Volvo XC60 D5 2017

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Neviem ci toto je zrovna spravny priklad s tym C4 on zije iny svet co sa motorizmu tyka, do toho sveta nevstupis ani s V12 :)
lauryl
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Radoslav, mam V90CC s tymto motorom, co je sice o nieco lachsie auto, ale zive je to dost. Nabuduce menej otaznikov. Staci jeden za vetou.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Kupovať SUV na " svižnu jazdu" mi pripadá úsmevné....

Teda, u mňa svižnejšie znamená medzi Slatinou- Veľký Krtíš- Lučenec 150-180 v tých lesných úsekoch a popravde , absolútne si to neviem predstaviť s rodinne založeným Volvom xc60...

Tiež sa mi páči, ale ako JEDINÁ normálna varianta mi vyšla 140 kw, s manuálnou prevodovkou.


S 2.0 173 kw...by som zobral iba ZADARMO...

S automatom, keby mi niekto priplatil.

A keďže to má dotykový displej...pre mňa absolútne nekupiteľne.

Je to krabica, pohodlna, pre ženu do škôlky, práce.

Takže treba kupovať podľa spôsobu využívania auta...a nie sa potom zabiť na ceste, lebo si pomýlia škatuľu od topánok s Ferrari. :3c90:
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

jazdim na 68kw a 75kw a po 40km useku v rannej alebo poobednej spicke je skor pravidlo ze tipka co bol na mne nalepeny pri vyjazde z TT a obiehal co sa dalo vidim ako stoji v SE na semaforoch mozno 5 - 6 aut predomnou, proste mozes mat aj 250kw tak v hustej premavke kde mas stale oproti auta a dlhe kolony za kamionmi si nic nepomozes a zas ked je klud tak tych 68kw na tej trase na tych 130 bezne mimo obce rozguam len to trva o par sekund dlhsie....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
lauryl
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Lubo, suhlasim ze 140kW staci. Ja som este podlahu davat nemusel, ani pri obiehani, kedze neobieham pokial nemam naozaj dostatok priestoru.

S tym.automatom sa mj neda ine ako nesuhlasit, ale to je vec nazoru a zvyku. Ja som bol dlho za manual, ale potencial mnohych dnesnych aut vyuzijes naplno len s automatom. A tym nemyslim vykon, ale jazdnych asistentov.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lauryl - kto chce využívať jazdných asistentov, nech sa vozí taxikom tam je full servis. Práve asistenti by mali byť zakázaní celkom, lebo dávajú aj nevodičovi pocit klamlivej istoty.
https://www.teraz.sk/spravy/len-18-rocn ... lanok.html
Aj tento mal pozapínaných všetkých asistentov - bohužial.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

lauryl napísal:Lubo, suhlasim ze 140kW staci. Ja som este podlahu davat nemusel, ani pri obiehani, kedze neobieham pokial nemam naozaj dostatok priestoru.

S tym.automatom sa mj neda ine ako nesuhlasit, ale to je vec nazoru a zvyku. Ja som bol dlho za manual, ale potencial mnohych dnesnych aut vyuzijes naplno len s automatom. A tym nemyslim vykon, ale jazdnych asistentov.
Ja som Strýko Držgroš...
Automat je lepší v zrýchleni, to je fakt, hlavne v silnom diesli...

Ale spotreba, servis automatu, mi robí vyrážky... :3c90: ...

Keď vidím kombináciu malej nadrže, automatu a dojazd 700 km na diesli...

Rozmýšľam, či si z nás nerobia fakt prdel.. :40bd:
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

oco13 napísal:Lauryl - kto chce využívať jazdných asistentov, nech sa vozí taxikom tam je full servis. Práve asistenti by mali byť zakázaní celkom, lebo dávajú aj nevodičovi pocit klamlivej istoty.
https://www.teraz.sk/spravy/len-18-rocn ... lanok.html
Aj tento mal pozapínaných všetkých asistentov - bohužial.
Oco, presne.
Bohužiaľ, dnes je to tak, že iba hračky a emócie predávajú autá...

Preto potrebuje automobilka napchať hd display, aby si mal pocit pilota stíhačky...a na ktorú riť potrebujem na čelné sklo premietať rýchlosť, značky, navigáciu...

Toto som ešte nepochopil...

Ešte, že sa dá vypnúť.

Na čo potrebujem 3D display ako v nových Peugeotoch..., Či ich vyslovene idiotske dokykače..., absolútne netuším.

Jedine, čo zo súčasných moderných technológií uznávam a mali by byť povinné, je automatické brzdenie pred chodcom, či cyklistom.

To zachraňuje život a slobodu vodičom.

Keď som videl v Mercedese kontrolu únavy vodiča, skoro som dostal infarkt od smiechu :40bd:
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Prestal sa smiat jeden znamy, ktory zachrapal za volantom a mercedes pekne krasne sam odstavil auto na kraji cesty.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Xentry , lenže človek čo zaspí v MB zaspí aj v hocičom inom a spôsobí nešťastie. Je privela držitelov VP medzi nami a primálo vodičov.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

lubos zimovcak napísal:
Teda, u mňa svižnejšie znamená medzi Slatinou- Veľký Krtíš- Lučenec 150-180 v tých lesných úsekoch a popravde .....


Noooo,si hrdina,treba to uznat. Tu cestu poznam velmi dobre,aj parkujucich hubarov,aj prechadzkovych cykloturistov aj zverina....a hlavne neskutocne vytlcena uzka cesta
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Musíš jazdiť v noci... :40bd:
Mimochodom, je hrozne rozbitá.
Voľakedy to bol vari najkrajší a technicky vynikajúci úsek, kým bola dobrá cesta, prakticky úplne prázdna.
Lepší už bol asi iba za Červenou skalou smerom na Dedinky,až do Nálepkova, či z Popradu na Rožňavu.
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Na Zlovensku využijete max 80kw aj to som vela dal.
Včera Ba>Nová Baňa. 140 som išiel len okolo Nitry. Všade totálne všade stále obmedzenia. Opravuje sa, kosí...
Pred novou baňou 60km/h v úseku cca 7km. Dvaja cestári si sedkali pri kockách a hrali sa ako deti v pieskovisku..
Budúci rok nekupujem dialničnú známku. Načo... Rýchlejšie a bez premávky to mám po okreske.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Po okreskách by si išiel z Ba do Novej Bane pol dňa... lol
warwick
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 19.04.2007 20:39
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa warwick »

Roky rokuce vas tu sledujem pani na tomto fore. Vrchol primitivizmu bol a mozno este je isty Cicmanec, ktory mi dokonca nasrato pisal, ked som ho pred rokmi pravidelne minusoval. Co vy tu dokazete riesit, to je nonsens. Skolka plna mudrosov, ktori si tu dorabaju svoje posliapane ego. Skuste sa pozriet do zrkadla, do svojich oci. Hadam jednemu promile sa rozsviet ziarovka, ostatni spustia svoj slaboduchy hejt.
K veci, 170kw +- je dost na normalnu dynamicku jazdu. Alfaomega je si to nazivo vyskusat. Ja mam 8 aut od 66 do 290kw a najradsej jazdim na 110kw bmw z 2017 mojej zeny lebo je tiche, akurat silne a ziadny fas nema chut sa so mnou pretlacat na krizovatke lebo vyzeram jak svako od rodiny. Tetka ma XC60 s tymto motorom a na pomery starej pani to chodi ako F1.

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných