Voyager 2,8 CRD - výmena oleja v automatickej prevodovke

Diskusia ohľadne vozidiel značky Chrysler

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kazivsetko
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13.05.2014 13:27
Zdieľať na Facebook

Voyager 2,8 CRD - výmena oleja v automatickej prevodovke

Príspevok od používateľa kazivsetko »

Ahojte. Mám Voyagera 2,8 CRD 2007, najazdených cca 175tis km. Rozmšlam, že nejak dám dokopy peniažky na výmenu rozvodov (ďakujem za doporučené servisy) a asi by už bolo dobré asi aj vymeniť olej v automatickej prevodovke (prípadne treba aj niekde inde, okrem motora?). V servide, kde davam vymeniať olej už roky mi povedali, že automatické prevodovky nerobia, že to len niektore servisy, lebo na to treba nejaké špeciálne mašiny. Neviete poradiť čo stojí taká výmena oleja s originál olejom, čo tam má ísť a kde mate dobré skúsenosti s výmenou? ďakujem
kazivsetko
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13.05.2014 13:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazivsetko »

Jaj, pardon. Bratislava, ale može byť aj širšie okolie, ak sa to oplatí cenovo a kvalitou.
tamili
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 22.03.2012 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tamili »

Juricek Modra.Osobna skusenost, chodime tam z dvoma autami.Cena okolo 200E, profesionalny pristup max. spkojnost. Hod to do googla najdes ich tam
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak poprve si mal mat olej pri tychto kilometroch uz meneny TRIKRAT [!!!!!] a podruhe 200eur za vymenu oleja v automate sa mi zda trosku velka cenovka vzhladom na tu robotu samotnu, jej narocnost a dlzku.



Aby sme sa rozumeli, tohoto potrebujes sedem litrov pri kompletnej rozborke a zborke co sa pri beznej vymene oleja rozhodne nedeje :

http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... A-ATF-4-1l

Za standartnych okolnosti vie z prevodovky vytiect len 5 litrov oleja.

Doporucujem vymenit aj hydraulicku kvapalinu, to mas servoriadenie a brzdy, takisto tam ide ATF+4 teda ten isty olej ako do automatov. Zvlastne ale je to napisane direkt v servisnej prirucke autiaku. Pozor, nezavzdusnit. Na obrovske prekvapenie aj manualne prevodovky 2.5crd [!] pouzivaju ten isty ATF+4 olej a to proste preto lebo je to moc kvalitna kvapalina, hrubo prekracujuce poziadavky manualov (dostanes tam dva litre). Aj toto je napisane v servisnom manuali.

PS : radost kupovat automaty po slovenskych obcanoch, to je katastrofa jedna za druhou. Pevne dufam ze aspon pri jazde setris palivo tak ze vyradujes do N a potom znovu zaradujes D.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

tamili napísal:Juricek Modra. Osobna skusenost, Cena okolo 200E, profesionalny pristup

No možnože už teraz platí že "profesionálny prístup".
Ale pred nejakými 10 rokmi som k nim zaniesol na opravu prevodovku, bolo to u nich tiež dosť drahé voči tomu ako inde na Slovensku a ani to nebolo dobre urobené, nakoniec som musel sám problém odstrániť, už si úplne presne nepamätám podrobnosti, ale mám dojem že diferencial mal nadmerné axialne vôle. Skrátka keby som to bol priamo namontoval do auta, bol by zakrátko problém.
kazivsetko
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13.05.2014 13:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazivsetko »

mp3turbo napísal:tak poprve si mal mat olej pri tychto kilometroch uz meneny TRIKRAT [!!!!!]
Doporucujem vymenit aj hydraulicku kvapalinu, to mas servoriadenie a brzdy, takisto tam ide ATF+4 teda ten isty olej ako do automatov. PS : radost kupovat automaty po slovenskych obcanoch, to je katastrofa jedna za druhou. Pevne dufam ze aspon pri jazde setris palivo tak ze vyradujes do N a potom znovu zaradujes D.
Turbo, dakujem za odpoved. Voyagera som kupil pred pol rokom, podľa servisnej knižky absolvoval tuším všetky servisky, vždy po 20tis. Či bol menený olej presne neviem, počítam, že ak mal byť menený, tak hadam bol? Mal by sa teda meniť každych 60tis km? ten ATF+4 je zaroveň aj hydraulická kvapalina? V tom linku, čo si pribalil je aj iný olej ATF+4, nejaký Milers Oil Milermatic, len o polovicu drahší. To je taký istý olej, len iný výrobca, že a platí za značku? Keˇsa ti zdá 200 eur veľa,poznáš v Blave niečo lacnejšie a spoľahlivé? Je lepšie si do servisu ten olej priniesť, nech použijú skutočne taký ako sa má? Ak áno, koľko by ho teda malo byť dokopy? 10 litrov? Ešte že ťa máme. Tamili ďakujem za tip na servis.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

To že si ho tam donesieš ešte neznamená že Ti ho tam nalejú....Musel by si im pozerať na paprče....
kazivsetko
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13.05.2014 13:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazivsetko »

mp3turbo napísal:tak poprve si mal mat olej pri tychto kilometroch uz meneny TRIKRAT [!!!!!].
Turbo, pozrel som si teda do servisnej knižky na výmenu oleja v automatickej prevodovke. Tam píše "pri normálnych podienkach" sa nevymieňa. Pri sťažených podmienkach pri 96tis km. Neviem ako jazdil predošlý majiteľ, ale ke´d autíčko neamá ťažné, tak ho hádam nezodral. Ale aj tak by som ten olej chcel vymeniť, veď je to nezmysel, že sa nemá vymieňať, musí tam byť už riadny maglajz za toľko km. Pozeral som "original" mopar a vyzerá, že je za cca tú istú cenu ako ten petro-canada, napr. tu http://www.f-o-p.sk/fop/eshop/11-1-Ine- ... prevodovky
Je lepšie použiť mopar alebo odporúčaš radšej petro-cana, aj ten by mal byť certifikovaný pre voyagera.

na nejakom fore som čítal tvoj príspevok ako svojpomocne vymeniť ten olej, ale keďže nemám zdvihák, tak to asi ťažko :( Takže to budem musieť nechať na servis, jedine, že dojdem k tebe a urobíme to na tvojom zdviháku :) kľudne dám euriky tebe namiesto servisu.

Vlady, no ak by sa dalo, rád by som sa im pozeral na prsty, na výmenu motorového to tak robím, chodím do servisu, kde s tým nemajú problém, aby sa im kukalo na prsty. :)
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

V Petržke zozadu od Matadorky je servis, ktorý sa špecializuje na AT. Sám to prosím Ťa nemeň!!! Daj to spraviť odborníkom, lebo budeš chcieť ušetriť dve kila a odpáliš si automat :41c2:
kazivsetko
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13.05.2014 13:27
Zdieľať na Facebook

výmena oleja v automatickej prevodovke

Príspevok od používateľa kazivsetko »

Ďakujem za tip v Petržke, to mám najbližšie, pohľadám na nete. Aj keby ma napadlo také niečo si to meniť sám, tak to nemám kde, takže to určite robiť nebudem.
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Ide hlavne o to, ako to spraviť správne! :coffe:
kazivsetko
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13.05.2014 13:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazivsetko »

dotynka napísal:V Petržke zozadu od Matadorky je servis, ktorý sa špecializuje na AT.
Môže to byť Autocomp na Kaukazskej?
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Presne... odporúčam! :2f93:
Ing.Lukas Hajicek
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Voyager 2,8 CRD - výmena oleja v automatickej prevodovke

Príspevok od používateľa Ing.Lukas Hajicek »

Zdravím všetkých nadšencov Voyagerov. Stal som sa vlastníkom 2.8 CRD 2007. Hneď po kúpe som riešil výmenu naplní vrátane automatu. Auto má pravých a naozaj skutočných 163000km po prvom majiteľovi. Všetky FA a zapisi v autorizáku BA slovenské auto- rarita. Stal sa prúser mojou nevedomosťou a chybou predajcu ND a servisu. Akútne som menil olej v servise. Podľa záznamov sa dával od nova olej Shell plus 10W-40. V prevodovke bol menený až na 100000km. Ide o to že som do prevodovky dal olej Motul ale nie
označený ATF-4 ale olej Motul Multi DCTF a je žltý. Doplatil som na odbornosť predajcu ND. V servise vymenili bez slova 4,5l vraj štandardné +filter. Spravil som na ňom 400km bez problémov a lajicklou nevedomosťou. Až po čítaní vašich postrehov a skúseností som začal hĺbkovo pátrať. Olej tam je 5 deň. Bleskovo vymeniť za Mopar alebo nechať tak alebo aj preplach + výmena. Poprípade niekoho fundovaneho v KE okolie. Dík za radu mp3turbo a mhlavaty. Prosím súrne O radu. Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Voyager 2,8 CRD - výmena oleja v automatickej prevodovke

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jednoducho nezvažovať čo sa stane ak sa stane ...vymeniť tak poctivo ako sa dá.Aj za cenu že sa použije logicky viac oleja.Vždy lepšie ako starosti neskôr.Na juhu slovenska tieto výmeny robí aj pán ktorý u mňa pracoval,je tam plnička a Voy-e robil vo velkom.

Návrat na "Chrysler fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný