vodicak C, E

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

misooo7
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18.04.2009 17:11
Zdieľať na Facebook

vodicak C, E

Príspevok od používateľa misooo7 »

zdravim....chcem si v blizkej buducnosti robit vodicak C a E skupiny...ale mam len 19 rokov...mohol by mi niekto z vas povedat ako teraz vlastne je?...aky musim mat vek?

DAKUJEM
oldoss
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.09.2008 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oldoss »

pato.07
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.01.2010 21:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pato.07 »

Vodičské oprávnenie
* skupiny AM možno udeliť len osobe staršej ako 15 rokov,
* podskupiny A1 a B1 možno udeliť len osobe staršej ako 16 rokov,
* skupiny T možno udeliť len osobe staršej ako 17 rokov,
* skupiny B, B + E, C, C + E a podskupiny C1 a C1 + E možno udeliť len osobe staršej ako 18 rokov,
* skupiny D, D + E a podskupiny D1 a D1 + E možno udeliť len osobe staršej ako 21 rokov,
* skupiny A na vedenie vozidla s výkonom nepresahujúcim 25 kW alebo s pomerom výkon/hmotnosť nepresahujúcim 0, 16 kW/kg alebo vozidla s postranným vozíkom s pomerom výkon/hmotnosť nepresahujúcim 0, 16 kW/kg možno udeliť len osobe staršej ako 18 rokov,
* skupiny A na vedenie vozidla s výkonom presahujúcim 25 kW alebo s pomerom výkon/hmotnosť presahujúcim 0, 16 kW/kg alebo vozidla s postranným vozíkom s pomerom výkon/hmotnosť presahujúcim 0, 16 kW/kg možno udeliť len osobe staršej ako 21 rokov alebo osobe, ktorá spĺňa horeuvedenú podmienku.
:zg282:
barcar
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16.02.2007 15:49
Zdieľať na Facebook

C+E

Príspevok od používateľa barcar »

najprv si priprav okolo 1200eur...a potom mozes robit....ahoj
cortez18
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 26.08.2009 18:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cortez18 »

Neviete niekto ako je to s vodicakom na autobus? Musim najprv spravit kamion a prax az potom autobus, alebo da sa hned z sk.B?
misooo7
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18.04.2009 17:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misooo7 »

dakujem oldoss, pato.07, biznisman....a ty barcar sa nestaraj do €....ja som sa pytal na vek na nie kolko to bude €
kocik25
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 15.12.2010 19:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kocik25 »

A nezabudni , že ešte budeš potrebovať kvalifikačnú kartu vodiča. To potrebuje teraz každý, kto spravil sk. C , C+E po 10.9.2009 a jazdí s náklaďákom v práci ako vodič. Všetci ostatný to budú potrebovať po 10.9.2014. Tam abslovuješ kurz, ktorý trvá 280 alebo 140 hodín podľa tvojho veku. Karta platí 5 rokov a potom kurz ktorý trvá 35 hod.
sp1ritus
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 03.02.2010 19:24
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sp1ritus »

nič proti tebe misooo , ale keď sa o niečo zaujímam ,tak by sa patrilo najprv dačo nájsť o danej problematike z dostupných zdrojov (net) a keď náhodou nič nenájdem tak sa už opýtam predsa, stačilo keby ,že pozreš na vlákna dole ,už sa to tu obmielalo X krát, radšej za kamion nesadaj pre tvoju vlastnú bezpečnosť....
Toretto
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 05.06.2006 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Toretto »

tak začína sa psychovyšetrenim u pychoša ten ti dá papier,že si normálni,potom asi lekársku prehliadku,vek 18 rokov.... a nemusiš mať ani vodičak skupiny b ja jazdím na nakladaku od 18 officialne.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Toretto napísal:tak začína sa psychovyšetrenim u pychoša ten ti dá papier,že si normálni,potom asi lekársku prehliadku,vek 18 rokov.... a nemusiš mať ani vodičak skupiny b ja jazdím na nakladaku od 18 officialne.
A s osobákom jazdíš od 16 rokov ako Slota, nie? To kde dávajú vodičák C bez skupiny B a od 18 rokov?? Nie náhodou tam, kde ťa učili gramatiku? Ďalšia vec, psychotesty nijako nesúvisia s vodičákom, ale s konkrétnou vykonávanou prácou. Psychotesty nie sú podmienkou získania vodičáku - iba že by mal tvoj lekár, ktorý ti dáva potvrdenie nejaké podozrenie a na psychologické vyšetrenie ťa poslal, pre istotu. :d :D

Pre zadávateľa témy:
K tomu autobusu: Na skupinu D treba mať prax 2 roky so skupinou C. Samozrejme, to sa ťažko dokazuje, ale treba C aspoň dva roky vlastniť. Kedysi bola jedna výnimka, a síce dopravné podniky. Tie mali výnimku z ministerstva dopravy a dalo sa z B urobiť za pár mesiacov C, T, E aj D. To už ale neplatí. Over si ale čerstvé info, mohli niečo zasa zmeniť!!
Na náklaďáku sa Ti ešte môže prihodiť že budeš potrebovať ADR školenie. Stojí to okolo 400 evri, trvá 4 dni, platí to 5 rokov.
Pokiaľ máš doteraz len B, ešte by som to prehodnotil. Práca vodiča je nedocenená, nevďačná, namáhavá a vysoko riziková. A čím ťažšie vozidlo, tým väčšie riziko. Čím viac pasažierov, tým bližšie do kriminálu. Teraz vrazíš kopec eur do vodičákov, školení, testov, digitálnej karty do tachografu a podone, a čo zarobíš, budú len diéty (= neráta sa do dúchodu, nemocenskej a pod.). Oficiálne len minimálna mzda, turnusy tri týždne v riti, týždeň doma. To je ako za trest. Ja som si porobil vodičáky kedysi v DPMB zadarmo. Teraz by ma vyšli možno 1500 eur, možno viac, no mooooožem kakať.
Robil som to roky, ale presne pre to riziko som s tým aj skončil. Poznal som osobne príliš veľa ľudí, ktorých za nehodu posadili.
sp1ritus
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 03.02.2010 19:24
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sp1ritus »

jergusko ,takých mám najradšej ako ty, ktorý robili vodičak pred 20 rokmi a o terajšej legislatíve nič nevedia , ale napriek tomu bude poučovať
ak nevieš psychotesty sú POVINNE pre všetkých uchádzačov o skupiny C,D,C+E,D+E od 1.2. 2009,
keby ,že si prečítaš príspevky aj hore (ale to by som chcel asi veľa) tak sa dozvieš ako to je aj z autobusom v dnešnej dobe, ako poznamenal biznisman nepotrebuješ žiadnu prax na získanie skupiny D, dokonca ani céčko, jedine čo ti stačí je vodičský sk.B a vek 21 rokov,
Toretto
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 05.06.2006 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Toretto »

JERGUŠKO ked si chceš robiť Cčko nemusiš mat Bčko ja som si v škole (ked začal kurz som mal ešte 17) a robil som hned C samozrejme ktomu C som dostal aj Bčko takže sa nemaš pravdu môžeš isť rovno na C a ktomu dostaneš aj B.
sp1ritus
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 03.02.2010 19:24
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sp1ritus »

Toretto ,zase to iste, nemam slov, kedy si robil vodicak? za komunistov? vtedy bolo mozne cokolvek, bez B nemozes robit C!!!!!!!!
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Však to isté som mu hovoril... Takže kto tu nečíta príspevky? Vodičák som robil dávnejšie ako pred 20 rokmi, myslím, že to z môjho príspevku aj vyplývalo. To Dčko bez C by som chcel vidieť... Také niečo nebolo možné ani za sociášu, keď bol nedostatok vodičov MHD taký katastrofálny, že dávali dokonca náborový príspevok, vodičák zadarmo (!) a brali úplne každého. A prižmurovali oči nad 1000 hodinami nadčasov ročne. Čo dnes nejde ani omylom. A nechávali jazdiť aj dôchodcov, až kým nebol jeden drobný prúser s vodičom, ktorý jazdil s otvorenými dverami. Čo dnes už tiež nejde (ani jazdiť s otvorenými dverami, ani jazdiť v dôchodkovom veku). Chcel by som vidieť, že teraz sú predpisy v čomkoľvek jemnejšie, ako vtedy, keď všetko okolo vodičákov je teraz 10x prísnejšie. Ale to sme odbočili od témy.
sp1ritus
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 03.02.2010 19:24
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sp1ritus »

však to tak aj potom vypadá ,keď za kamiony a autobusy sadajú kadejaký dežovia z dediny, tak ,že to je teraz prísnejšie sa nemožno čudovať hustota dopravy a nároky na vodičov sú v dnešnej dobe iné ako za socíku, stým Déčkom to je pravda, však keď môžeš robiť z béčka na súpravu čo ma 40t ,16.5 m od 18ky, tak prečo by si nemohol robiť z béčka aj déčko ? jedine ,že tam je väčšia zodpovednosť preto je veková hranica 21 ,ktorá čoskoro bude zmenená na 24,

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný