VW Eos - čierny naftový filter po 10-15tis km

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Guczmann
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.08.2010 14:07
Zdieľať na Facebook

VW Eos - čierny naftový filter po 10-15tis km

Príspevok od používateľa Guczmann »

Dobrý večer.

Chcem sa na Vás obrátiť s prosbou.
Mám VW Eos 2.0 TDI BMM (DSG) r.v.2007
VIN: WVWZZZ1FZ8V017529
nájazd km 217.000 (ale môže byť aj viac, ktovie čo kedysi v Nemecku dali dolu)

Môj problém je v tomto:

Pred rokom a pol som menil palivový filter (mením ho vždy pri výmene ostatných filtrov a oleja -t.j. po max 15tis Km) a skoro ma prekotilo v akom bol stave, bol rovnako čierny ako olejový. Dnes som filter menil znova a zase ten istý príbeh. Dvaja mechanici mi hovorili o tesneniach na vstrekovačoch že to môže byť vraj príčina a s tým aj spojená nutnosť úpravy dosadacích ploch na hlave (+vraj u BMM mám dať rovno aj novú vačku, dvihatka a ložiská na kluke). Ďalší mechanik a mnoho internetových diskusií ale zasa odporovali toto tvrdenie, a vraj to môže spôsobovať tandem. Naftu tankujem celých 7 rokov iba na čerpačkách Shell.

Foto filtra pri výmene 2022
https://postimg.cc/jwdg8vQ6
Foto filtra pri dnešnej výmene
https://postimg.cc/rzsZxnpM

Olej mi v motore nepribúda, ani neubúda, počas 7mich rokov pri každej kontrole je hladina vždy medzi ryskami. Ten čierny naftový filter ma ale fakt štve lebo občas dávam preventívne aj VIF aditívum a ako som písal tankujem len na shell, prípadne OMW, lacným pumpám sa vyhýbam oblúkom.

Auto má nové AGR-staré pískalo, nové odvetranie/kryt s membranou - stara bola roztrhnuta, vyčistené EGR - preventivne, repasované turbo od p. Hlavatoviča z PN - staré už malo čosi za sebou, ale nerozsypalo sa, to nie, samozrejme vyčistený prívod oleja k turbu aj intercooler, vyčistené DPF v DPF Renova - preventivne keď už bolo dole pri výmene turba. Samozrejme rozvody, zotrvacnik, olej filtre v dsg tiez pravidelne menene. S motorom som nikdy nemal problém že by svietila kontrolka DPF alebo nudzovy režim, ja všetky tieto ukony robím skôr preventívne. Raz mi mechanik niečo robil s tandemom lebo tušim tieklo alebo slzilo a bolo to veľmi dávno a matne si spomínam že mi vravel že to robil narýchlo.
Jediné čo občas postrehnem že auto ide niekedy velmi velmi svižne a inokedy zasa nie. Nemyslím tým že by nemalo ťah ale skôr opačne že občas ako keby išlo ako píšem omnoho živšie a výkonnejšie ako bežne. Pripisoval som to teplotám alebo vlhkosti ale veď to nie je starý benziňák s karburátorom... Ešte ma napadá že aj vačka na BMM bývala často pri takomto nájazde už pekne ošlahaná.

Ďakujem.
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - čierny naftový filter po 10-15tis km

Príspevok od používateľa tuninka »

môže to spôsobovať zoxidovaná, degradovaná nafta s biozložkou
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - čierny naftový filter po 10-15tis km

Príspevok od používateľa martincichy »

To čierne na filtri je asfaltén - je to normálna súčasť ropy. Ako písal tuninka, je to už zoxidovaná nafta. Dokonca ak poškrabeš nechtom, môže sa Ti zdať, že sú tam mikročiastočky pripominajúce bitumen alebo uhlie.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - čierny naftový filter po 10-15tis km

Príspevok od používateľa martincichy »

Ak by tam boli čiastočky pi gumových tesneniach, tak nájdeš kde tu kúsoček gumy, ale nie takto pokrytý celý filter.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - čierny naftový filter po 10-15tis km

Príspevok od používateľa seven549 »

spinava nafta nic ine to nieje.na tej shellke uz netankuj.skus inu cerpacku inu shellku.

ja osobne na shellkach netankujem nic.ani naftu ani benzin.ani u nas,ani v zahranici u mna shellky skoncili.netankoval som tam od 2015 roku.

stale tam boli nejake skandaly s tymi cerpackami.a ty si dal prave dalsi.
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - čierny naftový filter po 10-15tis km

Príspevok od používateľa leonNL »

Tu suhlasim so Sevenom. Kedysi som bol vernym zakaznikom vylucne len Shellky a toho najdrahsieho benzinu VPower Racing 100. Po tom, ako som pocul mnohe staznosti inych motoristov, skusil som zmenit pumpu, zacal som tankovat na Slovnafte a na OMV, a po natankovani niekolkych plnych nadrzi, som pocitil pozitivnu zmenu. Mozno placebo, mozno nie, ale pocitovo sa mi zda, ze auta do ktorych tankujem, ozili.

Takze rada pre zadavatela, zmen pumpu.
Naposledy upravil/-a leonNL v 12.11.2023 14:28, upravené celkom 1 krát.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - čierny naftový filter po 10-15tis km

Príspevok od používateľa fzubaty »

Vo firme asi 10 milionov km vyhradne na nafte shell. A auta idu stale a stale…
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - čierny naftový filter po 10-15tis km

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

A omw, aj Shell, nafta zo Slovnaftu...
Prevažne.
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - čierny naftový filter po 10-15tis km

Príspevok od používateľa leonNL »

Ale nie VPower 100, ten nie je zo slovnaftu
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - čierny naftový filter po 10-15tis km

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tá černota nie je produkt žiadnej čerpačky,ale pokojne pokračujete v konšpiráciách,je to zaujímavé čítanie.
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - čierny naftový filter po 10-15tis km

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan ak poviem, že čierna je väčšina filtrov - mýlim sa?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Guczmann
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.08.2010 14:07
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - čierny naftový filter po 10-15tis km

Príspevok od používateľa Guczmann »

Na margo toho že mám tankovať na slovnaftke a nie na shellke, tak poznám tu v TT veľa kamošov čo tankujú tiež iba na shellke a zaujímavé že oni majú filtre čisté (ano, vždy je starý tmavší ale nie čierny ako ropa alebo uhlie). Motám sa okolo áut, všetko okrem rozvodov a takýchto zložitejších vecí si robievam sám u kamošov v servise, a často som pri brigádach menil na dieseloch filtre, no žiaden nevyzeral takto po bežnom intervale, a to zákazníci tankovali hnoje ako Jurki a podobne. Ja mením palivák vždy pri výmene oleja a ol. filtra čiže nikdy ho v aute nemám viac ako 10-15tis km.

Nevadí, pán MHlavaty už so mnou problematiku odkonzultoval cez SS za čo mu veľmi pekne ďakujem a veľmi rád ho v budúcnosti navštívim. Pravdepodobne to bude tandem a zlé gufero v ňom alebo gumičky vstrekovačov alebo aj kombinácia oboch.
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - čierny naftový filter po 10-15tis km

Príspevok od používateľa leonNL »

mhlavaty napísal: 12.11.2023 17:53 pokojne pokračujete v konšpiráciách,je to zaujímavé čítanie.
Aha, takze podla vas je na kazdej jednej pumpe na Slovensku rovnako kvalitne palivo. Cize, je uplne jedno kde clovek natankuje, ci na jrd alebo na omv, kvalita je stale rovnaka, a tema ohladom kvality paliv na jednotlivych pumpach je cisto konspiracia.
Netvrdim na milion percent, ze problem zadavatela suvisi s tankovanym palivom, bola to len jedna z moznosti, no napisat ze kvalita paliv na roznych pumpach je konspiracia, je………… vasa konspiracia.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - čierny naftový filter po 10-15tis km

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čítať z porozumením je asi problém doby.Nepíšem o kvalitách na čerpačkách ale o konkrétnej poruche.
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - čierny naftový filter po 10-15tis km

Príspevok od používateľa leonNL »

mhlavaty napísal: 12.11.2023 18:47 Čítať z porozumením je asi problém doby.
Evidentne aj gramatika a pravopis…
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tatkotom a 63 neregistrovaných