vodna pumpa

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
tores101
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.10.2009 11:28
Zdieľať na Facebook

vodna pumpa

Príspevok od používateľa tores101 »

Ahojte.Mam taky problem asi z vodnou pumpou ale ak sa mylim opravte ma .Nissan primera r. v.2000 1.8 benzin.Pozorujem uz dlhsie ze mi nieco piska pri motore.Myslel som ze je to remen tak som ho vymenil .Stale piska a coraz viac a viac a k tomu som zistil ze sa mi straca voda nie vela ale predsa. Moze to byt vodna pumpa alebo lozisko v nej?Prosim poradte vopred dakujem za vase odpovede dik.
trolco
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 22.06.2008 11:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trolco »

moze to byt bud vodna pumpa alebo alternator...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pravdepodobne ti pĂ­ska remen ktorĂ˝ sem tam preklzuje na asi pridierajĂşcej sa vodnej pumpe
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to možné,únik z vodnej pumpy sa prejavý slzením z otvoru pod hriadelkou vodnej pumpy čo je opatrenie výrobcu a znamená netesnú ucpávku rotora.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

Ahojte na fiate uno 1.1 benzin mi jeden mechanik menil vodnu pumpu lebo stara tiekla a na tomto aute je vodna pumpa pohanana rozvodovym remenom teraz ide z motora takyto zvuk: https://www.youtube.com/watch?v=FVHo23qnSZA ,robi to pri cca 1800ot/min , predtym isiel motor pekne ticho a po vymeneni tejto pumpy vydava motor takyto zvuk. Mal som auto nastartovane aj bez klinoveho remena a je to rovnake cize alternator to nerobi . Moze byt aj nova vodna pumpa vadna a vydavat takyto zvuk ? a inak aj z tejto novej pumpy sem tam kvapne. Dakujem
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

Zdar, to nerobi vadna vodna pumpa, ale vadny mechanik prilis nasponoval rozvodovy remen

...a z novej pumpy nema preco kvapnut. Pozri este na miesto, kde vstupuje trubka iduca popred motor k vodnej pumpe. Je tam na nej gumeny O kruzok, ten lubi strvdnut a tadial vyteka chladiaca zmes, a javí sa to ako unik z vodnej pumpy,
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tatkotom a 60 neregistrovaných