Volvo V50 - trhanie motora na tempomate

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

giugaro
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24.09.2016 21:40
Zdieľať na Facebook

Volvo V50 - trhanie motora na tempomate

Príspevok od používateľa giugaro »

Zdravim Vas, mam takyto problem s Volvom V50, 2.0d, r.v. 2010, 250000km: Ak idem na tempomate napr. 120km/h a spomalim a potom zadam na tempomate automaticke zrychlenie na povodnu rychlost tak auto pekne zrychluje a tesne pred ustalenim sa na danej rychlosti zatrasie motorom. Pri zrychlovani alebo vseobecne pri jazdeni bez tempomatu ziadne trhanie nenastane. Najviac je to citit od 80km/h a viac na hociakom zaradenom rychlostnom stupni. Auto inak nedymi, ma vykon. Moj tip je ze je nieco zanesene lebo raz som auto poriadne prehnal a istu dobu to nerobilo ale opat sa to vratilo. Diagnostika je cista. Na motore je vsetko povodne, bola menena hadica do intercoolera, dpf filter novy, nove rozvody.
Ma niekto s tymto skusenost? Dakujem za odpovede.
straho
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07.06.2018 11:09
Bydlisko: Nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa straho »

tak ak diag nic neukazala je to divne, keby je to zanesenym dpfkom nieco by ukazala, kedy bolo diagnostikovane?
giugaro
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24.09.2016 21:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa giugaro »

Diagnostika bola robená pred dvoma mesiacmi, ale tento problém pretrváva aj pred aj po výmene dpf filtra.
vsevetko
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Palivový filter si kedy naposledy menil?

EGR a celé sacie potrubie sa niekedy čistilo ?

Kľudne to môže byť aj silentblok...
giugaro
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24.09.2016 21:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa giugaro »

Palivový filter mením každých 30 000km a býva čistý. Skôr mam podozrenie na egr ventil lebo ten myslím cisteny nebol. Ešte jeden sprievodný jav som spozoroval: Keď prudko pridám tak tesne nad 2000 otacok zacujem krátkodobé zahvizdanie. Po prehnani auta keď trhanie sa neprejavovalo tak ani hvizdanie nebolo počuť. Preto si myslím ze niečo bude zanesene.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní