VW Golf 4motion , 2.0 fsi 110 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Perfekto1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.01.2020 14:09
Zdieľať na Facebook

VW Golf 4motion , 2.0 fsi 110 kw

Príspevok od používateľa Perfekto1 »

Zdravím potreboval bisom poradit auto dimy dost na bielo aj ked je motor zohriaty kupil som ho nedavno najazdenych ma okolo 289000km este ho mozem vrátit preto sa pitam ci to moze robit aj nieco ine nez prenikanie chladiacej zmesi do valcov za rady vopred dakujem
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ak ozaj mozes tak bez vahania vrat a maj pekne vianoce. Aut je milion na predaj a nekupil si si bentley ale bezne auto ktore zozenies aj inde a bez funkcie zadymovania. A k tvojej otazke. Ano moze, napriklad turbo
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jednoznačne choď od toho.Ten motor je beťár technika,treba ozaj hľadať dobrého ku nej,a toto má presne km kedy sa na teba zosype všetko naraz.A bude aj po dvoch Vianociach.Nech ti postačí že to opravujem ale sám by to nechcel ani do daru pri daných km.A na to nespoliehaj že niekto urobí diagnostiku a dá zelenú.Neurobí,pretože také štastie v živote nemáš aby si k tomu dostal toho správneho čo jej na 100% rozumie.Nie žeby takého nebolo,ale to nie sú pobehaji obsmŕdajúci kupujúcim autá
Perfekto1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.01.2020 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Perfekto1 »

Skoda jej lebo ide ako mala raketa ale ani ja z nej nemam dobri pocit nechcem donej vrazit kopu penazi hoci bol za smiesny peniaz pojdem ju vrátit vdaka vam za pomoc...
michal-k
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 21.06.2015 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal-k »

patko1 napísal:ak ozaj mozes tak bez vahania vrat a maj pekne vianoce. Aut je milion na predaj a nekupil si si bentley ale bezne auto ktore zozenies aj inde a bez funkcie zadymovania. A k tvojej otazke. Ano moze, napriklad turbo
Turbo na priamovstrekovom atmo motore asi nie. :300f:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mas pravdu, niekde mi tam to T ubehlo. Nejak som to automaticky priradil k mojej skusenosti s octaviou RS v benzine ktora mi dymila a bolo tam turbo v haji. Isla tiez ako raketa ale ked som ju zohriatu nechal vrcat tak na volnobeh spustila take zadymovanie ze pol dediny nebolo vidiet
sniip26
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 13.09.2012 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sniip26 »

Dymi aj zohriate ? Prejdi ale minimalne 50km a pak pozri ci dymi. Tieto FSI maju poriadne hrube rury na vyfuk, cize nakondenzovanej vody je v nich habadej a ta pak dymi... nieco to trva kym sa odtial odpari.

Ale ak dymi aj potom... su dve moznosti preco dymi.

1. Zerie vodu cez tesnenie pod hlavou.
2. Zle spaluje.

Mal som podobny problem s FSI. A nejak same sa to opravilo :D Prestalo to dymit, voda nemizla.

Vymen sviecky, daj ale original, ziadne sportove hovadiny !!!
Zhod cele sanie a poriadne ho vycisti od karbomu aj skrtiacu klapku.
Vymen lambda sondy.

ECU motora nehlasi ziadne chyby ?

Este... posleduj ci nemizne voda, daj mu troska aj plny kotol, ale len ked bude ohriate tak po cca. 30km, nieze mu nalozis ked bude studene... a olej trva viac kym sa ohreje aspon na 70c ako voda !!! ak voda nebude miznut tesnenie je ok ale moze zle spalovat no pises ze ide ako raketa... FSI bez turba nieje ziadna slava ake ked je v dobrej kondicii ide dobre ... mal som pasat B6 2.FSI troska poladeny,,, slo to dobre... ted mam TFSI to je uz ina kava :D turbo FSI... FSI musi ist lahko, to znm. ze sa co i len dotknes plynu rychlost ide hore, ci na 1 alebo na 6 prev. stupni - po rovine. Daj mu 6tku pri 100 a jemne sa dotkni plynu, rychlost musi ist hore bez akehokolvek dunenia... no samozrejme ked das plny nic sa nedeje, lebo nema turbo :D ale ked das pri 100 taku trojku a plny... malo by ta dost dobre zatlacit do sedacky.

No nic... potestuj.. a benzin iba 100 oktan !
michal-k
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 21.06.2015 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal-k »

patko1 napísal:mas pravdu, niekde mi tam to T ubehlo. Nejak som to automaticky priradil k mojej skusenosti s octaviou RS v benzine ktora mi dymila a bolo tam turbo v haji. Isla tiez ako raketa ale ked som ju zohriatu nechal vrcat tak na volnobeh spustila take zadymovanie ze pol dediny nebolo vidiet
V pohode, nič v zlom samozrejme, každý sa pomýli :3035:
Perfekto1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.01.2020 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Perfekto1 »

Nemal som cas sa tomu az tak venovat bo praca atd.. Este som ho nevrátil inac motor taha pekne aj 6ke budem musiet ist stim pojazdit a zistit ci sa netrati voda ale vsimol som si ze kus na volnobehu hladina vody dvihala kus.. No neviem..
sniip26
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 13.09.2012 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sniip26 »

Dvihat sa ma to je ok, teda...

Ked je motor studeny, idealne je, ked je hladina vody v strede medzi min a max. Ked motor vrci - ohrieva sa tak hladina stupa a ked ma 90C tak ma byt hladina pri cca max. A ked vychladne tak medzi low a max. Potestuj, pojazdi, ale nie 20km ale prejdi aj 100km a naloz tomu najme do kopca ale nakladat zacni tak po 30km jazde nak sa zohreje aj olej.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To by neobstálo ani v Somálsku aby sa zisťovala jedna primitívna záležitosť 100 km jazdou z nakladaním.Všetko čo potrebuje vedieť zistí a nemusí sa pohnúť z dvora.
Resp. skúste vy mne vysvetliť že teraz tu čo prevádzate za nenormálnosti ?! Chcete vymyslieť koleso,ale je v tom niečo iné ?
sniip26
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 13.09.2012 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sniip26 »

Ved jj da sa aj tak. Ale lepsie ked sa prevezie nie ? Ci sa mu to nerozsype cele pod ricou a klukofka neda po vajcoch :D
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Milan toto nevymyslis,to je zivot. Zadavatel temy ma asi rad adrenalinove sporty

Sniip26 ked mu da klukovka po vajciach tak potom vrati co nazad,akurat tak velke ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Blbé,ale toto je obraz spoločnosti,jedna hodadina prebije druhú.Úspech zaručený,nič nie je bez trestu.Kdesi úplne na konci sa úrobí (možno) rozumná vec
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mhlavaty napísal: Resp. skúste vy mne vysvetliť že teraz tu čo prevádzate za nenormálnosti ?! Chcete vymyslieť koleso,ale je v tom niečo iné ?
To je presný obraz štyroch murárov ktorí chcú upiecť marlenku a potom obšiť gombíkovú dierku na šijacom stroji. Len sa nechcú zahadzovať s cukrárkou a krajčírkou. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných