Volvo S60 2.4i

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Denissvk1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.05.2022 22:16
Zdieľať na Facebook

Volvo S60 2.4i

Príspevok od používateľa Denissvk1 »

Zdravím,
Rozmýšľam o kúpe vozidla Volvo s60 2.4i benzin bez turba ročník cca od 2000-2005.

Chcel by som sa Vás spýtať aké sú náklady na servis, ceny dielov a aká je spotreba.

Bude to moje druhe auta momentálne mám golf 4 1.9tdi 81kw.

do prace mám cca len 5km ale za mesiac najazdím cca 600km.
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo s60 2.4i

Príspevok od používateľa martincichy »

Je to príjemné auto, fajn motor. Ak to má byť len víkendovka, choď do 2.5 T.

Ak na dochádzanie do práce, radšej tie peniaze vraz do údržby golfa (pokiaľ je zachovalý a stojí za to).

Spotreba bude podľa nohy a premávky. Dá sa za 7,5 ale reálnejšie bude 8,5 a 10 nie je problém. Záleží, či to je do mesta alebo mimo mesto.
lubos zimovcak
Príspevky: 3367
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 2.4i

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Vysoké.
Ale pohodlné. Na tých 5 km do práce, radsej Golfom...
Thomasl
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 2.4i

Príspevok od používateľa Thomasl »

mal som služobnú S80, 2,5T benzín,spotreba sa pohybovala na úrovni 14-15 l,najazdila cca 400Tkm, spotreba SK-Chorvátsko a späť 1 liter oleja,časté chyby elektroniky ,všetko riešené cez servis Volvo,ceny v servise závratné,spotrebu som neriešil,tankovalo sa na firemnuú kartu,pri 350 Tkm kľakla aut.prevodovka....
lubos zimovcak
Príspevky: 3367
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 2.4i

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

2,5 Turbo je pôvodom Ford, nie??
To je vraj dobré s manuálom a hlavne už so starým, vyjazdenym vodičom.

Čiže, pravý opak typického zákazníka..., ale extra spoľahlivosť tam údajne nie je.
1aise1
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.05.2022 15:01
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 2.4i

Príspevok od používateľa 1aise1 »

Mám v ponuke Volvo S60 - ročník 2002/december , 2,3i T5 184kw
Spotreba - okolo tých 10l ako písal kolega vyššie.
ak chcete, môžete ma kontaktovať.
leonNL
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 2.4i

Príspevok od používateľa leonNL »

Ohladom auta sa neviem vyjadrit, reagujem len na ten smiesny dojazd. Kvoli 5km do prace ti moze byt spotreba uplne ukradnuta, takze ten kachlovy golf velky zmysel nema. A celkovo 600km mesacne tiez nie je vela. Ak mas moznost kupit zachovaly kusok, smelo do toho.
PS: do prace jazdim 50km a najazdim rocne cca 40tis na autach v podpise. Ani ma nehne uvazovat nad kachlami…
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 2.4i

Príspevok od používateľa oco13 »

Denissvk1 napísal: 12.05.2022 22:21 Bude to moje druhe auta
Leon kolkáte sú to tvoje autá tie v podpise? nielen vlastnené ale aj jazdené. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
leonNL
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 2.4i

Príspevok od používateľa leonNL »

No, zopar ich bolo :3035:
Ale teraz uz nestriedam, E-cko mam 8rokov a CLS 2. A vobec nerozmyslam nad obmenou vozoveho parku, skor naopak, rad by som rozsiril zbierku lol
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 2.4i

Príspevok od používateľa oco13 »

Aj ja som sa celkom inak pozeral na svojho druhého žiguláka ako teraz na xyté niečo čo ani neriešim značku. Po 50ke rokov aj aut už na to človk pozerá trochu inak.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3367
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 2.4i

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Otázka do pléna :

Poprosim, aj vy máte to isté, že keď si dáte do vyhľadávania napr "auto kúpené na Slovensku" :, tak vám ukáže priklad 29 výsledkov....,

Na prvej strane je to v poriadku, na druhej strane vyhľadávaní ukáže namiesto 9 poslednych, všetky ostatné modely značky, čiže o ničom vyhľadávanie... :3c90: :3c90:., aj z Čiech, či dovozu.

Dík pekne za informáciu, ako to riešite, alebo kde je chyba?? :4012:
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 2.4i

Príspevok od používateľa seven549 »

Denissvk1 napísal: 12.05.2022 22:21 Zdravím,
Rozmýšľam o kúpe vozidla Volvo s60 2.4i benzin bez turba ročník cca od 2000-2005.

Chcel by som sa Vás spýtať aké sú náklady na servis, ceny dielov a aká je spotreba.

Bude to moje druhe auta momentálne mám golf 4 1.9tdi 81kw.

do prace mám cca len 5km ale za mesiac najazdím cca 600km.
volvo nikdy nebolo ekonomicke auto.

take nieco raz spravil kamos niekedy pred 12 rokmi.mal golfa 4 1.9 85kw 6 kvalt.a kupil e46 328i.koli nevyknutej spotrebe skoncilo to tak ze s tym bmw sa jazdilo na dilanici max do 105km/h a auto po roku skoncilo ako vikendovka a nakoniec predaj.

a kupil si potom znova dizel

ci kratke trate ci dhsie to auto bude zrat 2x tolko ako ten golf.a tie strate 1.9 dizle je fuk kde a ako sa uzivaju ved uz cez 20 rokov ziju v pohode.

do mesta a kratke presuvacky treba motory s obsahom do 1.6.vsetko ostatne je oproti 1.9 tdi smadne.
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 2.4i

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Denissvk1 napísal: 12.05.2022 22:21 Zdravím,
Rozmýšľam o kúpe vozidla Volvo s60 2.4i benzin bez turba ročník cca od 2000-2005.


Zdravím!

Kamarát má rovnaké.
S60, 2.4i 125kW, 2004, A/T

Boli sme ho pozrieť spolu. Boli sme spolu pozerať mnohé autá, všetko volkswageny , pretože dovtedy mal Golfa III od rodičov. O automate nechcel ani počuť.
Raz mi poslal opäť 5 inzerátov na autá, že či nejaké nepôjdeme pozrieť. Všetko zasa koncerny, alebo úplné hlúposti a toto Volvo v Martine.
Ja mu hovorím, že pôjdem s ním, ale ja iba ak tak na to Volvo...
No a odišli sme na ňom - teda ja :) on išiel tým Golfom...

To auto kupoval s nájazdom ± 230 000 km.
Bolo sem tam niekde ťuknuté, preliačené, zadné ľavé svetlo rozbité - "novinka" oproti stavu z inzerátu, nejaké jamky, resp. ich zvyšky po krúpoch, od majiteľa, ktorý ho mal od nova sa dozvedáme, že v automate určite nebol doposiaľ menený olej.
Interiér pekný, všetko funkčné až na funkciu automatického zdvíhania okna predného spolujazdca, cena prijateľná, až nízka. Majiteľ otvorene hovorí, že predáva preto, že auto má vek, nájazd a už má nové - väčšie.
Ako som spomenul - späť som ho šoféroval ja. Veľmi príjemné vozenie, komfortné, automat príjemný, reakcie výborné, výkon dostatočný, zvuk prekrásny.

To auto jazdí dodnes, je to myslím siedmy / ôsmy rok.

Doposiaľ sa nemenilo nič podvozkové, až na pár hlúpostí, naozaj hlúpostí.
Veľké sklamanie nastalo, keď sa nejaká časť podvozku musela rozobrať kvôli oprave výfuku - pletenca. Po poskladaní a jazdení sa totiž začali ozývať nejaké podvozkové vôle - v podstate sa s tým počítalo...
Sranda ale je, že po nejakej dobe dočasného ignorovania a odkladania výdavkov s tým spojených si to akosi "sadlo" a auto naozaj jazdí úplne hladko, bez klepotaní a vôlí. Sám tomu niekedy neverím, mám staršieho Japonca a jazdím firemný Superb a skrátka neverím...
Ďalej sa tam počas jeho vlastníctva pokazil originál alarm. Najskôr mal krátko časté falošné poplachy, čo bolo otravné. Potom sa samovoľne znížila hlasitosť tých poplachov na takú úroveň, že v noci na dedine to nikomu nemohlo vadiť. Bolo vidieť len blikanie smeroviek. Neskôr sa pokazil úplne - nereaguje, nepoplachuje, tvári sa mŕtvo. Neopravované...
Ďalej tam myslím raz vypadla hadica z expanznej nádobky posilňovača riadenia, takže všetko zafŕkané olejom a komplikácie... Najvážnejšie prišlo krátko po kúpe - akýsi neistý voľnobeh a pár krát zhasnutie motora za jazdy. Vyriešené čistením škrtiacej klapky - nie metódou "univerzálnou", ale naozaj sa takmer ihneď zistilo, že je to tým a vyčistenie okamžite pomohlo, nikdy sa už taký problém nevrátil. A problém trvalý, ktorý vznikol pár rokov od kúpy, trvá doteraz a opravu nemá v pláne z dôvodu zložitosti nájdenia závady - niekde v prístrojovom paneli je skrat. Nájsť ho je problém, lebo sa prejaví iba niekedy, na chvíľku, nepredvídateľne. Spôsobuje samovoľné posúvanie hodín rýchlosťou nastavovania vpred, niekedy v poslednej dobe aj vzad. :D A rozpadlo sa ložiško kladky klímakompresora.
Zažilo niekoľko dopravných nehôd (čelná, šikmá z ĽP strany, šikmá z PP strany, zozadu). To auto, po vizuálnej stránke, už naozaj nie je pekné, ale ani pri nehodách zatiaľ nič nemenil. Áno, blatníky sú preliačené, kapota detto, zadný nárazník sa lepil a aj prilepil o karosériu... Blinkre sa ale menili v blatníkoch vlastne...
Brzdy sa menia ozaj občas, v porovnaní s mojim japoncom...
Olej v automate aj naďalej nemenený.
Dnes má auto ± 350 000 km a chodí aj naďalej stále veľmi dobre...
Ja som z toho auta skrátka pozitívne prekvapený.

Kým som písal, pribudla odpoveď, takže ešte ku spotrebe sa vyjadrím.
Veľmi lieta, závisí od typu trasy a od vodiča.
Dlhé pokojné trasy takmer v rámci povolených rýchlostí ~6.5 l/100km.
Zimný krátky presun mestom ~9.5l/100km.
Myslím ale, že taký nejaký rozumný dlhodobý priemer u neho je ~8.5 l/100km.
(pozn.: priemerná spotreba sa u mňa zaokrúhľuje na polovičky, teda 4.0, 4.5, 5.0, 5.5, ...)
royal555
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 29.05.2009 15:30
Bydlisko: RV
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 2.4i

Príspevok od používateľa royal555 »

Velmi charizmaticky motor, auto iba vzhladom, skor pre komotneho vodica, moc to nejde ani ked to tocis a ked ho nahanas v zakrute sa hrnie velmi cez predok. Spotreba 7,5 v klude, kratke trasy do mesta z vidieka za 9. Vzadu velmi malo miesta, tak pre deti, kufor ok. Na sedacky som si musel zvykat, bolel ma z nich chrbat. Spolahlivostou to je taka svedska Alfa Romeo - elektronika, sem-tam spapa olej, aj nejaka mechanika sa obcas najde. Takze - skor auto pre fanusika a entuziastu. Na denne jazdenie bude asi lepsi ten Golf co mas, alebo si teda kup nejake AMGcko ako sa spominalo vyssie, ked uz sa mas zadlzit nech to stoji za to... :3c90:
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 2.4i

Príspevok od používateľa lkopcansky »

ahoj, dané vozidlo máme v rodine 9 rokov. Ide o 10/2003, kúpené pri 155 tis km, teraz cca 230 tis km. Je to komfortné spoľahlivé auto, ale nemusí sedieť každému. Nie je to obratné auto ako tvoj Golf, ale vynahradí Ti to na dlhších cestách. Treba sadnúť, povoziť sa a sám uvidíš či je to pre teba ok. Jazdiť ho len 5 km je zbytočné, to si kúp Yaris alebo niečo podobné

Pár postrehov z prevádzky:
-Obutie-pre mňa jediné vhodné obutie je 205/55 R16, na 17" palcových diskoch to bolo moc tvrdé a vozilo to v koľajách. Treba skontrolovať dorazy riadenia, zvyknú byť vydraté a potom koleso pri plnom rejde derie podblatník. Typy dorazov sa dávajú podľa rozmeru pneumatík.
-Motor-spoľahlivý, výkon tak akurát. Za 9 rokov sa riešili raz rozvody a výmena VVT remenice, začala tiecť, inak len pravidelný každoročný servis filtrov Mann a olej Mobil 1 5w-50. Vymenil sa posledný diel výfuku, časom už mal malú dierku. Bola tu spomínaná škrtiaca klapka. Kazová, Magneti Marelli, bola montovaná tuším len 2000-2002. U nás je ešte pôvodná, ak sa pokazí, v DE ju repasujú za cca 250€.
-Posilovač riadenia- generácia P2 trpí na posilovač riadenia. Ja od kúpy mením náplň nádržky každého pól roka a je pokoj, olej Mobil 3309.
-Prevodovka-klasický manuál, u nás ešte s pôvodnou spojkou, pre istotu som vymenil v nej olej, nejaký kastról to bol. Nekupovať s automatom, na ten už sa pomaly nedajú kúpiť nové súčiastky.
-Pruženie/tlmenie-má to ešte pôvodné tlmiče a pružiny, doteraz bez problému.
-Predné svetlá sú do FL sklenené, čo je veľká výhoda lebo nešednú, svetlá po FL sú na to háklivé. Jedna S60 pred FL momentálne predávaná na SK má už plastové svetlá, predpokladám, že je búraná a keď pri oprave zistili cenu svetiel, dali tam radšej plastové
-Interiér-komfortný, prehľadný ale miesto na zadných sedačkách je len pre menšie postavy.
-Spotreba-pohybuje sa u nás okolo 8-9 litrov, viac údajov nájdeš na www.spritmonitor.de
-Karoséria-je to auto ktoré nehrdzavie. Ak áno, bolo búrané.

Pre mňa je to určite lepšia voľba ako už hrdzavé VW Passaty, Mazdy M6 a podobne.

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní