Volvo XC 70 , 2005 - doplnenie PACOS switch

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Volvo XC 70 , 2005 - doplnenie PACOS switch

Príspevok od používateľa karci123 »

Ahojte,

mam otazku k volvo xc70 2005, benzin.

pokial vozidlo nema vo vybave vypinanie airbagu pre spolujazdca, je mozne ten vypinac zobrat z vrakaca a doplnit tam? Kabelaz tam je len ci to pojde. Nekusal to niekto?
Co som googlil tak volvo to oficialne nespravi, ale to aj chapem.

Nema niekto skusenost? Viem ze dat sa da vsetko len podla moznosti by som to chcel aby to nejako aj vyzeralo a dalo sa zap/vyp podla potreby. Vozidlo som nekupil len si ho bol pozriet/vyskusat a vyhovuje mi, len tato jedna vec mi vadi.

dakujem
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

Dakujem. Dava to zmysel. Skusim overit u predavajuceho.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Aha cize sa spolahnes na automat a posadis tam svoje dieta hlavou proti bagu ??? Fujtajbl aj s takym kramom... :zga27: radsej hnusny vypinac z poistky
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

bajo, krok 1 je to vyskusat.

napr aj take nieco ci sa dokaze zmenit stav oproti povodnemu. Napr. ked uz raz vyrazim na cestu tak ci sa moze zmenit stav OWS pocas jazdy. Trochu nechapem preco tam nie je vypinac (stalo to okolo 25e doplnit), ale ono to bude najskor tak ze detske sedacky maju s tym ostetrene, ale mozu byt aj ine pripady ako detske sedacky ked nie je vhodne tam ma bag aktivny a na to sa da dovybavit vypinac.

Ale na moju povodnu otazku asi odpoved nevies?
Aj brzdy ti obsluhuje nejaky "kram" o akom pises a predsa nebrzdis ako fred flintstone
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

cviro oprav ma...

system aktivuje bag, pokial sa prekroci zatazenie sedacky...

system deaktivuje bag, pokial sa nedosiahne zatazenie sedacky...

cize ked tam polozim decko vo vajci, trebars pri nejakom naraze jame atd dynamicky sa prekroci hranica na aktivaciu bagu, co sa stane ? :41c2: , preruseny obvod znamena, nedostane stavu na odpal, nic nehrozi, nikto nic lepsie nevymysli, nemusi byt vazna nehoda, ale ten vankus decku zlomi vaz a cely zivot to budes mat pred ocami, tu nejde o fazulky...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jasne, len sa snazim dopatrat k nejakej logike tej automatiky :-), mozno to ma algoritmus co ja viem, po otoceni kluca cekujem zataz, potom sa nestaram o cidlo az co ja viem dokedy az vypnem /asi to nebude tak, lebo moze nastupit, vystupit clovek aj s beziacim motorom, mozno zobere logiku ze ne zapalovanie, ale rychlost = 0 atd atd/ ? chapes, aby sa odburala ta dynamika pri jazde, lebo staticke 1kg, neni 1kg co skace po jame pre to cidlo...dalsia vec, kolko je treba zatazenia pre aktivaciu ? vieme ? male dieta moze vazit od do, vajce vazi od do, co ked tam nejaky IQ tulipan drbne 6 litrov mieka az sa zmesti lol, alebo balik kachliciek ? mozno sa zbytocne bojim a vsetko je enonuno vymyslene...ovsem cudoval by som sa, barzjaky system otrtkas ked je zhoda okolnosti, preto je lepsie ho poznat, nez mu zacnes verit :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to hej, 30 by malo byt bohate dost, az neni sofer uplny magor, coz moze byt aj u klucoveho, ked zabudne otocit, dakujem cviro :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

v mercedese sa mi sam vypína airbag ked položim sedačku dopredu, sedačka originál mercedes myslim akse sa to volá
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

ej ale ste to rozpytvali kym som bol mimo:)

Tie kila co dava manual je dost. Nejake tie dynamicke kratkodobe zatazenia su urcite osetrene meranim za casovy usek. Ani xenony neskacu ako jojo lebo ideme po vlnitej ceste a naprava pracuje.

Urcite tam nemam v umysle davat hociaky vypinac, iba ten co dava vyrobca a pasuje na kabelaz 1:1 a netreba bastlit.
Nemyslim si ze to bolo bastlene uz z hociktorej strany a uvazujem ci vobec skusat ten vypinac doplnat ked si myslim ze vyrobca vie co robi, aspon v tych rokoch ked to auto planovali este vedeli:)

pekny vecer cviro,bajo diky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných