Volvo S40 2.0T 2003 120kw automat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

grafp
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2015 14:11
Zdieľať na Facebook

Volvo S40 2.0T 2003 120kw automat

Príspevok od používateľa grafp »

Dobrý den,mám možnost kúpit volvo s40 2.0T 193 000 km.Myslíte že tento motor je vhodná volba?O spotrebu mi ani tak nejde ale o spolahlisvost. Malo by slúžit na jazdenie 15-20km denne.Je to 5.st automat aké poruchy sa vyskytujú u tochto automatu?
Je to auto z aaa auta tak preto sa radsej pýtam čo skontrolovat pri obhliadke auta.Auto je vraj dovezené z kanady už má eu normy na svetlach atd..Na vyžiadanie mi dali vinko a skontroloval som to a auto nebolo búrané.

Dakujem vopred za odpoved.
Naposledy upravil/-a grafp v 22.10.2015 19:54, upravené celkom 1 krát.
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

VOLVO S/V 40 bolo vyrabane v holandsku spolu mitsibusi carismou. Takze motor je japonsky mitsibusi.Za tych 1300e si myslim,ze dobra kupa/samozrejme zalezi od jednotlveho kusa/
grafp
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2015 14:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grafp »

A na čo si dávat pozor pri kúpe tochto 5.st automatu?Aké sú najčastejšie poruchy na tomto mototore?(2.0T 120kw)
edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

Len k tomu automatu. Keď ho budeš skúšať tak pojazdi kým sa nezohreje olej v automate. Môže sa dosť zmeniť radenie na kopanie.
grafp
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2015 14:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grafp »

Ja som v živote automat nemal tak preto sa pýtam ako zistím správne fungujúci automat?Sú automaty od volva spolahlivé?A ešte jedna otázka ohľadne motora na čo si dat pozor po motorickéj stránke.Auto je dovzené z kanady nebude to na Slovensku problém?V roku 2011 bolo dovezené na Sk Absolvovalo KO a 2 dalšie STK.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Jediná správna rada je vykašli sa na to. Prvá vec auto z aaa, druhá vec turbomotor, tretia vec automat, štvrtá vec nemáš peniaze nazvyš a nepotrebuješ takúto vec na dochádzanie do práce.
K automatu ti poviem to čo mi povedal servismen na automaty kde chodím- myslím že je to geartronic.... funguje to dobre kým to funguje dobre, potom náhle koniec a nutná oprava zväčša nie za 100E...
Ak s automatmi nemáš vôbec skúsenosti a vyslovene ho nepotrebuješ do jazdeného nechoď.
Kúp si niečo menšie japonské v slušnom stave - napadá má yaris, v manuále, 1.0 4valec.... nízka poistka, nízka spotreba, nízke náklady, lacné gumy....
grafp
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2015 14:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grafp »

A aké máte skúsenosti z kúpou áut z aaa?
Ale ten yaris je pre mna už pre jedného malý mám 190cm a nie to ked pôjdeme niekedy dvaja.A tieto 2.0T mávali nejaké aj vážnejšie poruchy alebo patrí medzi tie spolahlivejšie? A ešte som rozmýšlal nad opel astra/vectra 1.6 16v aké máte skúsenosti?Akú majú tie automaty životnost?
diviakjano
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 23.07.2007 18:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diviakjano »

hjundai napísal:
Kúp si niečo menšie japonské v slušnom stave - napadá má yaris, v manuále, 1.0 4valec.... nízka poistka, nízka spotreba, nízke náklady, lacné gumy....
len toľko, že musíš ubrať jeden valec z tej toyoty. mal som ju, takže viem o čom hovorím. ostatné sedí :2f93:
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ja som teda yarisa nemal a neviem čo si mal ty ale prvá generácia mala 1.0 a 1.3 4valce.
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Chod na volvoklub a nieco si tam precitaj, par ludi to uz bolo obzriet a podla nazorov tamojsich clenov je to nalestene Obrázok

Vraj to bolo burane a je tam menena palubna doska kvoli airbagom, ktore tam podla vsetkeho nie su ziadne.
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

ak hovoríme o tom istom, pôvod má v Kanade :3035:
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

aj burane auto moze byt opravene dobre, ja nemam az take zle skusenosti s ccc, len sa musis vyznat. Podla vsetkeho musis zobrat so sebou mechanika, priamo sa spytat, ci su tam nove airbagy a dobre vyskusat auto. Uz z reakcii technika bazaru uvidis, ci ta nejdu otiahnut. A v neposlednom rade budete na to dvaja. Inak pri takomto aute musis mat v zalohe 1300-1500 euri na nasledne mensie opravy, co sa vyskytnu. Ale to by musela byt obrovska naivita, ak by si niekto myslel, ze konkretne toto auto bude v top stave.
Len by som ti doporucil, ze je typicke pre tento bazar, ze akoby stale nemali na zakaznika cas, natahuju cas, znervoznuju, behaju, a ze hned a ze nieco dolezite a nebodaj by od teba chceli, ze tam nechat doklady a oni to promptne vybavia - tam nesmies nechat nic, s cim by ta potom vydierali - ak bude toto, tak hned chod prec.
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

Ako tu bolo pisane na taketo auto musíš mať v rezerve asi cenu toho auta. Vedz, že za 1300e nekupiš ani poriadnu fábiu /ber to z toto pohladu/ Veľa štastia pri kupe...
grafp
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2015 14:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grafp »

Volal som do aaa auta samozrejme hovorili že je v top stave a je v prešove za 100eurovú zálohu samozrejme nevratnú mi ho dovezú tak som im hned povedal že to asi nie.Tak skôr by som pozrel nejaký opel astra/vectra alebo fábiu.Aké skúsenosti maté z 1.6 astra/vectra?Je známe že v aaa aute sú oj*****či.Za superb 2008 mi chceli dat 5000 cena na inzerate 7000 do telefonu povedali že ano bude to tých cca 6700-800 a prídfem tam a naraz že 5000 tak som sa hned otočil a odišiel samozrejme hovorili že mám čakat idú za manažerom atd potom ponúkli 5800 a auto malo naj.síce cca 180 000km ale naozajk bolo v dobrom stave.Také mám skúsenosti z predajom do aaa auta ale auto som od nich ešte nekupoval tak neviem.
grafp
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2015 14:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grafp »

a čo hovoríš na tie 1.6tky od oplu astra/vectra?

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných