Vodicske opravnenie na piaggio mp3

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Vodicske opravnenie na piaggio mp3

Príspevok od používateľa mjato »

Nazdar,
chcel by som sa Vas opytat,ako je to s vodicskym preukazom na piaggio mp3 500.Staci B,alebo treba mat nan vodicak na tazku motorku.
Este by som sa chcel opytat kolko by stala generalka tej zlozitejsej prednej napravy na mp3,existuje nejaka druhovyroba na tie ramena?
Dakujem za odpoved.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Treba ti na ňu Ačkový vodičák - ako na veľkú moto.
Na verziu LT však stačí B, ako na auto.
Cenu za nápravu ti neviem povedať. Je to skôr otázka na servisáka, čo ti to bude meniť. Asi si to nebudeš meniť sám...
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

takto sa to pise na forach,ale vraj to povolenie bolo zrusene paar rokov do zadu-neviem presne,preto su na forach uvadzane rozne citacie zakonov...
http://motocykel.sk/clanok.php?id=3936


vďaka ABS a trakčnej kontrole posúva hranice aktívnej bezpečnosti ešte o kus ďalej a je jedno, či sa vrhnete do každodenného víru veľkomesta, alebo si spríjemnite víkendy dlhými turistickými výletmi, MP3 je v tomto smere bezkonkurenčná. Pre niekoho môže byť dobrou správou aj skutočnosť, že k jazdeniu s MP3 vám postačuje aj vodičské oprávnenie skupiny B, aj keď na Slovensku to má zatiaľ háčik a môžete jazdiť len s menšou 300-vkou. Na 500-vku zatiaľ stále budete potrebovať vodičské oprávnenie skupiny A, no podľa slov slovenského importéra aj to by sa mohlo v dohľadnej dobe zmeniť k lepšiemu.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja tento Piaggio 500 ccm vidim kazdy den,ked som v Taliansku.
Nie je to take terno ako sa to opisuje vyssie..Je to smradlave a velmi hlucne,pouzivaju tento 3-kolesovy skuter s korbou vecsinou dochodcovia na zvazanie urody z poli,resp.na prevazanie nejakych veci,vobec si neviem predstavit,zeby tento kostitras niekto pouzival na nejake vylety po krajine...
aj vzhladom na plochu korby cca 1,2 m2 nic-moc...
Ked uvazime,ze to ma motocyklove riaditka,a ziadne kurenie,tak vobec by som po takom nepodarku nebazil...
Ja hovorim o TOMTO :
https://www.automobile.it/pesaro-piaggi ... /116117311
Volil by som radsej TERRA-VARI SYSTEM,
v kombinacii s vleckou je to zhruba to iste,avsak variabilita pohonnej jednotky je na astronomicke roky vpredu,oproti nejakemu Piaggio..vzhladom na to,ze s VARI systemom mozes aj orat...
Na prepravu nakladu po ceste mozno odporucat kadeco ine,no
rozhodne nie Piaggio...
Mne sa velmi paci 4x4 traktor GOLDONI alebo Tigre-Car ,co je zhruba to iste...
Este dodam,ze v IT ma Piaggio ZAKAZANY VSTUP na cesty I.triedy a dialnice I. aj II.triedy.
Naposledy upravil/-a laco1871 v 13.01.2018 19:23, upravené celkom 1 krát.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Lacko asi nemyslime to iste.Tiez som robil v taliansku a pacili sa mi tam traktory s nazvami ako lamborghini,ferari,alebo take nakladne auto s korbou a traktorovou kabinova a motorom na jednom podvozku.
Myslim piaggio trojkolesovu motorku.
http://www.piaggio.sk/modely/mp3_lt/mp3 ... osso-s.jpg
Naposledy upravil/-a mjato v 13.01.2018 19:29, upravené celkom 1 krát.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Jaaj,sorry...

Ty myslis asi ten klasicky maly motocykel...

http://www.piaggio.sk/modely/mp3_lt/mp3 ... index.html

Tak potom O. K.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak laco ako aj často inokedy opäť zásah vedľa.
Mal som pred pár rokmi do činenia s Vespa/Piaggio skútrami, javí sa mi že konštrukčne sú robené dosť odolne, takže nejaké veľké obavy z opráv myslím že nie sú na mieste. Treba kúpiť kus čo toho nemá veľa nalietané.
Ale také diely ako ramená nápravy na takéto vozítko, to o nejakej druhovýrobe silne pochybujem, pravdepodobne len originálne. No a ceny dielov majú festovné, to je fakt.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Laco zas si nevyuzil prilezitost drzat usta...mam tu srandu doma a ver ze je to dobre vozenie. Ked chces zajtra dam foto
Skoda ze teraz bude hodne dlho stat...z mojich zdrav.problemov
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Autolaik - problém s rovnováhou? lol nič iné ma nenapadá len ten vtip že štvorkolky vymysleli motorkári čo nevedeli udržať rovnováhu.
Ale ako kuriozita dobréééé.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco ani nevies ako si blizko...a zaroven vedla
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Fakt neviem , ale viem že boli aj trojstopé traktory lol a ...zapadli prachom historie.
A Lacovi sa vôbec nečudujem , aj ja ak počujem Piaggio tak sa mi vynorí tá talianska multikára.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

A ja sa zas cudujem, silou mocou prispievat aj tam kde som vedla jak ta jedla. Myslene vseobecne, nie len na Laca
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja som zase čakal že mi zadávatel ozrejmí zmysel toho vozidla , teda okrem tej kuriozity, Vieš každý je laik v niečom inom , a ja sa rád poučím. V robote robím Lamborginy Urus a tiež mi nikto nedokázal vysvetliť zmysel toho vozidla.
Naposledy upravil/-a oco13 v 14.01.2018 00:13, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Nehladaj vo vsetkom zmysel, preco byvas v poschodovom dome ked mozes aj v zemlianke?
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak to vysvetlím celkom presne , lebo som somár a poslúchol som ženu. :40bd: :40bd: :40bd: Ak by som nebol tak bývam v bungalove 5x5 s prilahlou dielňou 50x10m :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných