VW Golf 4 1.9 tdi 74Kw PD - kontrola oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

habliblu
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27.09.2014 23:12
Zdieľať na Facebook

VW Golf 4 1.9 tdi 74Kw PD - kontrola oleja

Príspevok od používateľa habliblu »

Caute,dnes som siel merat olej pri zapnutom motore,vybral som rysku,ocistil,dal naspat.Po vytiahnuti bol olej po celej ryske ,nie suvisle,ale take kvapky.Znamena to ,ze je problem v tesneni motora a olej tam spliecha hore dole ? Viem,ze sa ma olej merat pri vypnutom motore,ale parkrat ked som meral pri zapnutom motore,tak nikdy nebola cela ryska od oleja ako je tomu teraz.
Vdaka
Naposledy upravil/-a habliblu v 25.06.2015 08:27, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ani o tom neuvažuj,proste to takto nerob,ak to nerobíš cielene.Škoda že tak podstatnú vec o aký motor ide si neuviedol.Tlak v trubke od mierky ale môže byť prejav nedobre fungujúceho odvetrávania klukovej skrine a to má zase iné nie najlepšie dopady a motor sa vie premeniť na olejničku
habliblu
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27.09.2014 23:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa habliblu »

Jedna sa o GOLF 4 1.9 TDI 74 Kw PD
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

A k čomu môže byť taká informácia užitočná, zistiť hladinu oleja pri naštartovanom motore?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ach bože.....Načo robiť veci tak ako je to 100rokov overené??? treba skúšať donebavoľajúce blbosti a potom vypisovať na fórum imaginárne problémy.Lepšia vec je pozorovať vačku cez odobratý dekel, alebo aspoň pri chode motora vybrať zátku z nalievacieho hrdla oleja.....To je väčšia zábava :2f93: :28b7:
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

nechapem dôvod merania hladiny oleja pri nastartovanom motore :4090: :4090: :4090: :4090: :4090:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

habliblu napísal:Jedna sa o GOLF 4 1.9 TDI 74 Kw PD

Tam je odsávanie vyvedené do sania velmi kratučkou trubkou a všetko čo sa týka odlúčenia oleja je v kryte rozvodov.Pumpáč beží povinne na kvalitné oleje preto tam problém nikdy nebýva,pokial nie je poškodená trubička..Nalievák sa veru sem tam otvorí a sleduje či je nie je tlak pod ním.v podstate sa iba odomkne a jemne podrží či ho nezdvihne pretlak.
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

Nalievák sa veru sem tam otvorí a sleduje či je nie je tlak pod ním.v podstate sa iba odomkne a jemne podrží či ho nezdvihne pretlak.
mhlavaty, to je jasne, ale bavime sa o hladine oleja, takze ?
maci.nko@azet.sk
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 06.05.2007 12:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maci.nko@azet.sk »

Milan dovolím si ťa opraviť..... odsavanie určite nie je pri rozvodoch ale v kryte hlavy valcou...
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

VLADY napísal:Ach bože.....Načo robiť veci tak ako je to 100rokov overené??? treba skúšať donebavoľajúce blbosti a potom vypisovať na fórum imaginárne problémy.Lepšia vec je pozorovať vačku cez odobratý dekel, alebo aspoň pri chode motora vybrať zátku z nalievacieho hrdla oleja.....To je väčšia zábava :2f93: :28b7:
- no a skončí to že dostanete ss typu "drž hubu" ako ja dnes k téme P206 baterka ako nabiť a zavrieť auto....
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

hjundai, tak vieš ako to je, ked ludia robia za 300 ečok v čistom, tak su potom pajední :40bd: :40bd: :40bd:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ja samozrejme tiež neviem všetko ale ak sa dakto pýta ozaj takéto elementárne veci tak čo na to odpovedať....Ja viem najjednoduchšiea správne by bolo nereagovať, ale zas to niekedy človeku nedá.(Sorry moja hlúposť.) A vtedy ten zadávateľ otázky nedostane spätnú väzbu že mohol by sa najsamprv zamyslieť než niečo napíše ....... a pritom v návode bude na 99% napísané jak sa podľa správnosti kontroluje olej. Takže vyberať mierku za chodu a diviť sa že prečo je od oleja a pritom musí byť každému pomali aj žiakovi ZDŠ jasné že ak je motor mazaný olejom a ten olej je vo vnútri a sú tam nejaké pohyblivé časti, tak tam asi suchá časť ani nemôže byť počas chodu duplom..... A k hladine oleja má sa merať v kľude tak nechápem čo zadávateľ chce riešiť počas chodu ...ak len rozširovať teoretické vedomosti tak na to je kopec videí a animácii, kde to pochopí aj moja 5 ročná dcéra...
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Niekedy fakt nerozumiem čo ľudia píšu. Odraz školstva aj výchovy doma. Ľudia nevedia vyskladať vetu zo slov aby mala zmysel. A ešte napíšu "drž hubu" To ma dojalo. No ale čo už keď zvolili Nemečka... už sa niet čo diviť. Ako bonus z autoškoly: slečna mala na pravej ruke napísané PRAVÁ a samozrejme kedže tu ešte bola aj druhá ruka tak na nej nápis ĽAVÁ. To že to beztak plietla to už ani nevadí....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

maci.nko@azet.sk napísal:Milan dovolím si ťa opraviť..... odsavanie určite nie je pri rozvodoch ale v kryte hlavy valcou...

Ano správne je víko rozvodov,môže to pomýliť
príp.slovensky ...dekel ventilov

mensaheservice...ludia sú pajední lebo zarábajú 300e.- nuť,vzhladom na čom jazdia to tak nevyzerá.Ale to je jedno,nech sa tak neženú,budú na tom lepšie,takto nič nestíhajú,aj ho..no zarobia,aj všetko na ho..no urobia,ani čas nemajú a už nikdy mať nebudú
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Počúvajte , ono sa to nezdá ale tých problémov je viac . Aj ja som zbadal že mi auto nedobíja???? až keď ho naštartujem.Ved ako to zrobili , malo by ho stále ta ne?? :3c90: :3c90: :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: xerro a 41 neregistrovaných