VW Bora 1,9 TDI 81 kw - strata vykonu a velka spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

JUKI32
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 30.09.2015 14:52
Zdieľať na Facebook

VW Bora 1,9 TDI 81 kw - strata vykonu a velka spotreba

Príspevok od používateľa JUKI32 »

Caute neviete mi niekto poradit kde moze byť problem mam VW bora 1,9 tdi a stava sa mi poslednej dobe casto, ze auto pri nejakych 3200 otaciek zrazu strati vykon ide strasne lenivo. Mam troska problem aj so spotrebou vidi sa mi ze to viac zerie ako ukazuje palubak napr. pri volnobehu mi palubny pocitac ukazuje ze auto zerie od 5-9 litrov . Neviete kde moze byt problem ? Dakujem za odpovede
jurajcls
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 31.10.2012 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurajcls »

Ahoj, stáva sa Ti to často, alebo permanentne, že keď ho tak vytočíš, alebo pri záťaži do kopca stratí výkon? A keď ho vypneš a zase naštartuješ, tak je to ok?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Ked mas diagnostiku, sprav log a daj ho do prislusnej temy na posudenie...
V inom pripade sa obrat na servis

http://forum.autobazar.eu/vcds-diagnost ... 59758.html :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
JUKI32
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 30.09.2015 14:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JUKI32 »

jurajcls:

ked vypnem a zapnem motor tak to prestane ale zase ked ho troska necham v tych otackach tak to spravi znova. Robi to asi tyzden do vted nic pekne vsetko slapalo aj do kopca. Teraz sa mi troska vidi ze aj ked je vsetko ok tak ten motor je lenivejsi aj tak.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Daj do servisu.
Doma si turbo nebudes cistit, a asi ani robit diagnostiku, logy.
jurajcls
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 31.10.2012 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurajcls »

To som riešil asi pred rokom, tiež pri vyšších otáčkach strata výkonu a trochu vyššia spotreba na Passate 1.9 Tdi. To sa mi porúčalo turbo, ta strata výkonu to je, že hodí motor na núdzový režim, preto po vypnutí a naštartovaní vyzerá všetko v poriadku.
lubo1711
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 06.03.2010 10:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo1711 »

ano, je to turbo, riesil som to pred pol rokom na octavii 1,9 TDI 81 kW..

ja som bral repasovane na vymenu ale ak mozem poradit, tak kup nove, ono to aspon u mna uz nie je ono s repasovanym, bola tu o tom moja tema zalozena
Danko88
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 20.06.2009 12:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Danko88 »

podla mna sa ti pokazilo odpajacie zariadenie na znizenie emisii :40bd: ale nie robim si srandu :d :D
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

Zrejme turbo. mne to robilo tiež na tej 81kw. dal som turbo vyčistiť, trošku sa to polepšilo, ale začalo to zase. potom už len výmena.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Totyo je bežný stav a vec,v tomto štádiu je ešte vysoká pravdepodobnosť že s tým bude čiste práca.Naloguje sa,ak sa potvrdí predpoklad celé sanie aj z turbínou až po IC sa vyhádže,vyčistí,nastaví,na druhý deň behá ako raketa.Urobí sa záverečný log pre budúcnosť,gazda dostane inštrukcie ako jazdiť a o dva roky dovi dopo pri novom čistení.To je TDi,stretneme sa každé dva roky,a vyškerený ako vlašský orech
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

... ako písal klasik " nájdi si servismena a iné ako dízel nebudeš chcieť "
JUKI32
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 30.09.2015 14:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JUKI32 »

Urobim to tak zoberiem to do servisu na diagnostiku a dam asi hned aj vymenit turbo nech je s tým pokoj. Ked nie predam ho a je po probleme.

Kupim nejakeho japonca tie s tym nemau problem.

Mal som asi 6 rokov Nissan primera td a ten slapal ako hodinky take veci sa tam nestavali a auto malo nabehane pol miliona akurat ta korozia karoserie.
PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

juki32: Daj vymenit turbo v servise. Ak auto aj tak nepojde tak ho od teba odkupim!!! :41c2: :41c2:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

lol lol lol tak tak vymena majitela v tomto pripade spolahlivo vyriesi problem...ved ani citat nevie, co s nim ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

JUKI32 napísal:Urobim to tak zoberiem to do servisu na diagnostiku a dam asi hned aj vymenit turbo nech je s tým pokoj. Ked nie predam ho a je po probleme.

Kupim nejakeho japonca tie s tym nemau problem.

Mal som asi 6 rokov Nissan primera td a ten slapal ako hodinky take veci sa tam nestavali a auto malo nabehane pol miliona akurat ta korozia karoserie.

Tak tomuto už ozaj nerozumiem.Ty tiež nijako extra nerozumieš čo čítaš.Kde je napísané že turbo je vôbec na výmenu.Či je/nie je sa dozvieš za desať minút čo sa prebehneš z diagnostikou.Už meníš turbo,už meníš auto,úplne typický slovák

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných