Volvo V40 2.0i 103 kw - brzdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Shiinn
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 24.12.2015 01:18
Zdieľať na Facebook

Volvo V40 2.0i 103 kw - brzdy

Príspevok od používateľa Shiinn »

Pekny Vianocny vecer prajem.
Mam problem s mojim volvom. Dnes ako som nastartoval tak som citil ze je brzdovy pedal velmi makky. Ako som vychadzal von z ulice a isiel som brzdit tak auto mi skoro vobec nezabrzdilo az ked som stlacil pedal uplne na podlahu a aj to len trochu silnejsie. Pozrel som brzdovu kvapalinu ktora bola nad minimom a tak som ju dolial. Ani po doliati mi auto nebrzdi tak ako by malo teda nebrzdi skoro vobec a vkuse musim stlacit brzdovy pedal az na podlahu. Podotykam ze auto mam cca 2 tyzdne takze som v tomto laik (dostal som ho od otca). Skuste mi prosim poradit kde by mohol byt problem alebo co mam robit kedze su teraz sviatky a vsetky servisy budu v tychto dnoch bohuzial zavrete. Auto pouzivam kazdy den. Dakujem pekne za Vase napady a postrehy a prajem Vam vsetkym Stastne a Vesele Vianoce :)
Shiinn
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 24.12.2015 01:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Shiinn »

Dakujem za odpoved :) ale ako som ju dolial a po odjazdeni cca 100 km som zase pozrel nadobku a bolo tam takisto vela tej kvapaliny ako ked som ju dolial :) Moze aj napriek tomu niekde vytekat?
222romco
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 26.07.2008 16:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 222romco »

Skor by som to videl na podtlak, hl.brzdovy valec, posilovac brzd. Ine veci ani nie. Zavzdusnenie nepredpokladam, kedze majitel vobec nespomenul, ze musi naslapavat.
Shiinn
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 24.12.2015 01:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Shiinn »

Chlapi dakujem vam za vase postrehy. Ja len dufam ze sa mi nestane to, ze niekde budem rozbehnuty a ked budem chciet brzdit tak mi brzdy vypovedaju sluzbu :/ Aby som vam to objasnil tak mam cerstvych 18 rokov a co sa tyka aut tak viem len zakladne veci a plus tie co pocuvam od kamaratov. Takze momentalne mi neostava nic ine len sa modlit aby auto este ako-tak brzdilo dokym sa neotvoria servisy. Dakujem vam za vase rady :)
Shiinn
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 24.12.2015 01:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Shiinn »

Tak uz som si zvykol ze mi auto brzdi slabsie odkedy mi brzdy nejdu tak ako maju tak jazdim primerane tomu a neprehanam to :)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

18 rokov, čerstvý vodičák a poďho na cesty s nebrzdiacim autom. Kde si bol keď rozdávali rozum?! Ak sa chceš zabiť tak si pekne doma v teple podrež žily a nelez von ohrozovať druhých!!! ::: :3c90:
lukas479
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 07.09.2009 20:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas479 »

no niekto sa ma od oca na 18 volvo 2.0 dostat no parada ja pred 4 rokmi na 18 dostal od oca favoritku a bol som stastny a teraz som si kupil uz za vlastne octaviu 1,6 ale podme k veci ja si skor myslim ze ci nejaka hadicka nieje prasknuta a nema podtlak skus ked brzdis naslapat viac krat brzdu, ale V ZIADNOM PRIPADE BY SOM S TYM NEJAZDIL a vobec nie 100km jak si pisal BRZDY A RIADENIE SU ZAKLAD NA AUTE moj osobny nazor takze ak mas priestor len na dvore alebo na ulici v malej rychlosti skus.
Shiinn
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 24.12.2015 01:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Shiinn »

V prvom rade, to ze mam 18 rokov neznamena ze neviem soferovat a ze neviem co si mozem dovolit :) A v druhom rade to ze som od otca dostal volvo bolo len jeho rozhodnutie a asi videl ze niesom trubko a poznam to auto kedze som na nom jazdil ked som mal 17 a musel som mat doprovod :) A dakujem za informaciu vyskusam to ale az vtedy ked sa auto opravi kedze dnes som isiel domov na lane :( Teda uz ked sa bude opravovat spojka alebo prevodovka ( nevedel som sa s autom rozbehnut, spojka absolutne nereagovala) tak sa rovno opravia aj brzdy. A este raz, to ze mam 18 rokov neznamena ze neviem soferovat a nepoznam si svoje auto. :)
misakk
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25.12.2015 01:20
Zdieľať na Facebook

2.0 benzin

Príspevok od používateľa misakk »

To, že má 18 ročný chlapec 2.0 benzín nieje zlé pokial pozná svoje schopnosti. Mám tiež 18, 2.0 golfa na ktorého som si sám zarobil, sám si ho živím, opravujem a môjmu autu dávam všetko čo potrebuje. Samozrejme, že to nedostane hneď keďže som študent. Chlapca s volvom poznám nieje to zlý vodič. Stretol som kopec horších prípadov, samozrejme aj lepších. Nemyslím si, že vek je až tak dôležitý, že by ste podla neho mali posudzovať vodiča...
misakk
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25.12.2015 01:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misakk »

cicmanec napísal:Takých čo mali 18 a mysleli si, že vedia šoférovať, sú plné cintoríny. Pretože vek nie je v žiadnom prípade zárukou rozumu! Ty si toho ukážkový príklad. A tvoj ocinko zjavne tiež...
Obúvať sa niekomu do rodiny ukazuje akurát to, že vy tiež nieste veľmi inteligentný...
misakk
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25.12.2015 01:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misakk »

Ďalšia vec je, že tie brzdy mu nejdú až tak zle, akurát tam je problem s abs praveho predného kolesa. Ťahal som ho a dokázal brzdiť obe autá dole kopcom.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Mam 19 rocneho syna a keby na mna vyrukoval s otazkou ze sa mu pokazili brzdy,auto slabo brzdi a podobne a ci moze dalej jazdit tak mu asi jednu struhnem. Ak by ma neposluchol a skusal osud jazdenym na pokazenych brzdach tak bez milosti by dojazdil az do doby ked bude byvat vo vlastnom dome-byte a jazdit na vlastnom aute...len tolko k tomu,dalej moralizovat nebudem.

Hned v prvom prispevku pise ze auto ma makky brzdovy pedal a slabo brzdi.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Slabo brzdí a mäkký pedál sú len dve možnosi je zlý hlavný brzdový valec alebo je to zavzdušnené...a kedže brzdy sa nezavzdušnia len tak samé od seba od večera do rána, je najskorej možné, že je dakde zlé aj dačo iné kade sa ten vzduch tam dostal.
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Zdravim, tiez mam dako posahane brzdy. Teda brzdi to uplne v pohode, silno ale, ked zastavim napr. na krizovatke a stojim na brzdovom pedali, tak pedal ide pomalicky nizsie a nizsie. Pri vypnutom motore 3-4x naslapem na pedal az kym stvrdne a hned na to ide dole. Je to normalne alebo je dakde pruser? Brzdovka nikde neunika, podozrievam hlavny valec. Resp. co mozem vylucit? Auto mam 4-5 mesiacov, brzdova kvapalina bola menena neviem kedy.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Normálne to nie je...

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný