Volskwagen Passat B6 - zhasne za jazdy a nejde naštartovať

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

tomas1982

Tak to ano vsimol som si ze VW prasiak sa da kupit uz upraveny na CNG co moze byt celkom fajn .... lenze vsetky tie CNG co su , tak to su tie 1.4 Tsi prditka :( , co ma uz odradilo .. cakal som ze 3,6 by bola na CNG ... ach jaj ...ale nieje tomu tak .... skoda ..
tomas1982
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 27.12.2006 13:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomas1982 »

nadej uzivat si 3,6 v CNG stale zije!!!vraj sa bude dat objednat CNG ku kazdej benzinovej motorizacii v novom passate,vratane VR6!!!Len co mam z toho ked najblizsia cerpacka je cca 40 km.Chcelo by to lepsiu siet CS na CNG.
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

:) tak to je velmi potesitelna info :3c90: ak to tak bude , tak inu motorizaciu v prasiaku nechcem ... :3906:
tomas1982
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 27.12.2006 13:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomas1982 »

x77x ty mas prasatko?Jasne ine ako VR6 nechcem.Ziadne turba a ine hovadiny.je to neskutocne krasny a spolahlivy motor,navyse nie je ani velmi smadny.
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

No tomas1982 mam ale iba rozklepany 77kw bez DPF samozrejme ;-) , lebo lepsiu dieslovu motorizaciu v 3C som zatial nenasiel .
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

ale na tomto fórej sa k passaku priznávať nemôžeš ani ku koncernu, tu by ťa zjedli za živa :-)
tomas1982
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 27.12.2006 13:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomas1982 »

x77x napísal:No tomas1982 mam ale iba rozklepany 77kw bez DPF samozrejme ;-) , lebo lepsiu dieslovu motorizaciu v 3C som zatial nenasiel .
a uz lepsiu nikdy nenajdes. dozrel cas na VR6 v CNG :)
str@po
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.06.2009 09:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa str@po »

nazdar paani,

mal som podobny problem so svojim golfikom V TDI 77kW, za jazdy mi hocikedy zhasol motor.. bol som na diagnostike a problem bol v snimaci otacok motora G28 - klukoveho hriadela. dost neprijemna vec kedze bolo treba zhodit prevodovku, spojku so zotrvakom.. snimac sa nachadza az pod tym..
nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nesztor »

Mne sa to stalo na Fábii a chyba bola v alternátore.
triplake
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.11.2012 09:10
Zdieľať na Facebook

podobny problem

Príspevok od používateľa triplake »

chcel by som sa opytat na radu od odbornikov mp3turbo aspol , ide o superb 1,9 tdi 96kw awx rv 2002, 282 000km poctive, normalne startuje na supu , ale v zime ked stoji napr 2-3 dni von je mraz do -7 nazhavim 2 krat chytne pomaly na supu ale neudrzi sa a zhasne, a pri opetovnom pokuse auto nastartovat len toci a nic a asi tak po 10 sekundach chyta postupne , ked streknem do sacieho chyti, auto stoji hore brehom , aditivum v nafte je, tak sa chcem spytat je to normalna vec data rokmi a km ze uz tam niesu take tlaky ako maju byt , bola robena hlava + menene zdvihatka ale kruzky neboli menene
nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nesztor »

Skôr než ho začneš nejako rozoberať,alebo investovať do nejakej opravy,tak skús natankovať plnú nádrž napr.OMV a odparkuj auto s plnou nádržou tak,ako parkuješ.Nebolo by zlé vyjazdiť palivo ,pokiaľ si tankoval niekde "no name",alebo bez aditív.

Vylúčiš problém s príp.parkovaním na kopci a nekvalitným palivom,ktoré môže zamrznúť.
Príp.skús zaparkovať rovno,ak nemáš možnosť tankovať.

...potom sa oplatí hľadať. Mne sa to tiež stalo a problém bolo parkovanie na kopci,lebo niečo stieklo tam kde nemalo....už si nepamätám,ale zbytočne mi vymenili vstrekovače,dokonca vyčistili nádrž....ešte som tomu nerozumel a natrafil som na "šikovného" mechanika...ale aspoň som mal všetko vymenené a nový majiteľ je určite rád,že to nemusí vymeniť on :b:
triplake
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.11.2012 09:10
Zdieľať na Facebook

re

Príspevok od používateľa triplake »

zle palivo mozem vylucit lebo tankujem len slovnaft omw, sem tam shell , aditivum davam letne ,zimne, auto mam viac ako rok , a vstrekovace su vporiadku spotreba an volnobeh 0,6l/h zhavice som menil mam beru , do auta davam len to naj a stava sa mi to aspon vidi sa mi ked stojim hore brehom , este som to neriesil s mechanikmi tak len preto
nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nesztor »

Tak si si aj odpovedal,keď sa ti to stáva iba hore brehom....nuž,tak niečo vymysli,aby si stál horizontálne.
Palivo ti asi stečie a pri naštartovaní nie je silný tlak,aby ho natlačilo,alebo pod. Nerozumiem tomu,ale mal som to isté lol
Parkuj rovno a je.
nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nesztor »

...alebo aspoň vyskúšaj "naopak".
Ak si mal motor na kopci,tak to skús otočiť,aby si mal motor dolu,alebo vyskúšaj aj bokom...neviem ako do kopca máš miesto.
Buď rád,že to nie je vážny problém.....napr.HTP motor /tuším 44kW/ mal problém,že preskočila reťaz pri parkovaní na kopci.
triplake
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.11.2012 09:10
Zdieľať na Facebook

re

Príspevok od používateľa triplake »

nemal som dvovod auto islo a startovalo na supu, a ked som sa niekoho potom pytal ci som mal menit , tak ze pri tolkych km a 10 rocnom motore by uz boli vecsie tlaky na kluku atd loziska , predsa to uz nieje nove, ale keby bol az tak motor vybehany ta nestartujem na supu , poznam traktor , ktory ma pridrete kruzky , a v lete nastartuje bez predstryku skor jak moj motor co som opisal problem ,

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 83 neregistrovaných