Vodičák C+E, KKV skúsenosti

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hayate
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.05.2018 14:39
Zdieľať na Facebook

Vodičák C+E, KKV skúsenosti

Príspevok od používateľa hayate »

Dobrý deň,
Už niekoľko rokov mám záujem o prácu kamionistu a rozhodol som sa, že si spravím vodičák a všetky potrebné doklady.
Viem, že veľa vecí sa dá dohľadať aj na internete, ale mňa zaujímajú aj osobné skúsenosti (starých kamionistov, ale aj niekoho kto nedávno robil vodičák)
1. Ak sa nejakou náhodou nepodarí spraviť testy (stať sa môže všetko) je pravda, že mi automaticky berú aj vodičák skupiny B? Alebo sa jedná o hlúposť?
2. Je ťažké získať KKV, alebo je to len proces na vytiahnutie peňazí a každý to spraví (ako mi bolo povedané jedným kamionistom)
3. Vie mi niekto povedať z akých približne otázok sa skladajú psychotesty respektíve ako ladené otázky očakávať? Toho sa bojím asi najviac. Je to niečo načo sa v podstate nedá pripraviť a to ma asi najviac desí.
4. Je turnus 6+2 príliš? Aký je podľa vás "zdravý" turnus, aby sa vodič nezbláznil, alebo je to všetko len o tom ako to má človek nastavené v hlave?
Ďakujem za odpovede :)
uva0944710873
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.06.2018 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uva0944710873 »

Ak neurobíš test na počet bodov potrebných na B prídeš aj o B, to je snáď samozrejmé.
Ak sa pozrieš čo za háveď jazdí na kamiónoch tak netuším čoho sa obávaš. A obávať sa psychotestov to je snáď už na diagnózu. Takže neboj sa nič, zapadneš medzi nich ako nič! :4090:
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Byt kamionistom v tejto dobe hmmmm,hladal som takeho hlboko zamysleneho smajlika ktory by ma teraz vystihoval nad dobou co bola a teraz robit kamionistu.Ja som to nechal.Potreboval som sa zachranit aspon pol metra pred zblaznenim.Ale pozri si tieto videa ktorymi pochopis ze kamionisti sa nenarodili do tohoto sveta ale boh ich stvoril aby dokazali zit v plechovej bude ktora je o moc mensia ako je cela v base.Dufam ze ta to neodradi.
https://www.youtube.com/watch?v=fZ50CwDt-6o
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Pekne Ťa prosím, prestaň snívať svoj sen, vodič kamiónu je dnes nedostatkovy tovar, tak ako XY viac iných povolaní. Všetko je však úmerne zárobkom. Vieš si predstaviť byť zatvorený bez kontaktu s rodinou, kamarátmi šesť víkendov vonku na ostatich a osratich betónových parkoviskách za pár šušňov?! Viac ako dvojku nezarobis za turnus, za kvartál stihneš dva turnusy, tz štyri litre v hrubom na tri mesiace. Z toho odrataj poplatok za telefón, strava, niečo si kúpiš a zistíš že vrátnik v dedine na družstve je king. Hovorím ti to úplne úprimne, ale skús.
KKV je zbytočnosť, ktorá ťahá vodičom prachy z vrecka, nič nové mi to nedalo, tak ako všetko na Slovensku aj tento kus plastu si vieš kúpiť. Inak strata mzdy za čas strávený niekde v zaprdenej izbe, kde ťa skolia, a ešte in cvakas. S. K. Ú. R. V. E. N. Y Bruseli aj ich úradníci. :4012:
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

uwa... svoj debilny postoj k veci ktorej nerozumies, si nechaj pre seba, ludia su rozny v kazdom jednom odbore, najprv si to skus a az potom nazyvaj ludi za volantom kamionu havedov. Psychotestov sa neobavaj, ak nie si blazon, zvladnes to, kkv tiez nieje problem a turnus odporucam max 3 tyzdne, to je taky cas v ktorom sa da zodpovedne jazdit. Najviac ale zalezi od firmi, do ktorej sa dostanes, ak je pohoda.. ludsky pristup a ak nejde len o peniaze, pridu chvile, ked sa do prace budes aj tesit, ale to uz je o inom..
asadko
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 23.03.2017 10:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asadko »

to ci su vodici kamionov nedostatkovy tovar je otazne. je to povolanie, ktore je mozno tazsie, ako sa moze na prvy pohlad zdat. psychotesty zvladnes. dolezite je aby si test spravil minimalne ako pri B-cku, aby ti ostalo a jazda, to uz je o sikovnosti
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Ja ti odporúčam toto video, pán tam hovorí absolútnu pravdu https://www.youtube.com/watch?v=FasCVGbIOuk, hlavne na začiatku neskákať do najhlbšej vody a začať na vnútroštátnej.
jono333
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 21.10.2010 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jono333 »

Nazdar. Nie kazdy kamionista je haved, ale bohuzial je ich vela. Ja jazdim sam pre seba uz 3 roky a nelutujem to. Bol to moj decky sen tak preco sa vzdavat?
Momentalne som vonku uz 3 mesiace! Ano 3 mesiace, nieje to preklep. Zvyknut sa da na vsetko. Reci o osratich parkoviskach a podobne su pravdive, ale ked si normalny a mas zakladne hygienicke navyky tak nieje problem. Pumpy su zariadene sprchou, toaletou a niektore su vybavene aj prackou a susickou. Nie su to pumpy z pred 30tich rokov. Dneska sa zakladne standardy posuvaju dalej a dalej. Zarobok? Podla toho kde a ako sa das odrbat. Zaciatky su tazke tak necakaj 3000€ za turnus.
Ja to samozrejme beriem inak, lebo ked si potrebujem vsetko poplatit tak musim makat. Robim pre spedicku ktora ma vlastne auta, jazdia na nich FILIPINCI a ti robia 2 roky v kuse! Vo dvojke! V nizkom mane! A maju plat 1000€ na hlavu! A su vysmiaty jak leco!
Tak treba pouvazovat, najviac usporis jedlom. Su miesta kde sa da zastavit s kamionom pi obchode a nakupit si, to nieje problem. Len si potrebujem nieco navarit, obcas preprat, lebo na 6 tyzdnov si zobrat veci..... Bolo by to vela.
Ked sa budes chciet nieco opytat kludne mi napis SS.
Pre tich ktori si myslia, ze sme haved odkaz!! Bez tej havedi ktora Vam vozi tovar do obchodov by ste zrali tak nanajvys vykaly!!!!!!!!! :3c90:
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Tie testy musis pokazit tusim 3 krat aby ti zobrali B a to este pochybujem,lebo B testy su tusim ine ako napr.C takze mozno by sa dalo ztoho nejako vykorculovat ak by si viac krat nespravil.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Zdravím ta , ja som si robil vp C+e+t tento rok , ale ja nechcem ísť na tir , vodicak b mám už 18 rokov ,, psycho testy sú v pohode , neboj sa ich , skúšky pokial neurobíš máš 3 pokusy o opravne a až potom po preskúšaní znovu na b skupinu a následnom prepadnutí ti bo až zoberú ,, Kkv potrebuješ 140 hod a cena je od 1000eur až po 1250 EUR záleží od zdieracov , potom tachograf karta ďalšie výdavky a vystavenie vp katastrofa postará byrokracia , kvantum potvrdení , pečiatok a dátumov ktoré si skontroluj , ja na tit nejdem a ani by som to nerobil
moudzi
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25.07.2018 10:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moudzi »

ked sa to tak vezme, co to vsetko stoji, oplati sa vobec si robit taketo vodicaky. su firmy ochotne preplacat aspon tie karty vodicov?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

[quote="lubos zimovcak"
Aj na SVK zarobia chlapi od 1500-2000 na živnosť.[/quote]
U nás má aj najsprostejší operátor tisícku a bez tralalákania sa po cestách za 8 hodín odrobených 172 do mesiaca. :40bd:
Na kamion by som nešiel ani za 4ku v čistom. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nerobia , každý deň je na inej linke.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ja som kedysi na tirke pracoval, takže viem o čom píšem, toto je príspevok zo stránky profivodič ktorý som tam už dávnejšie napísal nechcelo sa mi to znovu písať tak som to skopíroval.Viem že firiem ktoré platia a hlavne dodržiavajú zákonník práce je málo,keby všetci platili to čo sľúbia a ešte aj dodržiavali ZP tak by sa nám tu žilo ako v nebi.Ako som písal robil som vodiča dosť dlho a to v niekoľkých súkromných firmách,všade ťa majú za handru a keď ti dáva veľký šéf výplatu mimochodom na dva-tri razy a samozrejme na čierno tak sa ešte tvári ako keby si si to ani nezaslúžil alebo ako keby si ho okrádal.Mal som toho už plnú p.ču a tak som si povedal že pôjdem robiť čokoľvek(aj hrobára)a som rád že som sa tak rozhodol,myslím že to stálo za to,síce zarobím o niečo menej a manuálne sa aj viac namakám ale odrobím si 170 hodín mesačne,spím v normálnej posteli,osprchujem sa ako človek,mám Wc-ko a nemusím každé ráno hľadať voľné miesto na obsranom parkovisku aby som tiež prispel svojím výlučkom.Ja niekedy žasnem keď si vypočujem rozhovory niektorých vodičov a keď si to spočítam tak to nejak nevychádza,chváli sa že mal výplatu 1400 euro,pritom má 9centov od kilometra+základ 400,najazdil(ak mal šťastie 14000 km) a strávil v kabíne 27 dní,takže kilometre 1260+400 základ+1215diety(ak rátam 45 na deň)takže mal dostať +-2875 a prečo mal len 1400?To čo neviete počítať?Prečo si väčšina neprizná že robí len za diety?
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Všetci čo tu píšete tie bludy:v našej firme sa všetko platí,dodržuje,diety sú načas tak ste len a len veľkí klamári.Zo 100%firiem v autodoprave to dodržiava tak 0,003% firiem.Chlapi sám som túto robotu kedysi robil a mám veľa priateľov ktorí ju aj stále robia,pracoval som v niekoľkých firmách tak viem o čom píšem a dodnes to ľutujem,a tak aj vy si rozmyslite riadne či chcete byť vodičom tirky.Reči o platoch 2000-2500 euro(áno sú,ale je to tých 0,003%) sú len rozprávky,väčšina zarobí tak 1200-1500 a to si celý mesiac v prdeli,najhoršie na tom je že to považuje väčšina ľudí za plat lenže to sú len diety ktoré vám podľa zákona patria,koľko sú diety na deň,ja neviem asi 45 euro?(tieto výpočty sú len odhad a nie presné sumy)Ak si 30 dní vonku a dostaneš plat 1500 tak s toho sú diety 1350 čiže tvoja výplata je 150 ak dostaneš výplatu 1300 tak si svojho zlodejského zamestnávateľa nestál nič ešte je na tebe v pluse 50 éčiek na dietách.Keby vám všetko platili podľa zákona+diety +príplatky za nadčasy ktoré strávite v tej zaprdenej kabíne tak by ste boli za rok-dva milionári,lenže to by zase oni nemali na honosné sídla a luxusné autá.Ako píšem keby tie firmy dodržiavali zákony a platili všetko ako sa má tak by to bola dobrá práca,ja robím vo firme kde je všetko podľa zákona zarobím v čistom 800-880 podľa toho aký je dlhý mesiac,ak je veľa práce mám aj nadčas ktorý mám preplatený z 25% príplatkom a všetko do posledného centu je na výplatnej páske,začínam o 6 hodine ráno o pol tretej končím a viac sa o nič nestarám.Takže zarobím +-850 euro+22x4,10 stravný lístok čiže 82euro,takže mesačne mám v čistom 930-950 a to za 160-176 hodín mesačne + 13 plat,áno zarobím menej ale pozrite si moje a vaše hodiny ktoré strávime v práci.Nechcem sa nejak chváliť,niekoho odudzovať alebo čo,len vám chcem otvoriť oči že za svoj čas strávený v práci by ste mali mať platy 3000euro.

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných