1 048 974
inzerátov
Pridať inzerát

Volvo V70 - skrtiaca klapka

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Volvo fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
calkirk
Založený: 13 november 2017
Nabehané: 1 hod 17 min
Predmet: Volvo V70 - skrtiaca klapka PríspevokZaslal: 15.04.2018 19:32   
Zzdravim chlapi, mam Volvo V 70, rocnik 2002, 103kW, atmosfera, manuál. Nabeh 250tis. Dovoz z AT, od znameho. Auto servisovane v autorizaku v AT, kupoval som ho s vedomim, ze malo kolisu otacky na volnobehu a niekedy ak pridam, ako keby sa pridusil motor. Diagnostika hlasi skrtiacu klapku. Bol som pri kupe s tym v autorizovanom servise v AT na diagnostiku, potvrdena diagnoza cez diagnostiku Vida : skrtiaca klapka. Otazka znie, ak ju vycistim, treba robit aj nove zakladne nastavenia alebo to riadiaca zvladne. Sam si to vycistit viem, ale neviem, ci sa mozem do toho pustit, pretoze novy softwer doma nemam ????. Nieco som pocul, ze volva do roku vyroby 2006 si poradia same ale treba odpojit bateriu a az potom zacat pracovat a ze po vycisteni ak sa nahodi bateria a zapnu kluce, tak sa program ako keby aktualizuje a nauci novu klapku pracovat. Neviem, pyatm sa. Dik za rady. Inak dobre auto.
Citovať
Nick21212
Povedomá tvár - Favorito (27)
Založený: 13 júl 2009
Nabehané: 8 dní 8 hod 25 min
PríspevokZaslal: 16.04.2018 16:09   
ak je tam skrtiaca klapka magneti marelli tak je určite elektronická časť KO.

Ak je klasika tak neviem.
Roby Ray
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 21 január 2010
Nabehané: 22 hod 16 min
PríspevokZaslal: 17.04.2018 12:11   
Nazdar

Ak si trúfaš, vyčisť ju sám a potom daj spraviť nastavenie základných hodnôt. Robil som to na Mondeu r. 2000 (V6 atmosféra) keď som čistil sanie, vyčistil som aj klapku. Poskladal a auto išlo v podstate normálne - nič neobvyklé som nespozoroval. Čiže ako píšeš, RJ "naučí" klapku pracovať. Ale na radu mechanika som dal nastaviť základné hodnoty a mám kľud. V mojom prípade išlo o klapku ovládanú priamo mechanicky lankom. Good luck.
Založený: 16 júl 2008
Nabehané: 1 dní 1 hod 40 min
PríspevokZaslal: 19.04.2018 08:17   
Tusim ze na Magnetti malery je mozny repas, kazdopadne skus aspn zistit, aku klapku tam mas a podla toho bude dalsi postup. V lepsom pripade bude stacit vycistit. Dalsi info najslepsie tam , kde sa vyznaju, napriklad Volvo Diely v Nitre alebo PLKW v BA
Citovať
calkirk
Založený: 13 november 2017
Nabehané: 1 hod 17 min
PríspevokZaslal: 19.04.2018 12:06   
Stacilo vycistit. Otacky sice klesaju pomalsie, no ak som urobil niekolko km a viac x startoval, zlepsilo sa to. Ale po vycisteni ide motor lepsie, plynulejsie. Zatial nebudem davat robit obnovenie zakladnych nastaveni, uvidim.co to bude robit. Ak by sa nezlepsili volnobezne otacky, tak sup sup ku doktorovi.
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Volvo fórum