VW Golf 6 model 2010

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

celerb
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 24.10.2007 20:35
Zdieľať na Facebook

VW Golf 6 model 2010

Príspevok od používateľa celerb »

Zdravím, prosím o radu od znalých veci, aká diagnostika by bola vhodná na spomenuté auto. Je to na súkromné amatérske účely, ako mazanie servis. intervalov, nastavenie škrtiacej klapky a pod., ideálne, kompaktibilné s vin 10.
Ďakujem
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

trebars cviro123 bude vediet urcite, si myslim u takychto rocnikov a vyssie, cesta lacnej diagnostiky koncernu uz je zrejme zarubana :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
celerb
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 24.10.2007 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa celerb »

jasné, toho sa obávam, ale platí to aj keď mám motor "zastaralú 1,4 59KW"? Ani tak si nič neškrtnem? Napr. s Delphi DS150?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Delphi rovno zabudnúť,ale v predaji je plno číny VCDS v inzercii.Všetky tie 16.8 A 17.1 bežia pod W 10, a na čistú amatérčinu stačia,majú potrebný protokol novších aut VAG skupiny.Ich súčasťou býva aj VIS 4.8 (nápoveda na kodovania atd) čo už je ale stará varianta a samotný program nemá úplne všetky rutiny čo továrenské VCDS od RossTech-u.Stabilita pripojenia ...ako sa podarí ? Každý predajca vychváli to svoje a upozorní aké šmejdy predávajú všetci ostatní,nie ako on.
Pozor ale to,že akonáhle VCDS prechádza na UDS sa úplne zmení charakter ktorý každý pozná a je pre VCDS typický.Prejde do módu podobného ako VAS čo znamená ....dlho a pomaly,ale objemom a schopnostami viac.Vyžaduje úpolne iný prístup,a násobne viac vedomostí.Kto v starom VCDS čo to urobil,sa v UDS móde trápi z obrovskými problémami.
celerb
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 24.10.2007 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa celerb »

Ďakujem páni mechanici :2f93:
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

Na tie "cinske kopie" by som si daval pozor !!! Ak totiz budes chciet komunikovat s jednotkou, ktora vyuziva UDS protokol, lahko sa ti moze stat, ze zistis, ze ta cinska kopia je k nicomu, alebo funguje len obmedzene.
Ja som sa takto napalil tiez s takouto cinskou kopiou. Mam motorovu jednotku, ktora podporuje UDS a ta diagnostika dokaze citat/mazat chyby, pripadne nejake kodovanie tiez ide. Ale napriklad vobec nefunguje citanie/logovanie jednotlivych kanalov, a tiez nejdu ani komplexnejsie funkcie ako napriklad spustanie regeneracie DPF filtra a podobne...

Osobne si myslim, ze dnes uz existuje jedina spolahliva cesta na diagnostiku modernejsich aut z VW grupy. A to je kupit origo diagnostiku (ziadnu cinu).
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Žiaľ UDS prinútil aj mňa skončiť z lacnými káblami a íśť na fabrické certifikované,pretože nie je väčší jed,než keď človek zistí že to a hento proste nevie urobiť.z cvirom sme v tej dobe veľa komunikovali ale zmysel to rozhodne malo,a dnes sa hnevám že som ten radikálny rez neurobil dávno.UDS je značne náročné aj na čas,aj na schopnosti diagnostiky ale najviac obsluhy,je nesmierne obšírne a nie je vôbec lahké sa v tom prostredí pohybovať.Kto bol zvyknutý na dir dur hotovo u bežného VCDS tu to môže rovno zabudnúť.Srandičky skončili,čo nakoniec vnímavý dávno museli zbadať že niet žiadnej nápovedy nikde,žiadne rozumy sa nerozdávajú,môžete sa jedine učiť a na to treba už vstupovať z výbornými vedomostami z predošlých systémov.Nikto tu nepomôže ani malé f
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

cviro123 napísal:Origo diagnostika teda oficialna cesta cez VW vies co obnasa? Stavas sa partnerom automobilky v podstate autorizovany servis a platis peniaze za prevadzku takejto diagnostiky vlastne za kazde prihlasenie do systemu.
Mozno si ma spravne nepochopil. Ja som nehovoril o nejakej fabrickej diagnostike (ani neviem aka to je). Ja som mal na mysli to, ze treba mat legalne zakupenu diagnostiku, napriklad aj tu VCDS, ktora ale stoji par stoviek. Ale nie tu lacnu kopiu VCDS z ciny, ktoru kupis asi tak za 20Eciek. Ta cinska je iba kopia a nemusi v nej fungovat vsetko to, co v tej "pravej" funguje.
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných