VW Bora - snímač otáčok

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

karolalbik
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 09.06.2021 13:50
Zdieľať na Facebook

VW Bora - snímač otáčok

Príspevok od používateľa karolalbik »

Dobrý deň, jedna sa o auto VW Bora 2.3 je to benzín plyn. Približne pred rokom mi odišiel snímač otáčok menil sa aj horný aj dolný. Pred mesiacom sa to stalo znova zase sa vymenili obidve. A znovu to vyzerá že odišiel (auto točí ale neštartuje). Nedávali sa tam lacné snímače. Neviete čo by to mohlo spôsobovať?
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Podľa mňa predovšetkým vymeniť mechanika... Autá mám od roku 1988, každé som mal viac rokov a za celé to nekonečno rokov, keď to všetko zrátam (mal som viac áut súčasne) tie desaťročia vlastníctva áut, som menil JEDEN snímač kľuky a JEDEN snímač vačky.

Aby na jednom aute odišlo za rok päť snímačov vačky a kľuky, to je asi taká pravdepodobnosť, ako že sa neutrónová hviezda zmení na čiernu dieru. Je to tak málo pravdepodobný jav, že teoreticky by nastal až po 10 na 10 na 76-tu rokov.
To je tak veľké číslo, že keby si ho chcel napísať, potreboval by si tuhu ťažšiu ako celá galaxia.
Koniec fyzikálneho okienka.

Zhrnuté - NEVERÍM, že sú na vine čidlá. Ak áno, tak ti ich niečo odpaľuje. V takom prípade treba začať tým, prečo odchádzajú, lebo to je vec, ktorá sa mení tak raz za životnosť auta (ak vôbec).
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Na mojom mpi ak skoci rozvod pise chybu snimaca na kluke.Takze moze byt ,ze mas skocene rozvody a doteraz si akosi jazdil no zhorsilo sa to a uz nemastartujes.
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

<>

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Dobrý večer komentujúcim,

diagnostike osobných aj nákladných vozidiel sa venujem dokopy 15 rokov a moje zistenia sú:

1. Snímače kľuky a vačky sú spoľahlivá vec, ak sú OEM diel napríklad na BMW s riadením motora Siemens stojí snímač 185€ mnohí Slováci sa idú potrhať ako bežia kúpiť OEM za 185€, nie oni si kúpia originál OE-diel Siemens za 65€ alebo ešte lepšie aftermarket za 23€. Čo si myslíte, aký bude rozdiel ??? >> odpoviem
živostnosť a celkové vyhotovenie. Tento prípad som vypichol preto že poznám auto čo ma 8x snímač kľuky v priebehu 4 rokov.
Je zaujímave, že nakoniec sa kúpil OEM a ten už ide 3. rok OK.

Jergusko už asi sa rozumieme - určite máte pravdu, že snímač kľuky je safety vec a musí vydržať 400 000 km alebo 10 rokov ale iba v prípade OEM dielca, ktorý prešiel testami ale nie napodobenina OE dielu za 65€

K diagnostike problému na opisovanom aute má pán Jergusko znova pravdu - zlý prístup k oprave.

Už som to tu písal snáď 30x osciloskop a zosnímať kľuká vačka 1 vstrekovač a zapaľovanie 1 valca a musí byť jasný problém.

Sem som už pridával veľa obrázkov na tuto tému pozrite si moje staršie príspevky

****
OEM (zkratka anglického Original Equipment Manufacturer) je obchodní termín, který označuje výrobce zařízení, jehož výrobek je prodáván a propagován jinou obchodní značkou.

****
OE znamená originálne vybavenie

****

Aftermarket (automobilový priemysel) , pridanie iných ako továrenských dielov, príslušenstva a upgradov do motorového vozidla, ktoré zahŕňa aj demontáž častí po uvedení vozidla na trh
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

presne takto to je. Napriek relativne vysokej cene, treba kupovat a montovat vsetky druhy snimacov v original prevedeni a kvalite. Z kazdej strany pocuvam skusenosti, ze repliky nefunguju vobec, alebo nefunguju spravne.
Nedavno som mal pripad vadneho snimaca polohy kluky na Fel.1,3 Mono. Vzhladom na rok vyroby 1996 a tym padom aktualnu nedostupnost original dielu, som kupil a namontoval to, co bolo v ponuke.
Keby som si nebol absolutne isty, ze s pôvodnym snimacom kym fungoval, isiel motor ako hodinky, myslel by som si po nastartovani, ze odisla skrtiaca klapka, ze su prerazene svieckove kable, vadna hlava rozdelovaca, ze to niekde taha falosny vzduch a este x zavad. Motor sa dal ledva nastartovat, trhalo s nim, otacky kolisali od 500 do aleluja, no proste otrasne nieco. Ked som snimac vymontoval, prve zistenie bolo, ze ani len mechanicky nie je konformny s originalom, lebo bol o 2 mm dlhsi, a tym padom on suchal zotrvacnik. Bol som ho hodit predajcovi o hlavu, a objednal original. Po jeho montazi bolo opät vsetko v poriadku.

Pan Jaroslav, povedzme si na rovinu. Kolko servisov na SK disponuje oscilom a vie ho aj pouzivat a spravne vyhodnotit vystupy. Nuz zalostne malo... Ze je to najspolahlivejsia forma diagnostikovania zavad musim len suhlasit.
storm525
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 06.10.2004 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa storm525 »

Presne ako píšu chalani. S tými aftermarket snímačmi vie byť problém. Zažil som dokonca, že sa objednal snímač podľa čísla bosch, ktorý ich vyrábal, ale nechcelo sa mu komunikovať s ecu, kúpil sa taký istý, už so znakom výrobcu auta, teda originál diel a fungoval okamžite.

Zhrnutie: Není voják jako voják :40bd: :zga28:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kto z týmto druhom diagnostiky nepracuje nikdy nepochopí že sa dá vidieť veci ktoré inak úplne unikajú a neregistruje ich napr ani RJ motora.Výpadok signálu vyzerá takto,motorom na krátko sekne,rj nič nereklamuje
[img]https://i.postimg.cc/2VR5NfhT/a.jpg[/img]
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Doplním to,čaro je v spôsobe akým sa to deje.To čidlo je len pupák na blšom prirodzení.Je možné sledovať osem záznamov naraz.takže ak sú vhodne vybraté veci ktoré sa napr práve na niečom spoluzúčastňujú je možné vidieť ich vzájomné vzťahy na meniace sa podmienky.Samozrejme nesmierne narastá náročnosť vyhodnotenia.Ak vám robia EKG tak je to to isté iba sa sledujú iné snímače.Proti rozšíreniu tohoto spôsobu diagnostiky je viac náročnosť učenia než cena zariadenia.Lebo štyri tisícky vyhodiť za niečo čo sa treba roky učiť k tomu veľká vôľa nie.A do tretice nechuť ľudí platiť (veď to nič nestojí) niekoho len preto lebo to má v hlave je asi najzávažnejšia prekážka.Kto vie nájsť v spleti problematických chýb skrytú často prkotinovú závadu,nezarobí ani na slanú vodu.Tri dni hľadať vadu v signále medzijednotkovej komunikácie (tj vadu spôsobuje iná rj) a povedať že bol opravovaný káblik kominikačného vedenia...smola,ochota zaplatiť je nulová.Zato huj čo navymieňal za tisícky eur veci ktorým nič nebolo,si objednáva luxusnú dovolenku lebo má vrchovate zarobené.
A ešte si trúfnu dať vám pod ŠPZ reklamnú podložku,pričom závadu napriek vysokej platbe neodstránili.A takto si tu opravujeme sa SVK tie naše káry,blbinec ako vyšitý
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Nehovor zákazníkovi, že si opravoval káblik. Ale časť kabeláže. Znie to komplikovanejšie, náročnejšie a
v podstate neklameš.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano,obnovenie komunikácie...máš pravdu.Presadni do prvej rady prosím :)
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ja robím autoelektrikara cca 8 rokov. Čo niekedy ľudia donesú to je des.
A najlepšie keď začnú vetou no bolo to u toho a toho a vymenil to a to a dal som mu 300€ nejde to.
Tak ja sa do toho vrtam hľadám meram skúšam a nájdem prehnitely káblik po 7 hodinách opravim a vypytam 150€ za prácu tak som dráhy kkt.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vám elektrikárom nezávidím naozaj.Po telefone počúvam neraz čo práve riešia,čo po nich chcú a v akých stavoch prinesú.Doslova ako by k zubárovi išiel blb a zuby už mal dokatované karbobruskou kombinačkami, v hrdle cesnak a v medzerkách starú klobásu.Ale čo sledujem je velký až brutálny rozdiel medzi tým v ktorej časti štátu .Kým ja takmer nemám zákazníka čo niečo nepridá v platbe,oni si musia každý halier doslova vybojovať.Pritom vozový park tu aj tam je skvelý,ale mentalita je des.Auto má ako hrom ale všetko by od každého chcel zadarmo.Opica je super,na žrádlo nemá.Možno aj má,ale žgrblaví je že je to až trápne.Ale aj to platí,že kto vie,má úctu aj k inému čo vie.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan - a nemá na tento stav dosť velký vplyv aj frustrácia ludí z toho, že všetko čo kúpia sa kazí? auto, pračka, televizor, kotol na kúrenie. Steny na barakoch praskajú, plodiny v zahradke ak nepostriekaš tak vykapú. Toto je celé zle - systémovo, to sa netýka len aut.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných