VSC - TRC svietenie kontroliek,problém s katom

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

richardsolar
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 19.09.2016 18:11
Zdieľať na Facebook

VSC - TRC svietenie kontroliek,problém s katom

Príspevok od používateľa richardsolar »

Zdravim mam Toyota Rav 4 rok 2005 VVT-i 2.0 benzin 110kw nabehane 53tisic. V servise mi povedali ze ide o lambda sondu lenze v druhom servise povedali ze pri tolkych Km to nieje lambda sonda aj napriek tomu ze diagnostika to ukazuje. Odpojil som baterku ale opet to svieti. odporucili dat kvalitnejsi benzin 99- plnu nadrz ale to nepomohlo. Ma stym niekto skusenost? dakujem za rady. Oplati sa mi dat univerzalnu lambda sondu alebo radsej kupit original teda drahsiu.?
Naposledy upravil/-a richardsolar v 19.09.2016 20:42, upravené celkom 1 krát.
richardsolar
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 19.09.2016 18:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richardsolar »

OKik dakujem za radu
denny666
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 13.04.2012 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denny666 »

ako píše lakino, spraviť test lambdy a ked je v prd... nešiel by som do všeliakych "univerzaliek" ale do origo, viem o čom hovorim - nieje davno čo som to riešil a prvý pokus "univerzalky" dopadol tak že som mal akurat nervy - "prečo to stale svieti" - a aj tak som musel kupiť origo
theflyingdutchman
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 21.10.2013 09:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theflyingdutchman »

Ako uz bolo povedane, do Japoncov len original. Kamarat mal Toyotu Corolla, s neoriginalnou lambda sondou stale svietila chyba, po namontovani originalu bolo vsetko ok.
richardsolar
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 19.09.2016 18:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richardsolar »

A ked si viem kupit original lambda sondu cez znameho servis napojim a ide to ? alebo treba este nieco nastavovat diagnostikovat merat ? lebo si viem zohnat original diel , priamo servise pytaju okolo 2OOeur
richardsolar
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 19.09.2016 18:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richardsolar »

MAM zly katalyzator bol som original servise da sa to niejak precistit alebo je niejaka ina alternativa ? novy plus robota okolo 600 eur
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Otazkou na zamyslenie ostava, preco je kat po 50000 v kytickach ? :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
richardsolar
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 19.09.2016 18:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richardsolar »

lebo mojej priatelky byvaly bol hamizny tankovat raz auto neslo nastartovat a tvrdil ze tam benzin je a benzin tam nebol a oni ho roztlacovali a auto chodile skoro stale na rezerve casto svietila asi
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ako bolo zistené že je zlý kat ? Pretože 53 tis km jednoducho kat nemôže byť zlý.Teda môže,ale za jediného predpokladu a to že napr motor nepálil na jednom valci a palivo sa lialo a dohorievalo tam a natavilo voštiny.Zanesenie (zhoršená priechodnosť) je hravo tiež odmerateľná ako protitlak.Ak bola v živote motora príhoda to predsa o niečom takom musí majiteľ vedieť,ale ak sa niečo podobné a likvidačné nestalo,kat zlý nemôže byť.
Prečo by si ho mal čistiť,je to nezmysel.Cat môžu diagnostikovať na základe signálov sondy,ale...sonda celkom pokojne ani v takomto prípade nemusí byť vinník ale obeť.Tj problém je z zlej tvorbe zmesi lebo inom probléme,a lambda ako kyslíková sonda s tým nič nenarobí,len nevie pracovať.Vzhľadom na r 2005 je predpoklad že lambda je ešte dvojstavová zirkónová a nie nejaká špeciálna širokopásmovka.A pokiaľ to tak je,tak preveriť stav je ozaj jedno napichnutie osciloskopu a niet sa o čom baviť.
Kto z oscilom pracuje,ten aj pozná dôverne správanie lambdy a vie ako ju prinútiť pracovať,tj navodiť chvílkovo iný pomer zmesi aby sa rozbehla.Pravdepodobnosť že je cat vadný je mizivá,že servis nevie ako na to zase veľká.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

by som bol zvedavy ako prisli na to u toyoty cez diag ze kat je zly?Ked je zly,vedia to aj skontrolovat s analyzatorom?Ak nie,bez odtial prec,chcu ta len oklamat.
richardsolar
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 19.09.2016 18:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richardsolar »

Nepacil sa mi ich pristup tak oni nevedia original servise opravit suciastku ? len ju hned vymenit za novu ? preboha 600 je vela to auto viac stalo bolo garazovane a vyuzivane len na chatu ,mojej priatelky otec ma dalsie dve auta a tu toyotu malo co pouzivali a teraz beham nanej ja priatelka ma vlastne auto som Z KE a ani neviem nikoho najst kto to mera osciloskopom original servise mi povedali ze taky pristoj nemaju a ja uz neviem co mam robit a neviem nikoho najst kto stym robi
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

V origo nenajdes osciloo,dokonca mozno nevedia ani co to je.Ak chces dobehni mame aj oscillo aj analyzator.Ked kat je zly vidno na analyzuatore,v predpoiklade,ze inde nie je chyba.Ale mam obavy,ak je naozaj kat zly,comu ja neverim,tak to je len doslaedok niecoho ineho.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Doporučil by som sa tejto príležitosti chytiť,Lacko tam jednak má analyzér jednak pokial viem KTS -ku a myslím že za tým nezaostáva ani obsluha.Mašinka má svoj vek,aj keď km nemá,je sto dobrých dôvodov aby menežment nepracoval správne a v tom momente má práve lambda problém,a začína celá séria zlých diagnóz.Aj dobrá sonda a dobrý kat môže byť vykazovaný ako vadný pre prenesenú vadu

Chovanie servisu je síce aké je,ale je pochopiteľné.Ja zarábam len na seba,ale oni musia zarobiť na všetko až po upratovačku a to je príliš krkov než aby sa hodinu hladala chyba a ty si potom platiť za hodinu práce.Tvoj úsmev do výplatného sáčku nikomu nejde dať
richardsolar
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 19.09.2016 18:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richardsolar »

AVeLMAK prosím ťa daj mi tel.c na seba aby som sa objednal
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Mas ss.

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných