Volvo V70 - vibrácie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

manots94
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 01.02.2014 15:14
Zdieľať na Facebook

Volvo V70 - vibrácie

Príspevok od používateľa manots94 »

Serus ľudia, mám Volvo V70 2.4D 2002 a všimol som si taký menší problém na ktorý som prišiel iba nahodou. Raz sa mi stalo keď som išiel na aute cca 50-60 a vyradil som do neutralu tak auto sa mi riadne rozvibrovalo čo bolo dosť nepríjemné. Následne som to skúšal viackrát a zisitil som že tento problem nastáva vždy keď idem rýchlejšie a vyradim rýchlosť ked idem tých 20-40km /hod napríklad dojazd k semaforu a spravim to isté tak sa vibrácie neprejavujú. Ešte dodam že auto ma skvelé štarty,zvuk motora aj za studena priam ukážkové. Rozbeh ma tiež velmi dobry riadenie ide lahučko. Tak keďže som laik na internete som sa dočítal že by to mohla byť dvojhmota alebo nejaký silenblok motora neviem či moje odhady sú spravne ak mal niekto podobný problem tak budem vďačný za každú radu ďakujem :300f:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Žiadne zázraky by som za tým nehladal a myslím že to bude aj v pohode dohladatelné.Takúto vec vie vyrobiť vôla napr na vnútornej strane hnacej poloosi,prípadne je to kombinácia kde vôla jednej veci podporí vôla na inej a dôjde k harmonickému nárastu,tj kmity sú budené do stále väčšieho rozkmitu a prestanú až znížením rýchlosti do iného pásma.Kým je to v záťaži,vôla je vymedzená a problém nastane uvolnením torzných síl z náhonu
katastrofa týchto vecí je v tom,že pár monterkových hujov stanový závadu vo veci v ktorej to ani omylom byť nemôže a kým sa chyba konečne vyjasní je budelár prázdny.
Prvé skontrolovať vôle poloosí a zavesenia kolies
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

aj ti otáčky klesajú? ku 300-500?
manots94
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 01.02.2014 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa manots94 »

mhlavaty napísal:Žiadne zázraky by som za tým nehladal a myslím že to bude aj v pohode dohladatelné.Takúto vec vie vyrobiť vôla napr na vnútornej strane hnacej poloosi,prípadne je to kombinácia kde vôla jednej veci podporí vôla na inej a dôjde k harmonickému nárastu,tj kmity sú budené do stále väčšieho rozkmitu a prestanú až znížením rýchlosti do iného pásma.Kým je to v záťaži,vôla je vymedzená a problém nastane uvolnením torzných síl z náhonu
katastrofa týchto vecí je v tom,že pár monterkových hujov stanový závadu vo veci v ktorej to ani omylom byť nemôže a kým sa chyba konečne vyjasní je budelár prázdny.
Prvé skontrolovať vôle poloosí a zavesenia kolies
Vďaka za odpoveď aspoň viem ak závadu neodstránia že načo sa majú pozrieť dík :300f: :2f93:
manots94
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 01.02.2014 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa manots94 »

lkopcansky napísal:aj ti otáčky klesajú? ku 300-500?
Nie otáčky krásne držia :3035: a všetko je tak ako má byť či je motor studený alebo zahriaty nikdy necícit žiadne vibrácie či na neutrálny alebo aj pri zaradenej rýchlosti len naozaj vtedy to riadne začne ked idem viac ako tých 50km /hod a vyradim do neutralu vtedy sa to rozvibruje az neznesitelne hlavne celá pristrojova doska až smerom k riadiacej pake alebo ako pri vyradení rýchlosť klesá cca na tych 30km /hod tak aj vibrácie úplne zmiznú :zga27:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Práve obtiažnosť odhalenia viedla počiatkom mesiaca k tomu že sa začal vyvíjať diagnostický systém schopný "čítať" kmity a vibrácie v podvozkových dieloch a uložení agregátov.Ale je to beh na dlhé trate,žiada si vela času a trpezlivosti sa prpliť a vyvíjať niečo na zelenej lúke,ale je to na dobrej ceste pretože systém funkčný je,ale pre použiteľnosť je nutná spolupráca z niekým kto obrába kovy.A tých malých už štát dávno zničil a vysr..i sa na všetko a dielne zrušili.velkých škoda oslovovať,nekradnem EU peniaze
manots94
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 01.02.2014 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa manots94 »

Takže problém vyriešený nakoniec bolo odpadnuté vyvažovacie závažie na predkom kolese :2f93: aj keď mi ho dali na naspäť vibrácie nezmizli úplne ale je to o takých 80% lepšie takže vďaka všetkým za rady a pomoc. Nechcem zakladať novú tému ale ešte by som sa chcel opýtať asi 3 mesiace som písal sem že mi na volve vypína turbo pri vyšších otáčkach a žiaľ bohu doteraz sa nevie kde môže byť problém ... už som z toho zúfaly a v servise tiež turbo bolo vonku na repase po ktorom sa stav zlepšil ale nezmizol úplne tým chcem povedať že keď turbo prestane ragovať od cca 30 sekúnd až po 3 min zase nabehne ale robí sa to stále vždy pri vyšších otáčkach ... Turbo bolo repasované, bolo vyčistené výfukové potrubie (hadice, egr) pričom neboli moc špinavé od karbónu ďalej bolo menené palivové čerpadlo lebo už bolo dosť na tom biedne plus aj palivový filter (ktorý ma za sebou max 1200km), váha vzduchu po zmeraní vyzerala že je tiež ok ... :zga27: ďalej už naozaj ani mechanik a ani ja soms a nedopátral čo môže byť príčinou tohto problému ak by niekoho dačo napadlo budem rád za všetky odpovede vďaka :300f:
vbx
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.08.2008 14:18
Zdieľať na Facebook

datebest.net - visit website and win smartphone!

Príspevok od používateľa vbx »

https://datebest.net - visit website and win smartphone!
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní