Volvo s 60 bi fuel

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubfito
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.12.2015 10:11
Zdieľať na Facebook

Volvo s 60 bi fuel

Príspevok od používateľa lubfito »

Dobry den,
chcel by som kupit volvo s60 na CNG pohon, rv cca 2005.
Zaujimali by ma skusenosti pouzivatelov tohto auta. Ohladne servisu, ci je na SVK niekto kto vie tento tragac na CNG servisovat.
Dalej spolahlivost tejto motorizacie, coho sa mam vyvarovat, co robit, popripade co nerobit aby auto posluchalo.
Moj rocny najazd je cca 10,000 km, CNG stanicu mam v meste, takze s tym nevidim nejaky velky problem.
Za kazdu radu vopred dakujem
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Zbytocna komplikacia na tie kilometre - moj nazor...kup si take cisto benzinove, ked musis ho mat
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Skúsenosti :-)

- auto pre 2 ľudí, vzadu sa ich veľa nezmestí, ak nechceš byť teda nalepený na volante
- určite Ti odíde posilovač riadenia (slabý polomer otáčania, t.j. stále si pri otáčaní, zatáčaní v krajných polohách a je brutálne namáhaný)
- ak máš počas jazdy stále úzko, alebo vychádzaš s úzkych uličiek, tak s tým autom budeš musieť pár krát cúvať a zase ísť dopredu - nevytočíš na prvý krát
- teraz si nepamätám či je to 103 kw, alebo 125 kW ale vraj ta 103 kw je slabá moja 125 kW išla veeeľmi dobre.
- problém je namontovať LPG do auta a potom to servisovať, a nie to ešte kúpiť s vyjazdeným CNG. Určite by som radšej kúpil benzínové auto a dal si do neho splyňovač ja sám so zárukou :-)
- otvor kufra veľmi malý, ale kufor ináč priestranný
- servis je dosť diskutabilný, ak trafiš normálneho servisáka tak pohoda, ale máš typy, že máš volvo tak plať.


To boli nevýhody, ostatné je už dobré. Teda sedačky výborné, auto v benzíne spoľahlivé.
theflyingdutchman
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 21.10.2013 09:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theflyingdutchman »

S60 je auto v pohode. Pohodlne, bezpecne, nehrdzavie. Polomer otacania je mensi ako bolo napisane. Motory s CNG boli naladene na 103kw / 140 koni. Su to 2,4 20V 5-valce bez turba. Spoľahlivy motor. Automat radsej neber. Mal som 2 S60, benzin aj diesel a bol som spokojny.

Servis je tiez v pohode ked vies kde mas ist. Skus si pozriet Volvo forum, aj slovenske aj ceske. Prajem stastnu ruku pri nakupe!
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Pred 3 mesiacmi som kupil S60 2.4 103kw a so vsetkym napisanim suhlasim. Ak mas na mysli tu ciernu S60 CNG v ponuke tak sa priprav na vymenu nadrze, lebo tam je este povodna - cize viac sa ti vyplati kupit benzinovu verziu a splynovac domontovat. Budes mat vsetko nove, zaruku atd. Polomer otacania je naozaj katastrofalny, nedavno som sa otacal na stvorprudovej ceste a aj tak som vybehol kolesom cez obrubnik, a to nehovorim ked budes chciet zaparkovat predkom (vela stastia) alebo vyjst z uzkeho miesta do uzkej ulicky. Rozmyslam nad chipnutim motora, rozdiel oproti 125kw verzii su len mapy rj. Ale aj ta 103kw verzia na bezne jazdenie staci, zvuk je paradny. Miesta vzadu je menej nez malo ale sedacky su pohodlne.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Napchať vás všetkých do malucha a vypraviť na cestu k moru do Juhoslávie. A to rovno z Polska aj so ženou + 2-3 decká + tradičná šmelina.

Potom by ste mali úplne inú optiku na miesto vzadu v solídne priestrannej S60-ke.
Už ste takí prežratí a premlsaní, že už neviete čo od dobroty...
...že auto pre 2 ľudí....áno, ale iba pre 2 tučných 200kg bravov alebo 2x 210cm kone....na to si ale vážení kúpte buď jazvečíka Superbé s trápne poddimenzovanou torznou tuhosťou, alebo rovno karavan.

P.S: nepredávam žiadne Volvo S60 2.4, iba som mal silné nutkanie sem niečo pekné napísať
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Kujon78 napísal:Skúsenosti :-)

- auto pre 2 ľudí, vzadu sa ich veľa nezmestí, ak nechceš byť teda nalepený na volante
- určite Ti odíde posilovač riadenia (slabý polomer otáčania, t.j. stále si pri otáčaní, zatáčaní v krajných polohách a je brutálne namáhaný)


urcite urcite? A kolko vela by si tych ludi vzadu chcel vozit? Traja tam vojdu v pohode a ak chces vozit viac tak par do kufra mozno este
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Predtým som mal Mazdu 626 a musím povedať, že to bola loď oproti Volvu, čo sa priestoru týka. Ja mám 175cm a 74kg, nemyslím žeby som bol prasa a vzadu sa mi fakt nesedelo bohvieako pohodlne. Sestra je o niečo menšia, má 52kg a kolenom tlačila do laktovej opierky, kamarát si posunul sedačku dopredu aby mala viac miesta a potom zas on tlačil kolenami do schránky. Pokiaľ do nej aj netlačí tak je kvôli priestoru problém s jej otvorením. Ináč to sú jediné dva dôvody, ktoré by som tak vytkol- polomer otáčania a priestor pre spolujazdcov.

A spotreba sa dá celkom v pohode spraviť, na Slovensku, na okreskách som mal spotrebu 6,8-7l podľa ppc. Teraz chodím do práce cez mesto 11km, z práce po diaľnici 15km a priemerku mám 10,3l podľa ppc. Vždy tankujem plnú ale reálnu spotrebu podľa dotankovania neriešim.

Btw. u p. Hatiara som sa predbežne spýtal na cenu prestavby LPG a cenová relácia je 1150-1600€ podľa značky splyňovača. Podľa toho, čo som vyzvedal, čo názor - to iný model ale častejšie som pri Volve narazil na LPG Lovato, hlavne v Čr rozšírené.
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

to markoimport: tie tvoje sprostosti o prežratých ľuďoch sú tu už legendárne:-)
Len si si asi nevšimol jednu vec, že dnes sú ľudia o dosť vyšší ako v časoch, keď sa jazdilo na dovolenky maluchom;-) Trénujem 15-18 ročné deti a keď ich porovnám s deťmi z pred 20-30 rokov, tak tie dnešné sú podstatne vyššie, s mojimi 180 cm som od všetkých nižší, pomaly aj od dievčat, čo kedysi nehrozilo. aj keď si to dám do pomeru k ich rodičom, tak mi to vychádza, že dnešné deti sú spravidla vyššie ako ich rodičia. Nebudeme riešiť, čo je príčinou, to by zrejme bolo na dlho.
Ale ak si to spojíš s faktom, že nie každý šofér sedí prilepený na volante, tak autá z rokov 2000-2010 majú v zadu fakt menej miesta v pozdĺžnom smere a to nemám nič spoločné s vyžratosťou.
Sám som mal volvo xc60 a vzadu to teda nebola žiadna hitparáda, keď som si so 180 cm nastavil sedadlo vodiča podľa seba a následne si sadol za seba, tak som mal kolená opreté o operadlo.
ciclone
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 19.09.2007 11:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ciclone »

My sme mali vo firme vo viedni dve volva bifuel LPG V70 2,4i. Ten co som mal ja bol rocnik 2002, to druhe uz facelift. To auto jazdilo po celej EU plus vieden, ked som odchadzal z firmy malo natocene vyse 500tkm. Jedina vada odkedy som to auto pouzival, bolo, ze slzilo servo. A to uz bolo vymenene. Tak sa to uz neopravovalo a slzilo to asi 3 roky, ale fungovalo normalne. Polomer otacania to ma trochu vacsi ako focus, ale ked som s tym kombikom mohol jazdit po viedni, dokonca aj kolegyne, tak si nemyslim, ze to je zasadny problem. Sam preferujem auta na plyn, mal som dve na LPG a jedno CNG, vsetko dorabane, ale na tom volve fungoval ten plyn 500tkm, asi je pravda, ze tie original montovane budu predsa kvalitnejsie. Jediny problem bol, ked mi tam vymenili ine sviecky ako original Volvo, vtedy to tazsie startovalo. A este jedna vec sa vlastne musela menit, horne ulozenie tlmicov v predu, ale to je spotrebak. Ja sam sa pozeram teraz po nejakej 2,4i V70 ale po roku 2005, za tu cenu do 4-5 tisic je to dobre auto a nenarocne na udrzbu. Sedadla su neskutocne pohodlne aj po 15hodinovej ceste.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

elauato napísal:to markoimport: tie tvoje sprostosti o prežratých ľuďoch sú tu už legendárne:-)
Len si si asi nevšimol jednu vec, že dnes sú ľudia o dosť vyšší ako v časoch, keď sa jazdilo na dovolenky maluchom;-) Trénujem 15-18 ročné deti a keď ich porovnám s deťmi z pred 20-30 rokov, tak tie dnešné sú podstatne vyššie, s mojimi 180 cm som od všetkých nižší, pomaly aj od dievčat, čo kedysi nehrozilo. aj keď si to dám do pomeru k ich rodičom, tak mi to vychádza, že dnešné deti sú spravidla vyššie ako ich rodičia. Nebudeme riešiť, čo je príčinou, to by zrejme bolo na dlho.
Ale ak si to spojíš s faktom, že nie každý šofér sedí prilepený na volante, tak autá z rokov 2000-2010 majú v zadu fakt menej miesta v pozdĺžnom smere a to nemám nič spoločné s vyžratosťou.
Sám som mal volvo xc60 a vzadu to teda nebola žiadna hitparáda, keď som si so 180 cm nastavil sedadlo vodiča podľa seba a následne si sadol za seba, tak som mal kolená opreté o operadlo.
Sprostost o "prezratych a premlsanych" ma trochu iny vyznam, nez si to pochopil. Tym som nenarazal na to, ze niekto konzumuje vela potravy a cukroviniek, ale na fakt, ze su ludia ROZMAZNANÍ a ROZKOKOŠENÍ, postrádajúci trošička tej skromnosti, ktorú mali kedysi. Ale asi máš pravdu. Dnešné decká, na antibiotikových kuriatkach odrastené, majú skutočne tie hnáty a telíčka nejaké priveľké, ako bolo dosiaľ medzigeneračne zvykom. Nás sa kedysi do Trabanta limousine zmestilo 8 (slovom: osem) a ešte som mal miesto hladiť spoza volantu spolujazdkyňu po kolienku. Akurát som si nebol istý ktorú, tak sme boli poprekrižovaný jeden cez druhého.
Súčasných teenagerov vleze do električky zo 10 a je plno...
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ja som mal zafiru na CNG a ten dojazd ma nebavil. A tankoval som vo ZV tam je pumpa spolocna aj na autobusy tak som cakal ako dilino dakedy aj 20 minut a zaplatit musis zas inde ist a tankovat sa neda hocikedy. No dakuje pekne uz si neprosim
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Ja mám 184 cm a som prežraté 110 kilové prasa. A nepotrebujem šúchať vajcia o volant. Radšej nech mi ich pošúcha ženská. Keď už nič iné, tak pri havárke, je lepšie byť ďalej od prístrojovky.

Ak niekto povie, že kedysi stačila 105-tka, tak škoda 105 má miesta dvakrát viac ako S60-tka. Keď som si sadol podľa seba, aby sa mi šoférovalo príjemne, tak za mňa by si nedal ani len jednu nohu nestrčil z vonku a nie to ešte sadol. Ak som sa natlačil ku volantu, tak mi kríže masírovali decká čo sedeli vzadu !!! A neviem, či tu niektorí v tom sedeli, ale všetkých ktorých som viezol ostali prekvapený, aké veľké je to auto z vonku a ako málo miesta je v zadu. Ešte kolegyńa čo má suzuki ignis ma vysmiala, že za toľké love nemám ani deti, kde odviezť !!!

A porovnávať V70 a S60. Nebudem sa k tomu vyjadrovať, aj keď vyzerajú spredu rovnako priestorovo sú úplne inde. Ale to je tu škoda riešiť.

Pýtal sa na skúsenosti, tak som mu ich napísal. A polomer otáčania je tragický. Veľa krát som musel čakať kým sa vyprázdni aj protismer, aby som vyšiel na hlavnú cestu, lebo som nevytočil bez toho, aby som čumák strčil do protismeru. Choď s volvom parkovať ku hypermarketu, a uvidíš ako často sa budeš posúvať hore dole, aby si zaparkoval. Prípadne super sú podzemné garáže v nákupných centrách. A potom uvidíš, ako dlho vydrží to servo, ktoré ešte 3 roky tieklo. Moje malo 6 rokov a to servo mi vynechávalo tak, že som zrazu v plne rýchlosti musel točiť, ako bez serva. To by som nikomu neprial ten pocit. To by som v tom momente dal tole aj tysona Furyho, čo mi adrenalín otočil ten volant.

Auto je určite super, ale ak chceš viac miesta, tak potom ísť do S80-tky a to už bude človek vysmiatý jak lečo.
ciclone
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 19.09.2007 11:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ciclone »

Asi nevies soferovat
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Tak vieš, mňa nevychovali viedenské cesty :-)

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní