825 635
inzerátov
Pridať inzerát

VW 1.4 tsi , 90 kw - štrkotanie pri akcelerácií

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Volkswagen fórum
Odpovedať Nová téma
<12
Autor Správa
wilz
VIP člen - Veyron (273)
Založený: 04 január 2008
Nabehané: 16 dní 0 hod 57 min
PríspevokZaslal: 12.07.2018 14:12   
Tak neviem, reči o výmene oleja v prevodovke a podobne, to už mi príde naozaj od veci.
My tu prd vieme ako to zneje, ale keď píšeš že to počuť „ako keby niekde jemne štrkotali nejaké pliešky“, no tak to môžu byť pliešky napríklad vo výfukovom potrubí alebo na zvodoch, ako uviedol tomket. A to že sa to prejavuje len pri niektorých otáčkach a prípadne pri zaťažení motora, to jednoducho vyplýva z toho, že pri určitých podmienkach vznikne rezonančné kmitanie niektorých dielov, ktoré je pri iných otáčkach motora utlmené.
Citovať
tibi3009
Založený: 02 január 2014
Nabehané: 1 hod 19 min
Predmet: prevodovka PríspevokZaslal: 31.07.2018 20:40   
mal som podobný problém na fabii je to jeden koncern
k tej prevodovke ak počuje jemné štrngotanie tak sú to sinchróny medzi ozubenými kolesami, čo môžemať za následok vybité hlavné ložiska (to je lepši prípad) alebo neexentrický vyliate diely skrine prevodovky čo bol môj prípad. Ak sú zle urobené tak ložiska jedného hriadeľa voči druhému sú v tkz. šikmej polohe čo napr zničí tie sinchróny a po čase aj ozubenie rýchlostných kolies. Tak to je a počuť to len v nízkych otáčkach kedy niesu silné vibracie od motora a prevodovky.
Odpovedať Nová téma
<12

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Volkswagen fórum