Vratenie vozidla alebo uhrada skody na vozidle.

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
patrik101123
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.01.2013 20:34
Zdieľať na Facebook

Vratenie vozidla alebo uhrada skody na vozidle.

Príspevok od používateľa patrik101123 »

Zdravim ludia chcem sa spitat.15.10.16 som predal moje bmw e39.Kupujuceho som oboznamil s tim ze tecie olej s pod motora ale ze je nove tesnenie na vani aj na hlave a ze problem ASI v niektorej s hadic.Kupujuci ma dneska informoval ze vymenil nejake tesnenie na hadici a že mu olej tečie stale a povedal ze som mu nepovedal ze tecie olej s motara pritom som mu jasne povedal ze tečie olej. A teraz odomna ziada bud ze to da do servisu a mam mu zaplatit skodu alebo mi vrati vozidlo.
A ešte ked sme pritom chcem sa opitat či som v prave ked on ano neopravneni mechanik zasahoval do vozidla a menil tam napriklad nejaku hadicu a mohlo sa stat ze mu zacalo tiect viacej oleja.
Cela tato vec sa rieši v Nemecku ked ze tu zijem.
Vopred sa ospravedlnujem za gramaticke chyby pisem to na richlo aby som vedel co mozem robit.
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

Na toto ti je tazke odpovedat. Zalezi na tom, ako mas spisanu zmluvu. Ak mas v zmluve napisane, ze tecie olej, tak to je uz jeho problem a teba to nemusi trapit, Kasli na neho a nic mu neplat. Ak to tam napisane nemas, tak to moze byt problem. Sice si ho mozno upozornil ustne, ale ak by sa s tebou isiel sudit, tak moze tvrdit, ze si to nepovedal. Ako dokazes, ze si ho na to upozornil ustne ? Jedine, keby si mal nejakych ocitych svedkov.
patrik101123
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.01.2013 20:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrik101123 »

V zmluve to nemam. Ale ustna dohoda je tiez dohoda a svedkov no on tam bol s ocom a ja ked som podpisoval zmluvu mal som tu tiez kamaradov takze tvrdenie proti tvrdeniu.ale rad by som vedel ci mozem pouzit proti nemu aj to ze sa hrabal v motore a menil tam daco.. a pri privatnom predaji viem ze nema pravo na vratenie vozidla do 14dni ale zas netvrdim ze nemoze vratit alebo pod lebo sa az tak dobre nerozumiem do takychto veci .
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

Na toto sa podla mna tiez neda jednoznacne odpovedat. Od kupy je to jeho majetok a teda ma pravo do neho zasahovat, napriklad za ucelom servisovania. To by si asi ty sam musel dokazat na sude, ze jeho zasah bol neodborny a sposobil to poskodenie. Ale ako to dokazes ? Pravdepodobne nijako. Inymi slovami, toto je rovnako spochybnitelny argument ako ta ustna dohoda. Myslim, ze tadial cesta nevedie.
tudzo
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 01.04.2009 13:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tudzo »

To každý týždeň sa tu nájde niekto s takým problémom? Neviete používať vyhľadávanie? Týchto prípadov sa tu už prebralo na desiatky. Plus mínus vždy s rovnakým konštatovaním - ser na neho!

P.S. Ku gramatike sa fakt nedá nevyjadriť. Máš zvláštny dar písať i/y presne naopak ako sa má. :40bd: :3906:
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

V Nemecku to asi nevadí... a podstatné je že sa asi budeš musieť riadiť nemeckými zvyklosťami a nie slovenskými. Alebo auto bolo na našich EČ a predával si Slovákovi? Je to podstatná informácia...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Všetko do zmluvy, zvlášť ak je nejaký problém

Taktiež ak bola poskytnutá zlava, tak aj to tam treba napísať nie len sumu na ktorej ste sa dohodli na mieste.

Keby si tam mal napísané vady ako netesnosť motora - únik oleja a že si poskytol zlavu vzhladom na stav čojaviem 300€ z pôvodnej sumy tak by ti teraz mohol akurát tak fajčiť vieš čo...

Ak si to odhlásil na neho tak tiež môžeš mať na háku, ale kedže 15.10 bola sobota kedy sa prepis nedá vyriešiť, tak predpokladám že stále je auto písané na teba
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

Ak bola podpísaná zmluva, tak je dôležitý jej text (vrátane informácií o technickom stave), už nie tak to, čo bolo povedané pomimo ústne. V danom prípade však bude potrebné najskôr určiť, ktorým právnym poriadkom sa zmluvný vzťah riadi.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Pokiaľ je auto na D ŠPZ a predal si niekomu z D... Zober späť a vráť peniaze.
Pokiaľ SK ŠPZ a SK človek. Kašli naneho. V D sú trosku prísnejšie zákony co sa tyka veci co niesu uvedené v zmluve. ☺ do budúcna radím... Daj do zmluvy ze auto je nepojazdne a nikto nevie co tomu je. Kupujúci o tom vie takže nemá nárok to vracať. :3c90:
patrik101123
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.01.2013 20:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrik101123 »

Auto si pondelok prehlasil na seba takže už nie je na mna.
A auto som mal na DE znackach kedže tu žijem.
Je to moja smola že som to nedal do zmluvy ale o všetkom som ho vopred upozornil ustne.
Goroslav
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 27.11.2010 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Goroslav »

Pokiaľ je všetko tak ako tvrdíš a bol pri plnom vedomí pri podpise zmluvy a tiež bol oboznámený o chybe,ktorá sa v tom čase nachádzala na vozidle,tak neviem,prečo radšej nešiel do predajne kúpiť new auto.Veď ak si bol kupujúci vedomí danej chyby tak čo chce ???
tonny
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 28.11.2014 13:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonny »

Ústna zmluva má takú istú váhu ako písomná podľa zákona takže pánko má smolu a ak vedel o nedostatkoch tak si to auto nemal kupovať či nie? mal sa na to vyprdnúť a boli by ste spokojní obaja ty by si to predal niekomu inému a on nemusel toto riešiť teraz
bildo
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 18.11.2014 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bildo »

ked uz ma autak prepisany na seba tak co s tym narobi uz.no nic.takze kasli na to a pokecaj s nim ze sak ste ludia ze sa dohodnete :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], mahro1 a 63 neregistrovaných