Volvo V40

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Bartik15
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02.03.2013 20:23
Zdieľať na Facebook

Volvo V40

Príspevok od používateľa Bartik15 »

Ahojte ,

snazil som sa najprv prelistovat troska toto forum :42f7: a najst odpovede na moje otazky no nie vzdy som nasiel kompletne odpovede. resp im spravne pochopil...
Tak pevne verim ze sa najde nejaka skusena volvacka dusa ktora si najde chvilku cas. :)

moje auticko : Volvo V40 2015, 2.0 T2 B4204T38 122ps (Social Edition najnizsia vybava :) )

1, ako noveho majitela ma caka prva vymena oleja a docital som sa ze je fajn zmenit 0W-20 na nieco ako 5W-30 ( mam uz zvysenu spotrebu oleja a pri 4 Tisicoch som dolial skoro 1l) Doteraz vzdy v autorizaku Castrol Titanium 0W-20

2, na aute mi ozaj chyba tempomat kde mam len obmedzovac rychlosti. Docital som ale ze je to skor len softwerova vec a da sa to pomerne lahko vyriesit nahratim SW a vymena tlacitka .... Viete ma pripadne nasmerovat kde a na koho sa mozem obratit prip uviest viac do reality ? :)

3 Taktiez som dopracoval k informacii ze aute je vhodne dat Chipovat na kolko je tam rovnaky motor ako v vyssej linii len je zase softwerovo obmedzeny. Chcem sa teda spytat ci je toto stastne riesenie a ci nad tym uvazovat alebo to prinasa nejake nove skryte veci...

4 Asi posledna otazka smeruje skor nejake tipy/triky? Pre cloveka ktory mal predtym len Fabiu kombi prvej generacie :) ?

vopred vdaka za odpovede pripadne rad doplnim nejake dalsie informacie... :)
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V40

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Hustejsi olej ti auto neopravi, skor naopak, vyrobca navrhol normu aj viskozotu aby to mazalo ako ma a tam kde ma, ze sa ten olej dostava do spalovacieho priestoru nieje problem oleja, mozes dat hustejsi a ale aj ten ti bude zrat (mozno o par percent menej ale ziaden zazrak to nebude) naviac ti to nemusi dobre mazat tam kde by malo.........chipovat motor co nieje v poriadku je kapitola sama o sebe
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V40

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Máš vydojeny motor.
Až je to diesel. Chip už skazu iba dokončí.
Radsej by som sa toho zbavil.
tuninka
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V40

Príspevok od používateľa tuninka »

nepíšeš koľko má auto nabehaných km, koľko km si na ňom spravil ty? podľa toho že ideš prvý krát meniť olej, tak asi nie veľa. Najprv si na auto zvykni a zistíš že 90kW 122k asi aj stačí, aj keď čiperi za 540 eur sľúbia oveľa lepšie parametre....
Olej by som dal rovnaký aký sa dával doteraz, keď to výrobca tak vymyslel, tak asi mal na to nejaký dôvod, aj keď dáš trošku iný ako píšeš, tak 5w30 by mu v našich klimatických podmienkach určite neuškodil. Podstatnejšie je ho meniť tak raz za 10-12k podľa toho kde jazdíš a aké dlhé trate jazdíš. 1l na 4000km neni až taká tragédia, je tu kopec aút, ktoré žerú podstatne viacej oleja. Stále je to lepšie ako keby ti olej pribúdal.
Tempomat asi nebude len otázka páčky a update softveru.
našiel som ľudí čo to robia v PL.... ten zoznam čo všetko k tomu treba je dlhší, čiže neni to pri Volve až tak ľahké ako to bolo napríklad v mojom Fiate, kde mi to za 40 euro + 20 euro páčka spravil jeden macher.
kukni link https://tempomaty.pl/samochody/tempomat-volvo-v40/
skús im napísať, či zavolať, a daj vedieť, čo by to stálo :cau:
lauryl
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V40

Príspevok od používateľa lauryl »

Ahoj, skús sa popozerať na stránke d5t5.com. Sú to Česi a majú aj partnerské dielne na SVK.
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V40

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

V prvom rade treba zistiť, prečo toľko žerie oleja.
Či ho hlta turbo, či sú chytené krúžky, ako je na tom s emisiami, alebo, či niekde nepúšťa tesnenie, 1 l na 4000 km, to už toľko berie nákladné auto s 900.000 km na hrbe.
vykopanafosilia
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V40

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Hnoj 0W 20 bol vymyslený len kvôli retardovanému Auto štart stopu. Samozrejme, že taký hnoj tam už nikdy nedaj a Auto štart stop nepoužívaj, ak chceš aby ti auto ešte niečo vydržalo.
vykopanafosilia
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V40

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

tuninka napísal: 10.06.2023 10:30 nepíšeš koľko má auto nabehaných km, koľko km si na ňom spravil ty? podľa toho že ideš prvý krát meniť olej, tak asi nie veľa. Najprv si na auto zvykni a zistíš že 90kW 122k asi aj stačí, aj keď čiperi za 540 eur sľúbia oveľa lepšie parametre....
Olej by som dal rovnaký aký sa dával doteraz, keď to výrobca tak vymyslel, tak asi mal na to nejaký dôvod....
Áno, výrobca mal na to dôvod - napríklad taký, že je padnutý na hlavičku, alebo aby to auto náhodou príliš dlho nevydržalo. Neviem, či nesleduješ udalosti posledných rokov, ale výrobcovia vymýšľajú kopec pitomostí, aby (napríklad) umelo znížili životnosť áut. Nevieš aké? Napríklad tieto:
- Auto štart stop
- nezmyselne riedky olej, tzv. "ľahkobežný", ktorý nedokáže mazať pri vyššej teplote
- tzv. "Long Life" intervaly výmeny oleja. Meniť olej v motore po 30 000 km je podvod na zákazníka, čisté svinstvo. Áno, aj toto "výrobca tak vymyslel"
- elektrická ručná brzda
- EGR
- DPF
- priamy vstrek do valcov, namiesto nepriameho do sania
- elektronická mierka oleja namiesto klasickej
- downsizing
- absencia ukazovateľa teploty motora. Za toto by ich normálne mali trestne stíhať
- trojvalce a dvojvalce
- elektrické servo
- plastová vrtuľka vo vodnej pumpe namiesto kovovej

Stačí takto pre začiatok, či ešte stále máš ilúzie o tej partičke pošahaných kreténov, ktorí navrhujú autá po roku 2005?
vykopanafosilia
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V40

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

0W 30 ako minimum, ale ja by som dal 0W 40.
Pokiaľ teda nežiješ v Grónsku, alebo na Sibíri.
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V40

Príspevok od používateľa volkl »

Kúpili sme jazdenú V40 asi 3 mesiace dozadu pre manželku. Tiež som sa snažil zistiť rôzne informácie ale ešte pred kúpou.
Tvoj motor je 1,6 Ecoboost od Fordu, údajne nie moc podarený. My sme nakoniec kúpili D2 so 4-valcovým naftovým motorom 2,0 s Aisin automatom. Na nejaké závery je ešte veľmi skoro, ale pôvodný majiteľ dával 0w20 olej, ja som zatiaľ ešte nemenil.
Ale napríklad motor v mojom Hyundai i30 s motorom 1,6 crdi sa mi zdá byt o dosť kultivovanejší ako 2,0 D vo Volve. Ty máš ale benzin, viem že toto je pre teba nepodstatná info.

Kukni si pripadne aj toto:
http://www.autorubik.sk/clanky/volvo-v4 ... lahlivost/
attilka2
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.05.2022 18:36
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V40

Príspevok od používateľa attilka2 »

Bartik15 napísal: 08.06.2023 22:49 Ahojte ,

snazil som sa najprv prelistovat troska toto forum :42f7: a najst odpovede na moje otazky no nie vzdy som nasiel kompletne odpovede. resp im spravne pochopil...
Tak pevne verim ze sa najde nejaka skusena volvacka dusa ktora si najde chvilku cas. :)

moje auticko : Volvo V40 2015, 2.0 T2 B4204T38 122ps (Social Edition najnizsia vybava .............
Ahoj, jednu V40 s T2 som pár mesiacov vlastnil. Veľmi príjemné auto na šoférovanie, tuhé, presné riadenie s veľmi dobrou spätnou väzbou. Predal som to pretože som dostal služobák a už by len stálo.

Teraz k veci, prvé roky novej generácie motorov ktorá zdieľa blok pre dieslové a benzínové agregáty (roky 2015/2016) mali problém so spotrebou oleja kvôli zle navrhnutým piestnym krúžkom (to som sa aspoň dočítal na nejakom fóre, čo je na tom pravdy neviem objektívne posúdiť). Je jedno či T2/T3/T4/T5 keďže blok a piesty sú rovnaké. Od 2017 sa inovovalo a tieto novšie autá by už zvýšenú spotrebu mať nemali.

Ak chceš viac info o aute a hlavne motoroch odporúčam UK fóra.

Čo sa týka normy oleja, nechal by som tam pôvodnú ako predpisuje výrobca. Pracujem ako vývojový inžinier v automotive a fakt tie predpisy ktoré výrobcovia predkladajú majú opodstatnenie. Určite väčšie ako keď ti "Bystrík z Kolešovej" napíše že 0w20 houno maže. Hlavne tam dávať kvalitný olej žiadne najlacnejšie hovadiny pančované v Poľsku.

Čo sa chipu týka tak fakt je to rovnaký motor medzi T2/T3 a T4, ALE je tam ALE. T2 má iné zvody a iný výfuk. Osobne by som to viac ako na nejakých 115kw nehrotil. Mne ale renomovaní chiptuneeri tvrdili, že na 140kw sa nemám báť (zrejme pretože mapy majú len na takéto zvýšenie výkonu a upraviť to na nižší výkon by ich stálo nejaké úsilie...)
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní