VW 2.0 TDI CR 125 kW - kovové piliny v palivovej sústave

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jakub2712
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27.05.2008 21:24
Zdieľať na Facebook

VW 2.0 TDI CR 125 kW - kovové piliny v palivovej sústave

Príspevok od používateľa Jakub2712 »

nazdar viete mi niekto poradit chystám sa kúpiť auto s týmto motorom 2.0 tdi 125kw CR, na viacerých forach som našiel dosť závažný problém pri ktorom sa objavujú kovové čiastočky v palivovej sústave, viete mi niekto napísať či s tým ma problém každý 125kw CR, alebo je to len podľa roku výroby auta? dakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to vec ktorá patrí k systému CR,a je úplne jedno či sa týka Fordu alebo spomínaného VAG motoru.Problém vychádza z princípu palivovej sústavy,kde ak čerpadlo opustia kovové špóny tak nasleduje reťazenie a klakne všetko doradu.Kovové čiastočky sa rozlezú po celej sústave až po nádrž a tak hrozí že pri čiastkovej výmene jednej veci sa všetko zopakuje.Takže otázka je skôr o tom,že či sa to z akéhokoľvek dôvodu vôbec udeje.Niekomu ano,niekomu nie,kdesi čosi asi v niečom bude rozdiel.Tu je potom čas pre mudrlantov a diskusie či aditív áno/nie a atd atd
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Povedal by som,že také dačo SA NESMIE STAŤ , aby sa VYSKYTLI kovové špony v palivovej sustave :3c90:

Kde je PRÍČINA tejto závady ???
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nesmie sa stať je velký pán.Ale Môže sa stať je ešte väčší.Jednoducho vzájomné pohyby ultra presných dielcov za brutálne vysokého tlaku pri mazaní naftou...to je ťažký život a ak raz proces deštrukcie začne,ide to rýchlo
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Malé šponky jedine v olejovej náplni pred výmenou
V palivoej sústave asi ťažko
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

JTD 85kW 300.000km na hrbe, tiez pri vymene pal. filtra kovove spony v systeme, od vtedy dalsich 30.000km bez zmeny, dobry start studeny/teply, ziaden dym a podobne.. (otazka je, ako dlho to tam bolo), ale zas, BOSCH system, ziaden shitny delphi...
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných