Volvo V60 D3

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

winfast21
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 08.12.2014 16:36
Zdieľať na Facebook

Volvo V60 D3

Príspevok od používateľa winfast21 »

Zdravím, zvažujem kúpu auta Volvo V60 D3 2.0L ECO 150K A6 r.v. 2016 a keďže doteraz som nemal ani diesel ani automat rád by som sa spýtal niekoho kto má s týmto autom a motorom skúsenosti na reálnu spotrebu a reálne jazdné vlastnosti. Vopred ďakujem za postrehy.
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

myliš sa, toto už bude origo Volvo motor. Áno, má 110 kW a 4 valce ako kus od PSA, ale toto je už platforma Volvo. Rovnaký blok motora ako benzín...

Rodičia majú XC60 D3 AT a je to fajn vozenie v tomto spojení. Nie je to dialničná strela, ale stačí...
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

No rozdiel bude v komfote, vo vypracovani a v dizajne. Poslednym "bastardom" ktory mal motor PSA a podvozok z Fordu Focus bolo V40 - V50. Odvtedy sa Volvo poucilo a uz si to robia sami. V 60 je ciste Volvo aj s Volvo motorom.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

lubos zimovcak napísal:pardon za hlúpu otázku, ale aký je rozdiel medzi týmto predraženym autom a takým Fordom Focus ?? aspon volakedy to bolo skoro to isté.
až je to 4-valec, je to PSA motor, až 5-valec, je to Volvo, spotreba bude aká bude, treba si to nechať prejsť hlavou.
Bože človeče....čo príspevok, to perla...
Tebe by mali už dať konečne na tomto serveri banán.
Bez urážky Luboš, ale si kolosálny idiot. A to už je čo povedať, pretože ja sa invektívam v diskusii snažím vyhýbať ako je to len možné.
U teba ale slušnejšie pomenovanie jednoducho neexistuje.
Ako nehnevaj sa, ale je neuveriteľné, aké rozumy nasilu tu dokážeš len tak z kratochvíle napísať.
Nerozumiem prečo to vôbec robíš?
To sa na nočnej na vrátnici nudíš či čo? Ak áno, tak prečo radšej nejdeš "radiť" niekam na server pre záhradkárov alebo čojaviem napr. pre domácich kutilov? Tam by si bol užitočnejší a najmä svojimi kecami neškodný.
Takto tu svojimi bezduchými diletantskými drýstami nebezpečne škodíš a pritom možno ani netušíš ako veľmi.
Občania totiž v ostatnej dobe tabletovej a smartfónovej začínajú značne osprostievať, zlenivievať a skomfortnievať.
Výsledkom toho je potom (nielen) z pohľadu autobiznisu veľmi nebezpečný jav, kedy sú potenciálni zákazníci veľmi náchylni osvojovať si práve takéto bludy, akými ty a tebe podobní idioti zaplavujú rôzne internetové (auto)diskusie.
A tak si takíto potenciálni záujemci odrazu prečítajú, že aktuálne Volvo S60/V60 je iba predražený Ford Focus (kde si vôbec k takejto informácii prišiel, ty chumaj?!) a ešte, že 4-valec je vlastne PSA....
Naozaj mi skoro zabehlo, keď som si to prečítal.
Ty si fakt hrozba, človeče.
Potom môžem ja donekonečna rozmýšľať a analyzovať, prečo sa mi nedarí práve takéto auto (Volvo S60,rok 2016) v zánovnom stave predať, hoci zaň chcem iba cca 1/2 ceny nového...
Lebo nejaký Luboš sem vycapí takéto "fantastické" (dez)informácie a potenciálni záujemcovia si ich samozrejme osvoja ako fakt. Ako hotovú, reálnu vec. Lebo sú natoľko komfortní a osprostení, že ich nenapadne pýtať sa na parametre nejakého vozidla inde, ako na blbom internete plnom blbých nudiacich sa diletantov (česť výnimkám), kde nemajú absolútne žiadnu garanciu odbornosti a profesionality...

PRE ZADÁVATEĽA TÉMY:
nebuď pohodlný, zdvihni riť od počítača a choď osobne navštíviť nejakého aut. predajcu zn. Volvo. Stráv tam potom aspoň hodinu, dobre si tie vozidlá popozeraj, poplieskaj si ich vrátkami a nechaj si zodpovedať svoje otázky fundovaným tímom ľudí.
Prídeš potom okrem iného na to, že Volvo S60/V60 má najpevnejšiu štruktúru skeletu s najpremyslenejšiou ochranou jeho posádky spomedzi celej konkurencie (o akej sa nejakému budgetovému Fordu Fukusu ani nesníva) alebo aj na to, že ich nové štvorvalce rodiny drive-E (1969cm3) sú produktom iba ich vlastného vývoja a výroby, ktoré nezdieľa žiadná iná značka. Podobné to bolo aj pri predošlom 2.0L a 2.4L päťvalci (1984cm3, resp. 2400cm3).
Naposledy upravil/-a markoimportauto v 01.11.2017 13:22, upravené celkom 1 krát.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

Tak hlavne s60/v60 je stredná trieda, čo asi focus nebude :))
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

Ved áno, presne o tom sú triedy, o dojmoch z priestoru :))) navyše subjektivnych dojmoch:)

A aby som nekecal ako to vieš iba ty, tak:
pozdĺžny priestor v predu - väčší Volvo
pozdĺžny priestor vzdadu - väčší Volvo
šírka vpredu - väčšia volvo
šírka vzadu - väčšia volvo
dĺžka sedákov vpredu aj vzadu - väčšia volvo

Najskôr sa mi zdalo, že ti marko naložil neoprávnene, ale po skontrolovaní oficiálnych rozmerov a tvojom príspevku o priestorovom luxuse v oktávii si myslím, že fakt keciaš ku všetkému ale o všetkom vieš hovno. Okrem peugeotov, tam ti ešte verím:-)))))
Naposledy upravil/-a elauato v 01.11.2017 20:23, upravené celkom 1 krát.
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

a ešte jedna vec, áno FORD (nie iba focus) a volvo zdieľali spoločné časti, napríklad XC60, ktoré som mal, malo podvozok vychádzajúci z mondea (takže nie focus).
A odvtedy by som volvo ani nechcel, jednoducho ma ničím neoslovilo a podľa mňa do prémie nepatrí (ale to je moja osobná preferencia).
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Nie z mondea ale kugy
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

tak ak je z kugy, tak vychádza z focusa:-)
Každopádne to je nepodstatné pri s60/v60
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

lubos zimovcak napísal:
elauato napísal:Ved áno, presne o tom sú triedy, o dojmoch z priestoru :))) navyše subjektivnych dojmoch:)

A aby som nekecal ako to vieš iba ty, tak:
pozdĺžny priestor v predu - väčší Volvo
pozdĺžny priestor vzdadu - väčší Volvo
šírka vpredu - väčšia volvo
šírka vzadu - väčšia volvo
dĺžka sedákov vpredu aj vzadu - väčšia volvo

Najskôr sa mi zdalo, že ti marko naložil neoprávnene, ale po skontrolovaní oficiálnych rozmerov a tvojom príspevku o priestorovom luxuse v oktávii si myslím, že fakt keciaš ku všetkému ale o všetkom vieš *****. Okrem peugeotov, tam ti ešte verím:-)))))
aj si v tom sedel...?:)
kokos a čo má subjektívny pocit s realitou? áno sedel. a sedí sa v tom x krát lepšie ako v octávii, kde síce mám viac miesta nad hlavou a dokonca aj pred kolenami vzadu, ale sedím tam ako na kuchynskej stoličke, hlavne vzadu je ten škodovácky odrb s krátkou sedačkou a vzpriameným posedom markantný.
Reálne rozmery ale nepustia a keďže volvo má v každom smere viac cm, tak je každá ďalšia debata o "luxusných vnútorných rozmeroch" octávky vs s60 bezpredmetná;-)
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

lubos zimovcak napísal:
elauato napísal:Ved áno, presne o tom sú triedy, o dojmoch z priestoru :))) navyše subjektivnych dojmoch:)

A aby som nekecal ako to vieš iba ty, tak:
pozdĺžny priestor v predu - väčší Volvo
pozdĺžny priestor vzdadu - väčší Volvo
šírka vpredu - väčšia volvo
šírka vzadu - väčšia volvo
dĺžka sedákov vpredu aj vzadu - väčšia volvo

Najskôr sa mi zdalo, že ti marko naložil neoprávnene, ale po skontrolovaní oficiálnych rozmerov a tvojom príspevku o priestorovom luxuse v oktávii si myslím, že fakt keciaš ku všetkému ale o všetkom vieš *****. Okrem peugeotov, tam ti ešte verím:-)))))
jasné.... :40bd: :40bd:
a čítal si tie markoomportové chobotiny do konca ?!!
AKO ?!! za hodinu u predajcu zistíš, aké je to "super bezpečné auto" ?! :40bd:

lebo nevie predať Volvo ?! Ved každé auto, ktoré marko predáva, vychváli do neba a aj teraz si urobil "reklamu"... :40bd: , v živote by som si nekúpil auto, kto koná "kam vietor, tam plášť"...

a v tom Volve som sedel, aj v 90, a ničímna neohúrili, dizajn budíkov je strašný, na spôsob Mazdy 3, či Renaultu, taký Kyklop, miesta málo, kufor žiadny, cena servisu tuším od 60 eur/ h hore.... ale "premiofka".
Nehodnotím marka, každý má svoje videnie prémiovky. Sedel som a aj jazdil aj v s60, vlastnil som xc60, jednu dobu som premýšľal o s80 a po vyskúšaní ma to rýchlo prešlo. Mne volvo z rokov 2010-2015 ako prémiovka neprišlo, ani materiálmi, ani jazdnými vlastnosťami, ani vypracovaním....
Na druhej strane beriem, že sú ľudia, ktorí to vidia diametrálne odlišne ale objektívne s60 je ako auto úplne inde ako focus či oktávka.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

nedalo mi a pozrel som si tie rozmery, len tak zo srandy,
volvo s60-jvýška pre vodiča je +16mm oproti octavie
ostatné rozmery sú v prospech octavie, vpredu je širšia , vzadu je širšia,výška pre spolujazdcov v zadu je dokonca +44mm pre octaviu dĺžku sedákov som pre octaviu nenašiel.
takže čo je väčšie z vonku nemusí byť aj z vnútra.
elauto odkial si bral rozmery?
ja na oficiálnych stránkach,volvo a škoda.
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

Auto.cz
Tam máš vnútorné rozmery a okrem výšky nad hlavou ma všetky väčšie volvo. Co píše na svojich stránkach škoda ma nezaujíma, koncern je známy svojimi vymyslami pripadne unikátnou metodikou :)
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

votriem sa do témy vie mi niekto odpovedať na otázku city safety? ci maju všetky volva v60 mam zaujem asi o cca 2013 alebo po čom sa mam presne pozerat nejake skusenosti postrehy budem rád
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

elauto . vonkajšie áno ,ale rozhodne nie vnútorné.

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní