Voyager 2,8 CRD - výmena oleja v automatickej prevodovke

Diskusia ohľadne vozidiel značky Chrysler

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Voyager 2,8 CRD - výmena oleja v automatickej prevodovke

Príspevok od používateľa mp3turbo »

rozvody podla svojho uvazenia, normalne znacky. Termostat nekupuj, ja som jazdil roky s "hadicovym", fungoval krasne, potom som volakde zohnal za 40,-eur original tusim Wahle a vymenil sa.

Mozno nemusis ist do vsetkeho hned hrrr po hlave, sprav tento mesiac nieco, o dva mesiace nieco, nebude to tolko štípať. A na druhu stranu, vymenit chladiacu kvapalinu mozes v akomkolvek aute co kupis ojazdene - nikto ju nikdy nemenil. Vymenit rozvody to iste, to nie je prekvapenie - kedy treba menit, ake kilometre, menili sa nemenili a hotovo (ajtak 50% z tych co sa "menili" je treba naozaj vymenit), takisto investicia do oleja v automate. To su proste veci ktore sa viazu na KAZDY OJAZDENY VOZ, bud ich majitel spravit v nejakej lehote pred predajom alebo nespravil a zakonite pridu.

Takisto sa mozu vysrat brzdy, vyfuk, moze padnut turbo, vstrekovace, to su tie veci ojazdenych aut. Zase si nezaplatil 47.300,- v salone ale trosicku mensiu sumu. Ja inak bezne investujem po kupe do ojazdeneho tragacu okolo 1000 eur. Na 2014ke Lancii idem teraz menit olej v automate (300 len v dieloch bez roboty), tiez ma caka vymena rozvodov (136.000km, povodny majitel ich nemenil, auto som kupil rok aj stvrt dozadu so 133.000km takze som vedel ze to na mna pride - a teraz natahujem ci ich vymenim alebo nevymenim lebo su v poriadku bez viditelneho poskodenia, ci ich vymenim pred letom alebo po lete lebo to je tiez okolo 400 eur), ci vymenim vodnu pumpu alebo nie lebo tie zvyknu vydrzat stvrt miliona kilometrov ak ich nerozozerie 15 rocna chladiaca kvapalina :)

Pripomina ti to nieco ? Mozem spekulovat ze to rozlozim v case. Nemusim, dukaty mam.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Voyager 2,8 CRD - výmena oleja v automatickej prevodovke

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no vidim ze s Milanom rovnako piseme akoby nas jedna mater mala.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Ing.Lukas Hajicek
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Voyager 2,8 CRD - výmena oleja v automatickej prevodovke

Príspevok od používateľa Ing.Lukas Hajicek »

Oleje boli samozrejmosť akurát komplikácia s tou nepríjemnosťami do AT. Rozvody tak ako píše mp3turbo som chcel riešiť pred letom a ísť na aute na dovolenku ako Grizvoldovci :41c2: trošku to rozložiť do času. Inak motor suchý ako víno , automat si myslím že tiež akurát pri jednotke do dvojky za studena nehodí úplne plynule ale keď sa zohreje tak je to bez akéhokoľvek sklbnutia. Dúfam že to nie je žiadna katastrofa. Inak auto vyservisované brzdy klíma nápravy elektrické veci ok jediné čo snímač abs PP koleso som hneď menil 25e ale to sú položky smiešne. Inak neviem čo tie abs senzory tak často odchádzajú ale boli teraz 4x menené čo som čítal záznamy zo servisu. Podľa mňa na dnešné pomery nenáročné auto jedine rešpekt pred automatom. Absencia DPF , Turbo obrovské s malým tlakom , vstrekovacie čerpadlo a vstreky obstojne , nepozná dvojhmotu a teším sa že emisná bude bez vytáčania max. 2500 otáčok a obmedzovač :) Inak podľa mňa až na tú vyššiu spotrebu auto plávajúca loďka bez agresivity. Jediná výhrada v interiéri ten tenký volant . :) Ja som zo všetkým počítal a rozložím si investície do roka. Ak bude všetko ok a nič ma nepríjemné neprekvapí tak chcem dať časom 18 kolesá 215/55/r18 nech to trošku omladne a pohrávam sa aj s čipom nech to má trošku lepší ťah od spodu a citlivejší plyn na akceleráciu a hlavne kvôli bezpečnosti pri občanom predbiehaní a možno aj spotrebe. Trošku s malou dušičkou ale predsa sa Vás opýtam na Vás názor na kolesá a rozumný čip? Inak ta stredová diera 71,6mm komplikuje výber diskov :300f: Uznávam príspevky mp3turbo a mhlavaty sledujem Vás už dlhšie a beriem Vás ako automobilových bohov čo poviete to platí. :300f: Ak kolesá a chip Total hujovina sklopím hlavu ako malý chlapec a zaradím sa do radu. Voy je 3 auto do rodiny ktoré bude využívané na výlety a ako saffty car pre moju manželku ktorá má polovičný vodičák iba na automat :-\ a ja keď mi náhodou treba niečo vybehať po meste a nechce sa mi ťahať moju L3H2 dodávku do mesta.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Voyager 2,8 CRD - výmena oleja v automatickej prevodovke

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kolesa su hujovina, bohovia nie sme a cip je to iste ako kolesa. Nerob to, fakt netreba. Nechapem kde chces v meste jazdit so 105kW, a na dialnici ti ziadny cip nepomoze lebo 130km/h = 3000 rpm.

Ehm automat - ano, 2.8 je leniva kvoli automatu, ta strati 15% vykonu na teplo kvoli archaickemu hydromenicu. Tam treba charakter auta zobrat taky aky je, LeMans sa z toh vyspekulovat neda.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Voyager 2,8 CRD - výmena oleja v automatickej prevodovke

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Krátko...ABS senzor 4x,pokojne si viem predstaviť že ABS zasvieti a bez diagnostiky sa mení rad radom.Nuž smola,bolo to posledné.Diagnostika týchto aut je vzácnosť.Pri čidlách nemusia dlho špekulovať,menia sa lahko,tak prečo nie.
Kolesá...nikdy v živote,nezmysel.Ešte poznatok k zimným štartom,auto dlho žhaví (nemýliť si zo svietením kontrolky) takže pokojne počkať až zhasne plus ešte zo dve sekundy a potom.Neštaratuje na dotyk kľúča ako PD,ale štartuje dobre a spoľahlivo.Pri poklese napätia štartér odmietne,tak neskákať hneď na opravu štartérov.Majú to chránené.Pokiaľ by nebola pomoc v okolí tak v poistkovej skrini je relé štartra a manuálne ho ide stlačiť a dá sa naštartovať napriek tomu že štartér ledva točí.Tiež ma oklamala batéria,resp predošlý gazda (baterka má rok,len nevieme ktorý) Všetko okolo (rozvody sú vymenené a pod) treba považovať za kecanie a nebrať na to ohľad.Ja som menil prvé kdesi tuším pri 220 tis takže pozor na rozprávky,pri kúpe neoveríte rozvod je zapuzdrený statočne.
Z toho že na EK vie vytočiť 2500 sa nijako zvlášť tešiť netreba,aj to má svoje mínusy.Inak pri rozvode v poriadku môže točiť otáčky aké chce.To by bolo na dlhšiu debatu prečo je to tak.
Ing.Lukas Hajicek
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Voyager 2,8 CRD - výmena oleja v automatickej prevodovke

Príspevok od používateľa Ing.Lukas Hajicek »

Ďakujem za Vaše názory beriem si to k srdcu a nebudem špekulovať. Dnes som rozhodil siete a mám tri kontakty na výmenu a preplach automatu. Sú to firmy ktoré sa zaoberajú aj repasom prevodoviek . Všetci používajú štandardne olej Ravenol ATF+4 pre daný druh prevodovky .Dvaja tvrdia výmena s preplachom a jeden výmena bez preplachu vraj preplach neodporúča. Navrhuje výmenu 2x po sebe. Uvidím ako sa rozhodnem. Všetci preferujú odber nimi dodávaným olejom a filtrom.Ak budem spokojný dám potom kontakt pre Košice okolie.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Voyager 2,8 CRD - výmena oleja v automatickej prevodovke

Príspevok od používateľa mp3turbo »

spokojny budes moct byt o 5 rokov ked ti prevodovka neklakne - chapeme sa.

Preplach : rozlicne firmy si pod tym predstavia rozlicne veci, niekto strojom, niekto leje zvrchu a tecie zospodu. Kedze je teraz nabeton pouzity nespravny olej, ROZHODNE TREBA spravit nieco ine nez "otvorim zospodu, vytecu styri litre, nalejem styri nove litre". V takomto klasickom usporiadani sa NEDOSTANE VON VACSINA oleja a tympadom je to v tomto pripade uplne zle.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Ing.Lukas Hajicek
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Voyager 2,8 CRD - výmena oleja v automatickej prevodovke

Príspevok od používateľa Ing.Lukas Hajicek »

No akurát mi prišla cenová ponuka na komplet výmenu oleja s preplachom a údajne aj nejaká chémia cena 330e. To s tou spokojnosťou máte pravdu že to môžem ohodnotiť až po rokoch ja som skôr naražal na pocity a dojem . No uvidíme že ako to vypáli inde. Úprimne čakal som niečo tesne pod 300e ale uvidíme čo prinesú ďalšie ponuky a ich postupy.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Voyager 2,8 CRD - výmena oleja v automatickej prevodovke

Príspevok od používateľa smarik »

Autolabs RK.
Ing.Lukas Hajicek
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Voyager 2,8 CRD - výmena oleja v automatickej prevodovke

Príspevok od používateľa Ing.Lukas Hajicek »

Zdravím Vás no olej v automate vymenený s preplachom. Olej Ravenol ATF+4 nakoniec 15l. Výmena aj s výmenou oleja v serve vyšla na 260e aj s robotou. Materiál 140e. Práca 120e. Bolo to menené v Košiciach . Stroj zhltol 14l a 0,6l išlo do serva.

Návrat na "Chrysler fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných