ma dosť velku spotrebu byely dym aj keď je zohriate na volnobehu otačky držia na 800 ale na motore citiť jemne trhanie z vyfuku hodne citiť palivo auto ma 215 000km nejaka rada alebo skusenosti ? Za každu pomoc moc ďakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných