Vletel som do mláky a je z toho problém - Mercedes W201 1.8

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

curillub
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 10.05.2010 15:28
Zdieľať na Facebook

Vletel som do mláky a je z toho problém - Mercedes W201 1.8

Príspevok od používateľa curillub »

W201 1.8 (KE-Jet tronic) r.v. 1990.
Zdravím. Stala sa mi taká jedna zvláštna vec. Prešiel som cez mláku a začala mi svietit pristrojovka ako vianočný stromček. Svieti komplet všetko okrem diaľkových svetiel a ručnej brzdy ak neni zatiahnuta. Hned som pozrel motor elektrosucasti- riadiaca jednotka, poistky, inducna cievka, snimace oleja, ostrekovacov, chladica,abs a alternator, - vsetko je uplne suche. Odpojil a zapojil som baterku a stale to svieti. Svieckove kable od inducky a rozdelovaca su uplne nove.Sviecky v poriadku.

Našiel som ale prasknutu hlavu od rozdelovaca- ... pravdepodobne praskla ako sa tam dostala voda ked som vletel do mlaky - tak to idem vymenit - prejavuje sa - Vynechava valce, zdochne na volnobehu, neisty chod

Ale chcem sa spytat, ci to ma suvis aj s tym ze mi svieti cela pristrojovka?
[/b] Lebo idem kupit tu hlavu v pondelok a ked, tak chcem byt istejsi.

Za odpovede ďakujem.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

tazko povedat..kym nevymenis, nezistis..kazdopadne, mercedes je velmi citlivy co sa tyka elektroniky a teda si myslim, ze to suvis moze mat aj s tym, ze Ti vsetko svieti..lebo ked dobre nepali, tak jasne, ze RJ vyhodnocuje kopec chybnych kodov..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Máš starý zlatý najzlatejší Mercedes ak pripočítam W124 tak posledné dobré auto ktoré pod hviezdou vyrobili.Pri ľavom pánte kapoty máš skrinku s poistkami,krabica ktorá obsahuje v útrobách všetky prepojenia.Nakolko je riešená ako separátna záležitosť,dá sa demontovať ako samostatná krabica,časť prípojov je konektormi zo strany motora,časť konektormi zpod palubovky.Prepískaním vstupov a výstupov je možno pomerne jednoducho zistiť vadu.Je zatečená a obsahuje skraty.Je to tak trocha mozog všetkého,lebo tu sa križuje úplne všetko medzi vnútrom a vonkajškom
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A tebe tá prasknutá hlava rozdelovača rozsvecovala palubovku ?
curillub
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 10.05.2010 15:28
Zdieľať na Facebook

poistky

Príspevok od používateľa curillub »

No pozeral som tie poistky a ano mate pravdu, nieco tam nehra. Je to nejake vsetko mastné- neviem síce od čoho, je tam blízko myslím nádržka s brzdovou kvapalinou, tak či niečo nepreteká, budem to musieť pozrieť. Každopadne auto ma 8 a 16 amperove poistky - ale nie nožové - takéto <:::::> - no a kovové pásiky sú v strede tenké asi milimeter - ale kurnik šopa všetky 8 ampérové - tak to je v keli. Možno že niečo od tej vody zkratovalo a spustilo to ten problem. Tak to popozerám. Ďakujem za Vašu ochotu pomôcť - vážim si to.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných