VW Golf 1.6 tdi - teplota oleja kolíše

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

evilsteven
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 20.11.2016 15:39
Zdieľať na Facebook

VW Golf 1.6 tdi - teplota oleja kolíše

Príspevok od používateľa evilsteven »

Zdravím motoristi, nedávno som kúpil automobil Volkswagen Golf Variant 1.6 TDI (77kW) ročník 2012, najazdených cca. 63000 km. Motor beží ako hodinky, avšak ukazovateľ teploty oleja sa správa zvláštne. Chvíľu trvá, kým dosiahnem ideálnu teplotu 90°C, čo je pri dieslovom agregáte celkom bežné, no keď vozidlo zastavím a nechám naštartované, teplota klesá. Zastaví sa niekde pri 60-70° a po chvíli opäť stúpne. Príde mi to nezvyčajné. Pokiaľ stojím a motor beží, logicky by sa mal prehrievať, nie ochladzovať. Alebo sa mýlim? Za Vašu pomoc vopred ďakujem.
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

zdravim, kolise ti teplota chladiacej kvapaliny. Pri takychto teplotach ake su teraz vonku trva chvilu (kludne aj 10km jazdy) kazdemu dizlu kym dosiahne prevadzkovu teplotu, navyse ak chces vykurit aj interier. Aj klesanie teploty na volnobehu je normalne.. no normalne uz nie je ked sa pri volnobehu samovolne dvihne z tych 60 na 90°C. V tom pripade skusit vymenit termostat. Ak ta teplota kolise samovolne este tom moze byt cidlom teploty..
Dizel sa ti v mrazoch na volnobehu prehrievat nebude, dnesne naftove agregaty su na tom pomerne dobre vyuzitelnostou vstrekovaneho paliva a preto zbytkove teplo ja mensie ako u starsich motorov..
marek165
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12.10.2007 11:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek165 »

Nemáš žiadny problém,je to normálne. Nezaťažený motor produkuje malo tepla. Navyše olejový okruh termostat nemá.
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ja som dnes po 500 km jazde otvoril kapotu na mojej benzinovej corolle a chladic len vlazny. Je taka zima, ze kurenie auta dokazalo uchladit motor a termostat sa asi casto neotvaral.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných