Vrátenie vodičáku po polovici trestu

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tkpatrik1404
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12.09.2023 11:00
Zdieľať na Facebook

Vrátenie vodičáku po polovici trestu

Príspevok od používateľa tkpatrik1404 »

Dobrý deň, v ČR mi po nehode odobrali vodičský preukaz a dostal som zákaz na 18 mesiacov, súd mi odpustil polovicu trestu, ktorý je teda len 9 mesiacov. Podľa policie je uložený na slovenskom OR PZ. Stačí podať žiadost o vrátení alebo je treba urobiť ešte nejaké kroky ? Autoškola alebo niečo podobné ? Po telefone mi nedokázali nič povedať, v liste od súdu tiež nič nebolo konkrétne napísané. Vraj mám prísť osobne aby ma mohla prelustrovat a povedat, čo potrebujem k žiadosti.

Vie niekto bez čoho tam nemá význam ani chodiť ? Žijem v zahraničí.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Vrátenie vodičáku po polovici trestu

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Je to nejaké divné... ČR ti predsa nemôže zakázať jazdiť na Slovensku (ani nikde inde na svete), ani brať vodičák, ktorý je slovenským dokladom. Aj Ruskovi, keď ho chytili ísť 200 v Rakúsku, nemohli vziať vodičák - len mu mohli zakázať jazdiť V RAKÚSKU.
Ale over si to, vodičák mi ešte chvalabohu nezobrali.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Vrátenie vodičáku po polovici trestu

Príspevok od používateľa fzubaty »

No pravdepodobne v tom bol alkohol….
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Vrátenie vodičáku po polovici trestu

Príspevok od používateľa db69 »

ani za alkohol."len" dostaneš zákaz jazdiť v CZ. a aj keby ho zobrali pošlu ho na SK a tu si ho vyzdvihneš. Kamarát tam býva a pracuje,a tiež nafúkal.Ale na Slovensku jazdil bez problemov
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Vrátenie vodičáku po polovici trestu

Príspevok od používateľa seven549 »

to akoze ti ho maju poslat domov lebo zijes v zahranici?obcianka cestovny pas to sa vydava len tak ze cez maily telefonaty a postu?vzdy sa ide osobne prenho.musis podpisat papiere.

inac mal si si ho uz davno vybrat vodicak je na slovensku slovensko nezaujima co si stvaral v cesku.mas este pol roka na vyzdihnutie.akonahle rok nebudes mat vodicak berie sa to automaticky ze si nejazdil = znova do autoskoly.
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Re: Vrátenie vodičáku po polovici trestu

Príspevok od používateľa draik »

§95 ods. 3 zákona 8/2009
P. S. Nič nie je divné a bežné sa zadržiavajú VP v cudzine.
kocik25
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 15.12.2010 19:23
Zdieľať na Facebook

Re: Vrátenie vodičáku po polovici trestu

Príspevok od používateľa kocik25 »

Najlepsie bude ak pojdes na DI v mieste bydliska. Tam policajt hodi tvoje RC do pocitaca a hned vidi co treba spravit. Pravdepodobne ti povie, ze musis absolvovat preskusanie po zadrzani VP. Ak si mal zadrzani VP menej ako 24 mesiacov tak budes robit len testy na pocitaci na policii. Ak napises test tak by ti ho mali vratit. Ak nie tak dalsi termin. Termin ti povedia na policii, zalezi od okresu. V kazdom okrese to je rozne - den resp. cas.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných