Vodičák v 17

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

janabus
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 19.01.2018 14:48
Zdieľať na Facebook

Vodičák v 17

Príspevok od používateľa janabus »

Zdravím!

Chcela by som sa spýtať: Vodičské OPRÁVNENIE B mi bolo udelené 16.5.2017. 18. narodeniny som mala 3.11.2017. Nakoľko som nemala k dispozícii ani jedného zo zákonných zástupcov, musela som si na odfotenie na VP počkať až do 18. narodenín, čiže tým pádom mi vodičský PREUKAZ dali vyhotoviť v deň 18. Ale nejde mi do hlavy to, že zákon tvrdí, že najmenej 3 mesiace od udelenia vodičského OPRÁVNENIA treba jazdiť so spolujazdcom, ale odo mňa pani na oddelení dokaldov aj v deň 18 (pol roka po udelení vodičského OPRÁVNENIA) žiadala vyplnenú žiadosť na zaevidovanie spolujazdcov pre vodiča, ktorý ešte nie je plnoletý. Čiže moja otázka znie: Pani na oddelení dokladov bola sprostá alebo fakt aj po dosiahnutí plnoletosti musím mať doprovod ako malé batoľa?


Ďakujem za odpoveď
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Odpoviem ti protiotázkou - odjazdila si 3 mesiace so spolujazdcom??? Moja 52 ročná kolegyňa si ako spolujazdca dala zapísať syna ktorý má 30r. A bude s ním jazdiť tri mesiace. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
janabus
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 19.01.2018 14:48
Zdieľať na Facebook

Vodičák v 17

Príspevok od používateľa janabus »

Nie veď 3 mesiace boli buď 16.8.2017 (od udelenia vodičského OPRÁVNENIA), alebo 3.2.2018 (od vydania vodičského PREUKAZU) a preto neviem, ktorým dátumom sa mám teraz riadiť... Od vydania VO alebo VP?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Musíš odjazdiť 3 mesiace so spolujazdcom to sa dá až keď budeš mať vydaný VP ,nie len udelený.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
janabus
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 19.01.2018 14:48
Zdieľať na Facebook

Vodičák v 17

Príspevok od používateľa janabus »

Veď VP už mám od 3. novembra
Vo od 16.5.2017
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak vo co go?? preukáž na DI že máš odjazdené tri mesiace so spolujazdcom a jazdi sama.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
janabus
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 19.01.2018 14:48
Zdieľať na Facebook

Vodičák v 17

Príspevok od používateľa janabus »

A ako to mám preukázať? Tri mesiace od vydania vodičského PREUKAZU budú až 3.2.2018, ale 3 mesiace od vydania vodičského OPRÁVNENIA boli už 16.8.2017 a neviem odkedy sa počítajú tie najmenej 3 mesiace jazdenia so spolujazdcom...
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Je jedno odkedy mas vodicak.Ja ho mam od 15 rokov ale na aute som mohol az od 18.Tie 3 mesiace si z niekym odjazdila?Ak nie tak pani za okienkom mala pravdu.Vypln formular,popis datumy a necuduj sa tomu.Ja som sedel u doktorky 6 hodin z bolestami chbtice a doktorka poklepanim po nohach zistila jedine to ze este sam dokazem chodit a cau.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

To co su za chobotiny s doprovodom po 18ke? To uz neni tak, ze mam 18 a spravenu autoskolu a mozem veselo jazdit? Spolujazdci ma v 18ke iba vytačali :D
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Teraz platí že najmenej tri mesiace po tom ako dostaneš VP do ruky musíš jazdiť so spolujazdcom, ktorý má VP dlhšie ako xy rokov. To číslo ti najde ujo gugl.
A tohto roku sa budú ešte zvyšovať postihy pre kategoriu vodičov do 28 rokov , pretože majú jaksi najväčší podiel na smrtelných dopravných nehodách. lol
Podla šoferskeho umenia mladej generácie ,ktorú mám v zornom poli ,to len vítam. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Ale to len v 17ke, nie? Ci ked nemam rodicov s VP ako ja keď som spravil autoskolu, tak nemôzem soférovat nikdy? :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Prečo rodičov??? Kamarátov známych kolegov , pozri v tvojom okolí kolko ludí má papiere.
Neplatí to len od 17tich ale tri mesiace po tom ako dostaneš VP do ruky,alebo do dovršenia 18teho roku podla tohokedy ten VP dostaneš.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Oco,ja viem, ze ty si clovek vyhranených názorov, ale nevidíš za tým tu pokrivenú logiku?
Ja keď som si spravil VP, tak rodičia nemali VP a kamaráti nemali odjazdené xy rokov. A aj keby, tak ktorý robotou povinný by so mnou furt kdesi jazdil. Za cenu dnešného vodičáku som si spravil vodičák a ešte aj kúpil feldu. (Klamem, vtedy boli drahšie, ale na tretinu-polku by bolo). Sadol na druhý deň po obdržaní VP za volant a bez dozoru denne jazdil. Vystresovaný, ale aspoň pozorný jazdil. Najprv radšej v časoch redšej premávky ale po čase si zvykol aj na divočiny v piatok o 3.

Teraz by som asi tri mesiace čakal ako taky kok, aby ma nestopli bez dozoru a za ten čas tak akurát zabudol to čo ma naučili v autoškole.

Šak ma skúšal vážený pán policajt a nehovoril mi, že tu daj prednosť, pozor ide auto...

A k tým mladým:
Ja mám VP 9 rokov a mal som našťastie len dve banálne nehody, keď som nedostal prednosť. Raz od pána nad 40 a raz od pani nad 40r.

Proste je to bananistan a bude to len horšie. Za chvíľu budeme posadnutí bezpečnosťou, že puberťak s knírom sa ani neoholí do 18r, lebo žiletky budú 18+ ako v anglicku. A bude musieť trpieť šikanu v škole, tak radšej skočí pod vlak :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja tie zákony netvorím, a tí ktorí to takto navrhli asi vedeli prečo. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Ale voliť chodíš od 89 nie? :40bd: :40bd:

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných