VW B8 Variant - zvláštny zvuk pri 1200 / 1800 ot.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

euphoriaeep
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 29.05.2022 11:41
Zdieľať na Facebook

VW B8 Variant - zvláštny zvuk pri 1200 / 1800 ot.

Príspevok od používateľa euphoriaeep »

VW 0 1 příspěvek Odesláno právě teď Zdravím, chcel by som sa informovať, spýtať sa, či niekto nemáte skúsenosti s týmto zvukom, (zrejme niekde v motorovom priestore auta - posielam link ako ukážku). Známi servisák mi to kontroloval a jeho skúsenosť bola s iným zákaznikom, ktorý sa sťažoval na rovnaký problém, bohužiaľ sa mu to nepodarilo odstrániť a nevie nájsť príčinu. Ozýva sa to pri pomalej jazde čo môžte počuť na konci záznamu. Naopak na začiatku zas môžte počuť zvuk ktorý sa ozýva pri rozbiehaní auta približne pri hodnote 1800 ot. Na videu sa zobrazí červená bodka presne pri konkrétnom zvuku. Neskutočne to prekáža, je to hlučné a bol by som vďačný za každú radu.


................................................................

ZVUK VO VIDEU https://www.youtube.com/watch?v=MOJYiZnKSxA ................................................................
fuly
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 27.04.2015 13:33
Zdieľať na Facebook

Re: VW B8 Variant - zvláštny zvuk pri 1200 / 1800 ot.

Príspevok od používateľa fuly »

Svetlo sa nájde.Stačí mať kontakt s tými čo odišli.Naprv bol úmysel sa vrátiť,niektorý to dokonca urobili...a sú znova preč.Nezabudnem známu čo do vysokého veku to ťahala v NY.Ročne na mesiac prišla,mala byť v susedstve mami,vyvetrala a znova na ďalší rok preč.Raz som otvorene opýtal prečo už v tom dávno dôchodkovom veku neostane,a povedala - tu sa nedá existovať,tu nič nefunguje.A presne toto mi hovorí aj rodina ktorá tiež žije vonku.Prídu pozrieť,ale nevedia si ani predstaviť tu ostať a dôvody sú vždy podobné...nefungujúce služby,korupcia úplne všade,zlá atmosféra,neznášanlivá spoločnosť.Je do plaču že mladý človek,kedysi môj zákazník čo sa tu horko ťažko pretĺkal a žil z ruky do úst odišiel a dnes po cca 5-6 rokoch sa vypracoval od pomocnej sily v kuchyni po riadenie hotelových služieb.Dnes sa už nechce ani veriť ako začal a kde je dnes.Dokonca sa dobre chytila už aj manželka ktorej ešte v tej dobe kurizoval a musela skončiť maturitu.Už je tam aj ona,a vrátiť sa nevrátia to je už dnes isté na tisíc %. Veľa sme sa o veciach rozprávali čo ich viedlo k takému radikálnemu kroku.Mohol som sa aj rozkrájať na kúsky,len som vo firme prešlapoval na mieste,nemalo to budúcnosti za mak. Dnes si to asi nik nechce pripúšťať,ale raz budú musieť.Tak Mečiar ako Fico,ukradol tomuto národu budúcnosť.Jeden zničil právne povedomie,druhý zničil poctivé snaženie,statočnosť a česť a zničil všetko pozitívne v ľudoch.
Len perlička,ale veľmi výpovedná je,že ani jeden vonku nevie kto je minister či predseda parlamentu alebo iný potentát kdesi hore,či v meste či štáte..Zaujímavé,nie je to téma ani ráno ani večer.O čom to asi vypovedá ?!
attilka2
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.05.2022 18:36
Zdieľať na Facebook

Re: VW B8 Variant - zvláštny zvuk pri 1200 / 1800 ot.

Príspevok od používateľa attilka2 »

manuál alebo automat?
euphoriaeep
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 29.05.2022 11:41
Zdieľať na Facebook

Re: VW B8 Variant - zvláštny zvuk pri 1200 / 1800 ot.

Príspevok od používateľa euphoriaeep »

attilka2 napísal: 29.05.2022 13:38 manuál alebo automat?
manuál
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW B8 Variant - zvláštny zvuk pri 1200 / 1800 ot.

Príspevok od používateľa seven549 »

ja tam pocujem nejaky zvuk akoby vrzgal plast a zvuky podtoceneho motora.a od 8 -10 sec neskutocne nizke otacky motora pri rozbiehani.

ono kazde auto ma svoje zvuky na takych otackach lebo su velmi nizke a v tedy kazde jazdene auto uz dava svoje signaly. motoru treba dat dychat.jazdit od 2000 vyzsie.
euphoriaeep
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 29.05.2022 11:41
Zdieľať na Facebook

Re: VW B8 Variant - zvláštny zvuk pri 1200 / 1800 ot.

Príspevok od používateľa euphoriaeep »

seven549 napísal: 29.05.2022 14:53 ja tam pocujem nejaky zvuk akoby vrzgal plast a zvuky podtoceneho motora.a od 8 -10 sec neskutocne nizke otacky motora pri rozbiehani.

ono kazde auto ma svoje zvuky na takych otackach lebo su velmi nizke a v tedy kazde jazdene auto uz dava svoje signaly. motoru treba dat dychat.jazdit od 2000 vyzsie.
Samozrejme to je jasné. rozumiem. Avšak ono ten zvuk zaznieva pri rozbiehaní od 1800 do 2200 cca. Pri plynulej jazde je to bez problémov keď držím 70-80 km/h konštantne na štvrtom stupni napríklad. ozýva sa to len pri rozbiehaní keď sa otáčky zvyšujú. A druhým bodom je zvuk akoby niečoho povoleného v motorovom priestore pri pomalej jazde na dvojke. Najlepšie to počuť na konci videa.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW B8 Variant - zvláštny zvuk pri 1200 / 1800 ot.

Príspevok od používateľa seven549 »

tie B8 passaty su ale auta.ty mas zvuky nejake,hned nizsie je tema cvrlikanie od motora tdi 2.0 110kw .jajaj uz sa to zbiera.v nemecku cosi v tej dobe ked prisli B8 brali imigrantov do roboty.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW B8 Variant - zvláštny zvuk pri 1200 / 1800 ot.

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To nikam nevedie.Len sluch tu nestačí.Je nutné vedieť zaťaženie,to súvisí zo zaradenou rýchlostou a otáčkami.Máloktorá mašina nevydá protestný zvuk pri akcelerácii z podtočeným motorom.Bez jasných okolností zvuku je zbytočné sa snažiť triafať,z toho oblaku nemôže zapršať.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: VW B8 Variant - zvláštny zvuk pri 1200 / 1800 ot.

Príspevok od používateľa herin »

Ja mám na mojom niečo podobné...Pri rozbiehaní na jednotke, alebo dvojke nejaká rezonancia z motorového priestoru a pri akcelerácií okolo 1900 tiež..niečo podobne ako máš ty..mne osobne to pripadá ako nejaký plast alebo kryt niečoho/ale nie motora/..ja som už skušal jazdiť bez krytu motora..už som povypodkladal kadejakými styrodurmi plasty, hadice a kadečo možné čo šlo...nepomohlo..tak som to všetko povyberal a jazdím s tým tak dalej..
možno to budu rozvody alebo dvojhmota..ktovie..
PS:nedalo mi a ešte raz som si vypočul ten zvuk pri rozbiehaní a mám to plus mínus rovnake...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW B8 Variant - zvláštny zvuk pri 1200 / 1800 ot.

Príspevok od používateľa seven549 »

u seatu ibiza mi tiez nejaky plast alebo nieco ine udiera do plastu kdesi dole pod palubkou.a ked to chcem vyvolat neda sa to.stava sa to len ak je cesta kvalitne hrbolata a spomalujem motorom.nieco sa rozvibruje na 2 az 3 sekundy.a robi to tak odkedy malo auto 6 rokov.a dodnes je ten zvuk rovnaky.

ale kolega ked s tym siel pre mna do rakuska,mi spominal ze tam nieco sem tam klepne aj ked siel na dialnici.ked som chcel aby vyvolal ten jav tak som videl ze podtacal benzinovy motor celu cestu.na 1400 otackach to rozbiehal.myslel som ze ho zastrelim.on vobec nevnimal ze ten obycajny 1.4i motor huci duni a nejde.vravel som mu teraz sa vymenime,a ked uz to mestske auto ide 5x rocne niekam dalej od svojho komina,tak potrebuje poroztahovat kosti a vypalit katalyzator.a nech zerie kolko chce.a vravel som mu 140-150 s tym chod nech sa to prebehne.
euphoriaeep
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 29.05.2022 11:41
Zdieľať na Facebook

Re: VW B8 Variant - zvláštny zvuk pri 1200 / 1800 ot.

Príspevok od používateľa euphoriaeep »

herin napísal: 30.05.2022 12:48 Ja mám na mojom niečo podobné...Pri rozbiehaní na jednotke, alebo dvojke nejaká rezonancia z motorového priestoru a pri akcelerácií okolo 1900 tiež..niečo podobne ako máš ty..mne osobne to pripadá ako nejaký plast alebo kryt niečoho/ale nie motora/..ja som už skušal jazdiť bez krytu motora..už som povypodkladal kadejakými styrodurmi plasty, hadice a kadečo možné čo šlo...nepomohlo..tak som to všetko povyberal a jazdím s tým tak dalej..
možno to budu rozvody alebo dvojhmota..ktovie..
PS:nedalo mi a ešte raz som si vypočul ten zvuk pri rozbiehaní a mám to plus mínus rovnake...
čiže doposiaľ sa ti to nepodarilo vyriešiť? plánujem meniť rozvody tak hádam to pomôže.
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Re: VW B8 Variant - zvláštny zvuk pri 1200 / 1800 ot.

Príspevok od používateľa m... »

pozri či má airbox zospodu plastové potrubie, odtok. vzhladovo vyzerá ako chránička káblov. pri manipulácii s boxom sa môže lahko pootočiť a opiera do nosníka
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: VW B8 Variant - zvláštny zvuk pri 1200 / 1800 ot.

Príspevok od používateľa herin »

euphoriaeep napísal: 30.05.2022 16:18
herin napísal: 30.05.2022 12:48 Ja mám na mojom niečo podobné...Pri rozbiehaní na jednotke, alebo dvojke nejaká rezonancia z motorového priestoru a pri akcelerácií okolo 1900 tiež..niečo podobne ako máš ty..mne osobne to pripadá ako nejaký plast alebo kryt niečoho/ale nie motora/..ja som už skušal jazdiť bez krytu motora..už som povypodkladal kadejakými styrodurmi plasty, hadice a kadečo možné čo šlo...nepomohlo..tak som to všetko povyberal a jazdím s tým tak dalej..
možno to budu rozvody alebo dvojhmota..ktovie..
PS:nedalo mi a ešte raz som si vypočul ten zvuk pri rozbiehaní a mám to plus mínus rovnake...
čiže doposiaľ sa ti to nepodarilo vyriešiť? plánujem meniť rozvody tak hádam to pomôže.
Doteraz sa mi to nepodarilo odstrániť...jazdím s tým tak ako to je..ja rozvody plánujem meniť pri 180 000 aj ked je ten interval 210 000 tak radšej ich vymením skôr..teraz mám 167 000 takže nejako o 4 mesiace sa pôjde na to...a ked nie, tak už fakt neviem..potom dal dolu krytovanie spodku motora a budem hladať dalej...
Veľkú nádej vkladám do toho , že kd sa tie rozvody budú meniť tak je tam zboku ten plastový kryt a ten má nejakú vôlu..ale už som mal "zašprajcovaný" aj ten a nepomohlo ale tak môže byť ešte niekde dolu vycvaknutý, len tam je priestor asi tak na detskú ruku :) čiže sa tam nedostanem..
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: VW B8 Variant - zvláštny zvuk pri 1200 / 1800 ot.

Príspevok od používateľa herin »

Nazdar,
No ako po čase?riešil si s tým niečo?Ja som prišiel na zahraničných forach na takú vec, že to pri tých otáčkach robí potrubie klimatizácie, že vraj konštruktéri dali nejaké dve plastové trubice blízko seba a tie o seba rezonujú...a ešte jedne tam dával príspevok čo je prechodka trubky klímy z motorového priestoru do kabíny, tak to že mu rezonovalo...nachádza sa to v strede za motorom od kabíny tá prechodka...
A ja som prišiel na to, že ked ej vypnutá klíma alebo kurenie tak to spraví naozaj raz za čas..ale akonáhle pustím aj včera napríklad klímu tak to rezonovalo jak sviňa..stačilo vytočiť motor cez 2000 a od 1900-2100 to rezonovalo na 4,5,6 stupni...a samozrejme pri rozjazde na jednotku tiež...dnes poobede idem pozrieť tu prechodovu trubku a uvidím čo sa s tým bude dať robiť..
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW B8 Variant - zvláštny zvuk pri 1200 / 1800 ot.

Príspevok od používateľa Thomasl »

rozvody sa po kúpe jazdenky menia hneď,nie o 10Tkm,nie o mesiac ,alebo keď budem mať viacej času,ale hneď...Potom sa vyhneš tomu ,šak to malo ešte vydržať, lebo interval ,
je to jedna z vecí ,ktorá ni naruší rodinný rozpočet,u Passatu B8 je tam problém s vodnou pumpou,ktorá rada odchádza hoodne skoro pred dosiahnutím intervalu....

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty, mhlavaty a 20 neregistrovaných