VW Arteon - voda v svetlometoch

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

badboy100
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.11.2009 21:45
Zdieľať na Facebook

VW Arteon - voda v svetlometoch

Príspevok od používateľa badboy100 »

Ahojte, prosím Vás, má niekto podobný problém ? Možno aj s podobným modelom auta. Zateká mi do priestoru denného svietenie voda z odstrekovačov, a postupne odchádzajú ledky v tomto svietidle. Auto nemá ani 3 roky, žiaden problém, a z ničoho nič začalo (do oboch zatekať) a postupne odchádzajú. Hladám aktuálne, či nebola náhodou nato zvolávačka, ako vadný kus pri výrobe. Ďakujem vopred za rady
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

to už nie je v záruke? keď nie, tak budeš musieť demontovať, aby si zistil, kadiaľ to tam tečie. neviem, či prejdeš cez stk, keď ti nesvietia všetky ledky. kamarát mal problém a kupoval mové svetlo.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Pokiaľ sa voda dostala k elektronike a tá prestáva fungovať tak žiadne zisťovanie kadiaľ to tečie už nie je podstatné, elektronika sa tým pádom považuje za stratenú a mení sa celé svetlo kus za kus.
Problém môže byť v lepidle, technológií lepenia, tesnením riadiacej jednotky, gumenou krytkou na zadnej strane svetla atď., je tam strašne veľa miest, kde mohol nastať problém, ale to už nie je podstatné.
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ak zisti, preco to pretieklo, vie nabuduce, co ma kontrolovat. Vola sa to preventivna udrzba. Je vyrazne lacnejsia ako korektivna udrzba.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Ak by mi na trojročnom aute zatekalo do svetiel, už by ma mali v predajni.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

S tou údržbou súhlasím ale nakoľko toto svetlo poznám dosť dobre tak jediná možnosť ako zistiť prípadnú netesnosť na svetle cez lepený spoj housing - sklo alebo nejaký kryt s tesnením je 100%-ne utesniť všetky ventilačné prvky a natlakovať ho cez konektor úplne ponorené vo vani a na to doma nemá výbavu. A ak to preteká cez profilované tesnenie riadiacej jednotky alebo chladiča tak to sa na vzduchu pomerne ťažko zisťuje.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

martincichy napísal:Ak zisti, preco to pretieklo, vie nabuduce, co ma kontrolovat. Vola sa to preventivna udrzba. Je vyrazne lacnejsia ako korektivna udrzba.
Ak si nekúpim auto plné pixovín tak ušetrím aj na preventívnej aj na korektívnej údržbe. Čo tam nie je to sa nepokazí. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Chlapi ten vehikel nemal cenovku 9999,-€ ale o jednu 9 viac. Tej cenovke 100000€ by mala zodpovedať aj kvalita. No to je momentálne iba nonsens,keď vidím v dvoch fabrikach kde sa vyrábajú luxusné autá s cenou 100tis a viac, aký magori smerujú k montážnej linke, nenachádzam slov. Veď sú to ľudia s IQ,aby sa im nevys.ierali vedľa výrobného pasu,ale ako prvé im ukáže team leader kde je wc a k čomu slúži to wc. Tam sa neobeduje. A prevozcovia newcar z linky na vagón, čistý k8k8ti. Prepáčte za hrubé výrazy, ale toto je výsledok vládnych činiteľov od roku 1989.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Trucker ty k nám chodíš do fabriky? :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

mozes mat auto jednoduche ake chces, vzdy je to stroj co sa moze pokazit, aj bicykel sa ti pokazi, aj kon ti moze zdochnut, a aj ked pojdes peso si mozes clenok podvrtnut.... pokrok nezastavis a z tych 385 000 pixlovin co sa denne povymyslaju sem tam vznikne aj dobra vec
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jašter - ale určite Dacia romomobil č4 bude mať kurwítok podstatne menej ako Audi Q8 superecofullhybrid. lol To za prvé, a prečo ludí svrbí zadok a peňaženka ? Veď testovací jazdci môžu byť na nových flotilových autách. Všetci dobre vieme čo vyrábame, staviame a pestujeme, ale ak sa ten konkretny šunt ujde práve mne, tak sme velmi pohoršení a sťažujeme sa celému svetu. lol
Idem na obed do fabrickej jedálne a viem, že to bude grc, pretože je to proste najlacnejšia fabrická jedáleň. Samozrejme vonku hulí kopa ludí čo sú nasratí a za 80 centov čakali jedlo ako od mamičky.
Tu niet pomoci. :300f:
Ja nechcem zastavovať "pokrok" (o ktorom si myslím svoje), ale nikto nikomu to auto nenútil, vie že má nové a nové veci sú také aké sú.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

trucker694 napísal:Chlapi ten vehikel nemal cenovku 9999,-€ ale o jednu 9 viac. Tej cenovke 100000€ by mala zodpovedať aj kvalita. No to je momentálne iba nonsens,keď vidím v dvoch fabrikach kde sa vyrábajú luxusné autá s cenou 100tis a viac, aký magori smerujú k montážnej linke, nenachádzam slov. Veď sú to ľudia s IQ,aby sa im nevys.ierali vedľa výrobného pasu,ale ako prvé im ukáže team leader kde je wc a k čomu slúži to wc. Tam sa neobeduje. A prevozcovia newcar z linky na vagón, čistý k8k8ti. Prepáčte za hrubé výrazy, ale toto je výsledok vládnych činiteľov od roku 1989.
Vehikel ako vehikel....zažil som zatekanie svetlometov na Dacií rovnako ako na Bentley, Jaguare, vrcholových modelov Audi ktoré mali cenovku úplne inde ako tento Arteon. Typujem, že jeden ten svetlomet sa predáva z Valea do VW za cenu okolo 100 až 130€ takže za tú cenu tam žiadna extra kvalita nemôže byť a ten Arteon nie je masová výroba, tieto projekty sú vždy stratové a treba sa zahojiť na iných. Materiál aj elektronika je cenovo okresaná na minimum ako poznám VW kvotačné kusovníky. A ako bolo spomenuté, ľudia, čo to montujú nemajú moc veľkú mentálnu výbavu, celú montáž treba vymyslieť absolútne blbovzdorne a aj tak sa vždy nájde nejaký expert čo tam narve silou vec, ktorá tam nemá byť v zmysle Janko nie je múdry, ale Janko je silný. Navyše jeden týždeň montujú svetlomety na Daciu tak druhý týždeň ich montujú na tento Arteon.
Ak si niekto myslí, že keď za tento VW vysolil veľké prachy tak tam má veľkú kvalitu tak je kruto na omyle.
Treba myslieť na to, že tieto modely sa vyvíjali a vyrábali v čase dieselgatu a preto sa z dodávateľov žmýkal doslova každý cent aby mal VW na pokuty a bol na tom stratový čo najmenej.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

oco13 napísal:Trucker ty k nám chodíš do fabriky? :40bd:
nie nechodím, ale vidím čoho sa dopušťaš! :40bd:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja sa práve nedopúšťam, len sa pozerám inde. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Si ako ja, na jedno oko nevidím a na druhé som slepý. Minule volám šéfovi: Kápo končím, a na druhej strane v telefóne ustráchaný hlas, vraj prečo. No nedovidim na rampu, a odpovie Ty staré hov.ädo,lajdák, umy si tykadlá- pozičné obrysovky na návese a utri ten bordel zo zrkadiel :40bd:
Kur8a odrazu sa mi vrátil zrak :4012:dovidim na koniec navesu, môžem robiť ďalej

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných