Volvo XC60 D5 - stúpajúca hladina motorového oleja.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 D5 - stúpajúca hladina motorového oleja.

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Citrón C4 GP 1,6 Hdi ...systém klakol pri 50 tis km.Pri 60 tis spojka,super kára.Synove auto,nie vyčítané po fórach.Od opravy doteraz šlape,možno vďaka 2 rokom práce z domu keď auto chodilo minimálne.Celý ten ich systém by doviedol aj nové autá leda na šrotovisko nebyť toho že sa toleruje dymivosť 0,5.Veď aj koncovky majú čierne,nové staré všetky.Až by sa brali emisie naozaj u huby,celá tá plejáda žabožrútov z ciest vypadne hneď po prvej emiske.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 D5 - stúpajúca hladina motorového oleja.

Príspevok od používateľa fzubaty »

Klakol? Hm. Urcite adblue, ktore sa kazi kazdej znacke.

Upchal sa vstrekovac mocoviny, alebo nahrali novy firmware, alebo menili celu nadrzku?

Emisnu mi vsetky PSA robia s prstom v zadku.

Z pondelka spominane 1,6hdi 88 kw. To auto ma cez 310 000 km.

Obrázok
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 D5 - stúpajúca hladina motorového oleja.

Príspevok od používateľa fzubaty »

mhlavaty napísal: 22.02.2023 20:51Až by sa brali emisie naozaj u huby,celá tá plejáda žabožrútov z ciest vypadne hneď po prvej emiske.
Tato veta sedi, iba ak zabozrut = vw. Nepamatam si, zeby ina automobilka mala take rozsiahle emisne skandaly.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 D5 - stúpajúca hladina motorového oleja.

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

M. Hlavatý, dosť som sa čudoval, že Ty, starý majster dovolíš kúpiť synovi 1,6 HDI...
:3c90: , mne to nesmie prekročiť garáž ani zadarmo.
Jedine 2.0, už 2,2 HDI je o dosť slabšia v spoľahlivosti, aj keď kultúra chodu je oveľa lepšia+ pružnosť
laco210
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 22.01.2023 21:58
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 D5 - stúpajúca hladina motorového oleja.

Príspevok od používateľa laco210 »

Preco je 2.2 slabsia v spolahlovosti? vsak v podstate ide o tu istu radu motorov rozdiel je len 2.0 vs 2.2
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 D5 - stúpajúca hladina motorového oleja.

Príspevok od používateľa fzubaty »

Chlapci, ja mam 2 x 1,6 a zena ma 1,5 hdi a ziaden problem. Iba fap filter na tej jednej 1,6. Ani neviem ci vobec zhavice idu po 300 tis km. Podla mna uz musia byt ko, ale auto startuje na brnk.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 D5 - stúpajúca hladina motorového oleja.

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Az sa dobre pamätám, 2,2 HDI 98-100 kw/ píšem o prvej generácii, má variabilnu dĺžku sania, čo spôsobuje do nejakej 100-vky az extrémne nízku spotrebu nafty, okolo 4 l .., pri vyšších rýchlostiach si už vie potiahnuť.

Na druhej strane, je komplikovanejsi, má vyvazovaciu hriadeľ čo spôsobuje hladký chod,na pomery diesla, vzadu na motore, pod čelným sklom, ťažko prístupnom mieste je tiahlo, ktoré ovláda práve tu dĺžku sania, málokto si to všimne . Zvykne sa vylomit koniec a nefunguje.

Najväčší problém je, či bol Fap,resp ťažkosti servisov pri odstraňovaní porúch.
Nie je nič príjemné, keď zasvieti kontrolka motora a auto padne do núdzového režimu. No a servis to veru riešiť veľmi nevedel. Max nútená regenerácia, čo je najvyšši level podvodu na motoristoch.
Čo slúži ku cti, vždy sa doplazil do servisu . Vstrekovače sú stále pôvodne, cca 550 km, žhavice už daaavno nefungujú, štartuje na brnk.
2,2 125 je biturbo som iba skúšal, ťahal lepšie, ale 2 turba, moja smrť.
2,2 150 kw, nepoznám.
laco210
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 22.01.2023 21:58
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 D5 - stúpajúca hladina motorového oleja.

Príspevok od používateľa laco210 »

Variabilna dlzka sania to zrovna nebude to budu virive klapky max. Ze vstrekovac este funguje je jedna vec ale ci je este v poriadku je druha. On pojde bude vstrekovat atd. ale v akom stave je spicka na vstrekovaci napr. to ze valec ide neznamena ze uplne v poriadku, aj spravna davka aj spravne rozprasi co vie tiez samozrejme robit problem. Take 2.2 hdi napr. v dodavke s vadnymi zhavicmi nenastartujes pri minuse nie ze na brnk ale vobec.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 D5 - stúpajúca hladina motorového oleja.

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Žiadne virive klapky, ale variabilna dĺžka sania.
V dodávkach nie je 2,2 hdi z 406,607,či 807...tam sú motory tuším Ford.
Je to taky marketingový ojep.
Naposledy upravil/-a lubos zimovcak v 23.02.2023 11:39, upravené celkom 1 krát.
laco210
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 22.01.2023 21:58
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 D5 - stúpajúca hladina motorového oleja.

Príspevok od používateľa laco210 »

Variabilnu dlzku sania najdes tak v atmosferickych benzinovych motoroch. Tie klapky v dieslovych motoroch su virive klapky aby pri nizkych otackach zvycajne do 2000ot sa okolo nich roztocil nasavany vzduch a lepsie premiesalo palivo so vzduchom pri vyssom tlaku ostavaju otvorene uz to nie je potom potrebne ich privierat.

2.2hdi 88kw krasny psa motor nie multijet.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 D5 - stúpajúca hladina motorového oleja.

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keď myslíš.... Síce mam tento motor iba cca 15-16 rokov.. :d :D
O motore rady Puma si ešte nič nepočul??
V dodávkach nie sú motory 2,2 hdi z PSA.
laco210
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 22.01.2023 21:58
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 D5 - stúpajúca hladina motorového oleja.

Príspevok od používateľa laco210 »

No ukaz mi to sanie s tou variabilnou dlzkou sania 🙂

Puma ano jedna rodinka s psa.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 D5 - stúpajúca hladina motorového oleja.

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

To su dva úplne odlišné motory.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 D5 - stúpajúca hladina motorového oleja.

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lubos zimovcak napísal: 22.02.2023 21:26 M. Hlavatý, dosť som sa čudoval, že Ty, starý majster dovolíš kúpiť synovi 1,6 HDI...
:3c90: , mne to nesmie prekročiť garáž ani zadarmo.
Jedine 2.0, už 2,2 HDI je o dosť slabšia v spoľahlivosti, aj keď kultúra chodu je oveľa lepšia+ pružnosť
Čuduj sa koľko chceš,lebo chceš. Rok 2016,potreba kúpiť 7 miestne auto,diesel...tak daj,čo by si vybral.To GP stálo 16 tis éčok,firma odpisovala.Nože poraď alebo napíš kde sa urobila chyba,lebo ja myslím že nikde.Že spojka nepotešila je pravda.Jeden deň bez auta,extra výdaj to nebol,praskla tanierová pružina,evidentná obeť trasy Rovinka - Ba
Problém Ad Blue,síce naštval,ale vytiahol z vrecka presných 100 e.- Nepopluval som ani auto ani značku,len som tunajším antivagošom naznačil,že čo sa môže stať sa stane na akejkoľvek značke a pri km aké práve sú.Dnes sme boli v Pešti z plne obsadeným,občas som to tak sledoval pri rýchlosti 120 tempomat,vždy pod 5 lt. v aute sa dá pokojným hlasom baviť,pohoda.Niet čo dodať,a zlé už vôbec.Dnes sa blíži 90 tis km. Investície mimo palivo pod 400 e.- auto ide do siedmeho roku.Kedže sa zmenili potreby (home oficce) oboch rodičov,auto ostáva naďalej keď ledva robí km.Predaj a kúpa nového nedáva zmysel,čo plniť má to aj plní.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 D5 - stúpajúca hladina motorového oleja.

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Tak to je pravda, že za tu cenu to je super kúpa..., minimálna strata hodnoty. :hero:

Popravde, ja by som si dnes nevedel čo vybrať... :41c2:

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných