VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa achada »

Aj ked pojdes nahodnym vyberom bude len malo pravdepodobne, ze narazis na nieco horsie.
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Takto podané to má 0 hodnotu, hocikto v krčme od piva dokáže takýto fľusanec, takže poprosím tie témy rozpracované obdobne, nech si vedia aj čitatelia fóra vybrať.... ideálne podložené s nájazdami a preventívnou údržbou tak po 500 - 600 000 km.... kľudne aj benzínové, takisto by bolo vyhodnotiť TCO keďže palivá sú pomerne drahé....

Čakám.....
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa achada »

Aha, cize kym take temy nie su tak najlepsie je TDI.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa oco13 »

Quattro - takto všeobecne pohlad laika.
Na Kubu od 50tych rokov kedy bolo uvalené embargo nedodávali amíci žiadne náhradné diely - teda autá čo tam ostali z tohoto obdobia a stále jazdia asi spolahlivé budú. Sú ich tam tisíce 50 a viac ročné velké americké benzíny. Rovnako Afrika - benzínové Toyoty tam jazdia 40 - 50 rokov v kuse a nemyslím si že by černoškovia boli excelentní mechanici.
U nás a v europe som nejako nenarazil na nič podobné, bohatí ludia nepotrebujú spolahlivé stroje, lebo ich často menia - len tak, z roztopaše.
Len taká moja JPP informácia - v súčasnej dobe v automobilkách sa robí repas (oprava) na 1/3 aut čo schádzajú z liniek. Oprava na fungl nových výrobkoch. :40bd: Nuž. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Váš názor že to tak nie je bez akéhokoľvek podkladu/racionálneho argumentu zaváži viac?
Myslím že teraz si už každý môže urobiť názor podľa svojho intelektu....
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Oco 13 - jazdím na vekovom priemere 20 rokov, vyskúšané mám kadečo, aj všetky druhy pohonu, ono do úvahy netreba brať len to čo chcem vidieť...na cube jazdia 50 ročné mašiny, ale asi tam netočí veľa ľudí CH-SR každý týždeň že? To že také cesty nie sú prirodzené a pod. je už druhá vec, ale deje sa to a niekto si musí vyberať podľa podmienok, lebo nestačí že si to viem opraviť sám, keď ma to stojí o 5€ na 100 km viac a potrebujem najazdiť 100 000 ročne... ja taký nájazd nemám, len píšem pre pochopenie druhých, že niekto rozmýšľa aj tak, a je na každom aby si podľa svojich schopností a inteligencii zvážil, čo sa mu viac oplatí.....na základe toho nemôžeme zatracovať nutne to čo iný pochváli, preto by som to rád porovnal.....
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa achada »

oco13 napísal: 20.12.2021 16:56 U nás a v europe som nejako nenarazil na nič podobné, bohatí ludia nepotrebujú spolahlivé stroje, lebo ich často menia - len tak, z roztopaše.
Keby ich nemenili z roztopase a museli by im vydrzat tak by im tiez vydrzali. Ak by ich nezozrala hrdza, ktora v tej Afrike zerie troska menej.

TDI nezatracujem, vadi mi ale to vynasanie do nebies akoby nic lepsie nikdy nebolo!
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

TDI nezatracujem, vadi mi ale to vynasanie do nebies akoby nic lepsie nikdy nebolo!

A preto čakám(verím že nie jediný na tomto fóre) kedy sa dozviem že Nissan Almera, či Toyota Prius, alebo Fiat Tipo, Peugeot 3008, Mercedes E, Subaru, Honda..... s tým či oným motorom, je lepšia voľba - avšak by to bolo podložiť vzorkou servisovaných áut s vysokým nájazdom, fotkami, skúsenosťami s opravou, dostupnosťou a cenami náhradných dielov, nech si to viem porovnať.... nuž čakám...
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa achada »

Cakaj, cakaj. Ked si pako a unika ti pointa, len cakaj.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa autokomplet »

1% k veci, 99% keci
Tema je 1.9tdi a porovnanie s inym SPOLAHLIVYM DIESLOM
Jasne ze atmosfera japonska je spolahliva honda toyota suzuki mitsubishi a mazda pokial bola JPN bola dobra (Ford do nej šturil v r 2002 a bolo) a podobne šturil v 2001 do Nissanu Renolt a bolo tiez

Tema je TDi a ine DIESLE z rokov dajme tomu 1985 az 2010
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Cakaj, cakaj. Ked si pako a unika ti pointa, len cakaj.

Pointa unikla Vám, a že sa potrebujete vyjadrovať tak ako teraz to len potvrdzuje. Nuž je to horké keď človeku nalejú vlastnej medicíny ...každý nech si spraví názor sám, už len podľa tejto témy si o Cicmancovi / achada urobí prehľad. Nezabudnite si najbližšie pokopať do niekoho kto Vám neodargumentuje :)


1% k veci, 99% keci
Tema je 1.9tdi a porovnanie s inym SPOLAHLIVYM DIESLOM
Jasne ze atmosfera japonska je spolahliva honda toyota suzuki mitsubishi a mazda pokial bola JPN bola dobra (Ford do nej šturil v r 2002 a bolo) a podobne šturil v 2001 do Nissanu Renolt a bolo tiez

Tema je TDi a ine DIESLE z rokov dajme tomu 1985 az 2010

> čítajte vy pozorne, a možno sa dozviete aj niečo iné než čo chcete počuť, od začiatku ide téma proti sám píšete o priemere, tak zjavne názor máte, a mám dojem že keby sa napísalo čokoľvek tak to vždy skončí pri ňom, nuž nech je ako chce. Problematika tých motorov bola rozpísaná aj tu na fóre a nie raz, ovšem hodnotne do nej prispelo minimum ľudí, návod na veľa relatívne lacných km ste dostali, ovšem trebalo argumentovať benzínovým japocom a čo ja viem čím. Odporúčal som neraz zobrať do ruky kalkulačku a skúsiť si vyrátať všetky náklady ...to nespravil zjavne nikto. Faktom je že to boli slušné motory, ovšem ako každý stroj majú nejakú potrebu údržby, tá je po rokoch zanedbaná, spústa áut čo tu dožívajú bola navláčená zo západu s nájazdom 2-3 násobným, takže nájsť dobrý kus je na dlho - a potom ešte treba ohundrať že treba vymeniť hydroštely po 200 t, nuž ak je to problém, tak si treba kúpiť nové a po 4 rokov do bazáru... zaujímavé je že ja som nemal problém kúpiť 20 ročné auto za 500€, dal som do neho 4000! a vozím sa k mojej spokojnosti.... lenže mne sa netreba predvádzať pred susedom ( práve naopak ešte povyrastie keď vidí že on s 10 ročným passatom či 5 ročnou Hondou CRV je ten pravý frajer ) a ja som rád že mi nezávidia... ročne najazdím 20000 - 30000 km. Je to každého voľba - chcete váľať veľa km? Alebo ho len chcete aby to bol Turbo Diesel? Vypočítajte si iné varianty - čo ja viem LPG, malý benzín, veľký benzín, nové malé auto, nové veľké, jazdenka taká či onaká - pomohli by Vám v tom aj také témy akou bola práve tá o 1.9 TDI - bolo by čo porovnať - ovšem miesto toho som sa dnes dozvedel že som nechápavý pako, a tí ktorým by sme mali by byť vďační radšej mlčia(vedia prečo) a tí ktorí nemajú čo povedať hučia do omletia len aby nebolo tak, ako oni síce nevedia či je alebo nie je...no rozhodne to nebudú podporovať/vyvracať racionálnym argumentom a reálnym výstupom....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rád by som raz čítal servisné skúsenosti či návody ako servisovať francúza či japonca,je jedno čo.Proste tému ktorá iným pomôže si urobiť názor,posúdiť a hoci porovnať s tým svojím či iným poznaným.Prečo tak neskutočne dvíha žlč ak sa niečo pochváli.Je téma iba ak pluje,ak rozprúdi negatívne strety,ak je možné druhého znechutiť a uraziť.Toto ale ozaj takto nikde nefunguje mimo tohoto územia.Kedysi som dával komplet návod k Tdi tak aby si vedel veci urobiť aj človek z trochou technickej zručnosti.Taký istý návod ale na Hdi bol tiež nachystaný ako nosná téma zhruba ako to Tdi.Už k tomu nedošlo,boj z cicmancom sa stal tým impulzom keď som všetko doradu stiahol,vymazal a vlastne s týmito témami prestal (teda presnejšie tu prestal).Sám som schytal kartu,prišiel som o moderátorské práva,pochopil som pochopiteľné.Stačilo.Už žiadne témy.Od toho konfliktu prešlo už celkom času,nových vecí,poznatkov pribudlo.Dokonca nové spôsoby diagnostiky aká nemá obdobu a na ktorú pozerajú samotný výrobcovia z otvorenými ústami a do vytrženia privádza tých najlepších školitelov.Keď si človek predstaví kde toto fórum mohlo byť a kde je...no smútok.Kým tí čo to majú v moci nepochopia že latka sa dá aj dvíhať nielen podliezať to inak nebude.Len čakám kedy odíde ďalší diagnostický šialenec (v dobrom) ktorý sem občas zavíta,vidiac ten zasvinený priestor denno denne.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa achada »

Quattro, preco si o niecom nemozem mysliet, ze je to topka topiek ako tu o nej do nemoty basni milanko bez toho, aby som prikladal servisne odporucania na nieco ine? Toto je diskusne forum tak vyjadrujem nazor! To, ze sa tebe a milankovi nepaci, este neznamena, ze ho nemozem napisat! Aj ked tomu radobymoderatorovi by sa to pacilo keby to tak fungovalo. :::
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa a566 »

achada napísal: 20.12.2021 16:41 Aj ked pojdes nahodnym vyberom bude len malo pravdepodobne, ze narazis na nieco horsie.
fanatici znaciek su vsade... ale v slabej chvili sa ti prizna ze to s jeho vysnenym autom nebolo vzdy ruzove.
som presvedceny ze bezchybne auto neexistuje. aj medzi toyotami najdes nasratych majitelov.
treba sledovat zahranicne fora, kde ludia sa dokrvi nebiju, lebo niekto nakydal na ich znacku.
to je ten rozdiel. :300f: slovania su v tomto divny narod.

nem auta su statisticky na tom horsie, lebo su ziadani. to zaroven prinasa vysoke riziko zlodejov a stacania km.

preto radsej si vyberiem "co nikdo nechce" a mozem to nechat obrazne povedane, odomknute a rano to tam bude.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa autokomplet »

Na forach sa často stava, ze sa tema odkloni. Cital som uz aj forum kde pri rieseni nahrady nafty chlapci presli k pretahovaniu 13 rocnych dievcat na diskotekach ale mali asi viac sebareflexie a tema sa vratila k pointe :-)
Tu to vyzera tak, ze sa k teme motorov uz ani nedostaneme :-)
Navrhujem urobit vo fore aj rubriku Vyplac svoje srdce a este rubriku Vrat mu to aj s urokmi.
To nic viac sa na Slovensku a tomto fore nedozviem o tak rozsirenom motore ?
Cakal som kadeco ale toto tu som rozhodne nepredpokladal.
Otvaram ring, podme zas do seba :-)
Keby som sa pytal na Aixam, Dodge, Lexus tak by som necakal vela profi odpovedi, ved tie znacky tu ludia takmer nepoznaju....
Tak sa podme bavit o Ren.1.5dci ked uz 1.9tdi je tak citliva tema ...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných