Volvo V60 - zhasnutie motora pri automatickej prevodovke

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

spire011
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 26.05.2017 15:00
Zdieľať na Facebook

Volvo V60 - zhasnutie motora pri automatickej prevodovke

Príspevok od používateľa spire011 »

Zdravim. Mam taku otazku - mam Volvo V60, diesel, rv. 2014 s automatickou prevodovkou. Auto som kupil iba nedavno a mam taky problem. Ak auto stoji povedzme 1-2 dni, tak po nastartovani, zaradeni D a bezprostrednom pohnutí sa zhasne motor... zvykol som si, ze po nastartovani este chvilu pockam a snazim sa pohnut trochu svižnejšie - vtedy je to OK a nezdochne uz ani raz pocas jazdy. Ak ale na to zabudnem a pohnem sa bez vyraznejsieho pridania plynu, auto zdochne. Mohlo by to nieco signalizovat? Alebo je to normalne. Motor je tam 1.6, doteraz som jazdil len ovela silnejsie vozy s automatom a nejako som sa utvrdil v tom, ze auto s automatom nemoze zdochnut. Ale tento slabsi motor - no neviem - je to v pohode, alebo sa to nesmie stavat? Vdaka.
dusan12345
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 19.03.2007 19:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusan12345 »

Samozrejme sa to nemôže stávat
tuninka
Príspevky: 852
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Nemalo by sa to stavat, ale obcas sa to stane. Ked sa to stane raz za mesiac, tak to neries...ked pravidelne, tak navstiv servis.... este skus napisat kolko ma Volvo nabehane....
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

musis to vyspecifikovať...zhasne motor lebo ho zadusí prevodovka? alebo zhasne sam od seba?

ked ho po štarte necháš odvrčať zhasne? (na Nku) čo Rko?
spire011
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 26.05.2017 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spire011 »

Najazd 150 tisic. No a ci zhasne sam - sam nie. Je to ako ked sa zaciatocnik uci soferovat a da malo plynu pri rozbehu a skape mu to. Takze zaradim D, pustim brzdu, ale nepridam plyn, resp. iba velmi malo, a auto zdochne. Ak pridam viac, tak nie. Pri R som to este neskusal, vyskusam zasa rano.
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

videl by som to na prevodovku...
spire011
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 26.05.2017 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spire011 »

A co s prevodovkou uz moze byt pri takom najazde a pri 3,5 rocnom aute :( Cakal som, ze maximalne tak v nej vymenim olej, co mam este v plane. Narocky som nekupoval vydojeny 10 rocny vrak, aby som mal chvilu pokoj so servisom :( No nic, skocim s tym do servisu asi, ak teda je to tak, ze sa to nesmie stavat...
accordcl9
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 09.02.2016 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa accordcl9 »

Ja len zareagujem na to "Narocky som nekupoval vydojeny 10 rocny vrak, aby som mal chvilu pokoj so servisom". Áno je menšia pravdepodobnosť že sa niečo pokazí na aute mladšom s menším nájazdom ale stať sa to môže, je to len stroj vymyslený a poskladaný ľuďmi. Keby si robil v automotive a videl ako to funguje. Máme prípady že auto najazdí 200km a už je potrebný odťah lebo sa pokazí. Kľudne aj 10 ročné auto môže byť spoľahlivejšie ako troj ak má človek šťastie. Nik do toho nevidí a jednoducho je tam tisíc komponentov ktoré môžu zlyhať. Čím novšie tým viac zložité= nemej spoľahlivé.
spire011
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 26.05.2017 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spire011 »

Veď hej... s tým rátam... ale napríklad na predošlom 12 ročnom aute som zhodou okolností menil za 1400 eur prevodovku pred pár týždňami a bola to posledná kvapka.. a povedal som si, že staré auto už nikdy viac... a človek kúpi 3 ročné a a zas zle :D ja neviem, asi si kúpim novú Octaviu v základnej výbave, s manuálom a 5 ročnou zárukou. Začínam chápať, prečo ich je toľko všade :)
spire011
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 26.05.2017 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spire011 »

V návode na použitie som sa o tom nedočítal nič. Keď budem mať čas, tak behnem rovno do Volvo servisu čo tu máme a uvidím... možno je to naozaj vlastnosť, ako hovoríš. Aj keď zas je pravda, že to robí tuším iba keď auto dlhšie stojí, povedzme aspoň cez noc. Potom som sa s tým už nestretol... či je napr. zlý olej v prevodovke už alebo čo.. neviem, to sú len také laické dohady moje, je to zrejme blbosť. No uvidím.
accordcl9
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 09.02.2016 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa accordcl9 »

S tou Octaviu si teda dal????. Poprvé ľudia ju kupujú lebo je to Škoda a sme na SK kde je považovaná za modlu, určite nie je o nič spolahlivejsia ako iné značky, to si len ich
majitelia myslia a zadruhe na zarucnych prehliadkach zaplatíš toľko že si kľudne mohol ojazdené Volvo udržiavať a stále by si bol v pluse. Ľudia myslia že kúpia nové auto a náklady s ním už nie sú žiadne. Inak akú máš prevodovku v tom Volve? Powershift dvojspojku?
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Lubo ale veď sa jedná o automat nie manuál, na automate sa musíš plynule rozbehnúť len s uvoľňovaním brzdy aj bez pridania plynu veď inak by to nemalo zmysel.
spire011
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 26.05.2017 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spire011 »

Ako popravde tá Octavia ma napadla len tak, od hnevu :) Máme vo firme 2 ročné Octavie a teda nie je to nič extra zas no... také mestské auto, od ktorého človek veľa nemôže čakať. Určite je to fajn pre veľa ľudí, ale mňa to neoslovilo. No ja mám 6 stupňovú prevodovku, ale či geartronic alebo powershift -neviem. Volvo som v živote nemal, ani neviem, ako zistím typ prevodovky.
Naposledy upravil/-a spire011 v 06.09.2018 19:53, upravené celkom 1 krát.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

ja to tipujem na poruchu softvéru
spire011
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 26.05.2017 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spire011 »

Hej, nad tým som tiež rozmýšľal. Budem to ešte pár dní sledovať a potom behnem do servisu, keď to odsledujem poriadne. Nemám to auto ešte ani mesiac, takže zatiaľ je to všetko trochu španielska dedina pre mňa :)

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných