Volvo XC60 - autobatéria

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jmichalko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 18.09.2005 07:43
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Volvo XC60 - autobatéria

Príspevok od používateľa jmichalko »

Ahoj, poprosím o radu, akú batériu mám kúpiť do XC60, 2,4, D5, 162kW, 4x4 so stop-start systémom, r.v. 2/2017 ? Radou myslím výrobcu, kapacitu a rozmery. Vopred ďakujem.
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 - autobatéria

Príspevok od používateľa tuninka »

je veľa predajcov na nete, ale pozri napríklad toto

https://www.autobaterie24.sk/vyhladavan ... Eada%C5%A5

rozmery baterky si pozri vo svojom aute.... odmeraj dĺžku baterky, poprípade si pozri koľko miesta tam ešte na dĺžku máš, ostatné bude pasovať

tiež si pozri koľko má ampérhodín (Ah) a aký má štartovací prúd (A) baterka v tvojom aute
a približne takú tam aj daj....
skús pozrieť či má v popise aj uvedené, že je určená na start stop systémy....ale už záleží od teba, či aj štart stop využívaš, alebo ho vypínaš, či jazdíš veľa mesto kde to stále štartuje a podobne

akú značku kúpiť, to ti nepoviem, lebo som mal aj Exide, aj Vartu aj Bosch čo boli na figu a mal som aj značky (no name) čo som v živote nepočul a boli dobré

v konečnom výsledku keď pozriem baterky čo mám v garáži na odovzdanie, tak sa líšia len samolepkou a cenou, keď zhodíš samolepky, žiadny rozdiel tam často neni

vyhľadaj si že zhruba aká by sa ti hodila a potom skoč na heuréku, zadaj si presný typ a porovnaj ceny.... a objednaj najlacnejšiu ... :2f93:
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 - autobatéria

Príspevok od používateľa lkopcansky »

Ja mám Exide AGM EK700 70Ah a 760A
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 - autobatéria

Príspevok od používateľa oco13 »

lkopcansky napísal: 09.10.2023 06:59 Ja mám Exide AGM EK700 70Ah a 760A
To ani nie je vela , ja som daval do malégo hladkého diesla 105Ah a prúd tuším 900A. Že prečo? No lebo sa mi tam vošla tak prečo nie, rozdiel v cene oproti 80Ah bol 20 eur. Rozmery a maximalna aka vojde, raz sa ten prúd a Ah navyše može zísť. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 - autobatéria

Príspevok od používateľa tuninka »

no to keby sa ti ten hladký diesel pokazil, tak domov dôjdeš aj na štartéri :2f93: to je elektromobilita
Naposledy upravil/-a tuninka v 09.10.2023 10:43, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 - autobatéria

Príspevok od používateľa oco13 »

No a ako dostaneš nepojazdné auto z železničného priecestia? Práve štarterom a silnou baterkou.
Z hladkého diesla bude traktor a ten tiež potrebuje poriadnu baterku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 - autobatéria

Príspevok od používateľa m.f. »

To nie je len tak pri novsich autach.
Tam musi ist presne predpisana autobateria.
Najlepsie to zistis podla VIN cisla.
Nespekuluj z lacnymi rieseniami-na konci sa to moze riadne predrazit!!!
jmichalko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 18.09.2005 07:43
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 - autobatéria

Príspevok od používateľa jmichalko »

lkopcansky napísal: 09.10.2023 06:59 Ja mám Exide AGM EK700 70Ah a 760A
Ahoj ja som tiež pozral presne túto batériu len neviem či je start-stop?
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 - autobatéria

Príspevok od používateľa lkopcansky »

jmichalko napísal: 11.10.2023 09:52
lkopcansky napísal: 09.10.2023 06:59 Ja mám Exide AGM EK700 70Ah a 760A
Ahoj ja som tiež pozral presne túto batériu len neviem či je start-stop?
Na start/stop máš druhú batériu...
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 - autobatéria

Príspevok od používateľa Moonshine »

V podobnom mi skapína agm baterka od výroby 2018, lebo samozrejme auto stálo v bazári a strácala kapacitu.
Idem kupovať novú s tým, že bude klasická bezúdržbová 85ah 800a alebo niečo okolo toho, start stop mám deaktivovaný.

Aké sú dnes na trhu vlastne dobré batérie?
Počul som, že varta je už hnoj, polská exide tiež.
Yuasa je vraj japonská a kvalitná. Možno ešte banner?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 - autobatéria

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kvalita bateriek ide rapídne dole.pokiaľ sa mi vyzbiera 10 na vyhodenie,je pekný pohľad aké sú to značky.Banner,Bosch,Varta dokola dokola. Ja batérie zákazníkov nejaký ten čas kontrolujem (vnútorný odpor) a to je tiež zaujímavé poznanie pretože vypovedá o schopnosti batérie vydať zo seba prúd. Exide sa radia k tomu lepšiemu,parametricky aj výdržou.Výborné baterky bývajú pôvodné (prvé od výroby). Čo je strašné,pokiaľ by ste meraním zistovali na predajni rozdiel medzi rovnakými novými,je pomerne značný rozptyl.Kým najkvalitnejšie nameriate 0.4 miliOhm tak sú aj také kde 0,6. Od 0,8 je batéria neschopná poskytnúť vysoký štartovací prúd,pôjde v podstate ok,ale ak by sa vyskytla ojedinelá potreba tak by zlyhala.
Pokiaľ sledujete vnútorný odpor tak viete odsledovať postupné "odchádzanie" tak prirodzené ako aj po nehodách ako totálne vybitie.Batéria ide ďalej ale z vážnou stratou schopností,často len vďaka dennodennému použitiu.
U štart/stopu sa dá iba doporučiť...systém deaktivovať v záujme všetkého technického,a vrátane duševného zdravia majiteľa.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 - autobatéria

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ja do áut objednávam iba EXIDE. Či sú dobré alebo zlé neviem, ale zatiaľ ma žiadna nesklamala.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 - autobatéria

Príspevok od používateľa Moonshine »

Tragédia je, že ako sa hrabem príspevkami aj na fb k batériám, ludia vyhadzujú baterky niekedy aj po 10, dokonca som videl po 14 rokoch. Teda u euro4 /5.
Agm končia tak po 4, zázrak je 6.

V diagnostike mi tiež blikla do očí hodnota maximálneho nabitia 80% nastavená fabricky.
Domnievam sa, že management batérie sa takto nastavuje len a len pre ušetrenie energie dávanej z paliva na pohon alternátora.
Potom ale nutnosť často vyhadzovať batérie nieje zrovna ekologicky zmýšlajúci krok....
Ale je to len moja domnienka
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 - autobatéria

Príspevok od používateľa tuninka »

Na životnosť baterky vplýva veľa faktorov, prvý je v akom stave prišla už ako nová a aký mala vnútorný odpor. Ďalej záleží na tom aký menežment nabíjania má konkrétne auto, alebo či vôbec nejaký menežment má. Staré autá nabíjajú, kým motor beží. Vplýva na to či štaruješ denne 4x a nabeháš 100km alebo 20x a nabeháš 10 km, či motor naskočí za pol sekundy, alebo za 2-3 sekundy, či máš auto vonku, alebo v noci v garáži a štartuješ auto, čo nikdy v noci nezamrzlo, či alternátor dobíja dostatočne alebo nie, tiež aj to, že celý čas musíš svietiť. Veľa záleží aj na tom aký má baterka odber keď je auto v pokoji a za koľko minút auto prejde do režimu, že je odber takmer nulový, či ju dáš raz - 2x za rok nabiť do plného nabitia, alebo nie. Preto môže niekomu vydržat baterka 2 roky a druhému 14. Volakedy som mal daihatsu a baterku som menil keď mala 13 rokov a keby vtedy boli len také slabé zimy ako sú teraz, tak by som ju asi ani nemusel meniť....
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 - autobatéria

Príspevok od používateľa Emfo »

Baterie kontroluje rj a v niektorych autach je sledovana kazda jej minuta zivota pri akej prilezitosti stravila kolko casu, pri akom spravani, pri akych voltoch atd. atd. atd. kopa informacii. Bateriu hlasi ako problemivu napr. z hlaskou vysoky odpor baterie ale ona startuje v podstate v poriadku, len rj vadi jej stav vnutorny a neda s tym pokoj. Mame tu jednu 6 rocnu, tento rok v lete isla von z auta povodna originalna od vyroby exide. Tu stoji tetaz bez pohnutia asi 2-3 mesiace a bola ako nahrada pouzita do 6 valca diesla nic extra bateria a startla ho na par tociek bez problemu. Samozrejme agm bateria a z dovodu, ze rj vie s akou bateriou pracuje a uklada si cely jej zivot tak je tam potom podmienka ju dat do nuly pri vymene lebo bez toho s nou rj bude pracovat ako s tou co tam bola do vymeny. Bude sa k nej chovat ako k povodnej opotrebenej agm baterii.

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných