Vlastnym autom do USA

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

prco1
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 09.08.2011 16:24
Zdieľať na Facebook

Vlastnym autom do USA

Príspevok od používateľa prco1 »

nazdar ludia moj sen je ist do USA a sa tam aj par tyzdnov potulat. A mna by zaujimalo ze ci nie je problem tam dotrepat nejako VLASTNE auto lodou alebo lietadlom to je jedno a potom naspat domov. Do statov chcem ist cisto len za turistickym ucelom. Viem ze ja tam milon pozicovni ale lepsi pocit by som mal keby som americke cesty brazdil autom na SK znackach a vytrcal by som z davu. Skusal som aj hladat ale ani google mi vela toho nasiel. Tak zaujimal by ma vas nazor na toto dakujem
PS : len tak pre zaujimavost skodovka na US znackach
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked sú peniaze tak nič nie je problém, auto dopravíš do PL Gdansku
Nachystáš si čojaviem 2000€ na prepravu lodou tam a dalších 2000€ na prepravu lodou späť + letenky pre teba samého + nejaké drobné na to cestovanie

prco1 : kolko máš rokov? Lebo toto len tak nenapadne dospelého človeka
Myslím že tvoj výlet som hned teraz vyriešil. Ono je to len o tom vedieť si vyrátať čo taká cesta obnáša
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivko asi bude pravda čo píšeš, ale opačný prípad som zažil u nás na dedine.
Ujo v mladých rokoch emigroval do USA a usadil sa na Floride. Tam sa mu zrejme darilo , lebo od revolúcie, už ako dôchodca ,trávil celé leto na slovensku. Vždy si dal privezť svoj Cadilac. Značku neviem ale bolo to cabrio zo 60tych rokov. A ešte viem ,že žiadna loď - vozili mu ho nákladným lietadlom do Swechatu. V krčme potom spomínal ako dobre že vie po rusky a môže sa porozprávať s posádkou ,ktorá mu jeho miláčika vozí. Sumy absolutne netuším mal som kolo 25r a zaujímali ma trocha iné veci. :40bd: lol
P.s: takto chodil až do svojej smrti , teda asi 15 -18 rokov, a aj umrel tu doma na SVK. Ale čo sa stalo s autom neviem , viac som ho nevidel.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
janov5
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 16.03.2009 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janov5 »

preco nie...aj ja by som siel keby mam na to cas ... tu mas vela info z cesty nasich bratov https://www.youtube.com/watch?v=dIbwTMVilb0
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Tak ide o to aké auto. Ak nejaký špeciálne upravený expedičák, to chápem, inak to nemá absolútne žiadny zmysel. Ako píše ivko. Kontajner tam a spať cca 4-5000€ a cesta vždy cca mesiac. Za 1000-1500€ si tam požičiaš skvelé auto a nezaujíma ťa žiadny servis, opotrebnie... len tankuješ. Ak sa pokazí, dovezú ti k pokazenému náhradné... A zostane Ti hafo poňazí na cestovanie.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

janov5 napísal:preco nie...aj ja by som siel keby mam na to cas ... tu mas vela info z cesty nasich bratov https://www.youtube.com/watch?v=dIbwTMVilb0
Ale takéto cesty sa bez sponzorov nerobia. Ludia si to lahko predstavujú. Stačí ísť na motorkárske forum, kde sa človek dozvie také veci že od mnoho vecí upustí. Trebárs cestovať niekam do Azie respketíve cez "arabské krajiny, znamená že človek vybavuje povolenia rok dopredu, pri vstupe do niektorých krajím človek musí mať ich oficialneho sprievodcu = treba zaplatiť, za dalšie sa pri vstupe platí kaucia (nie je to malá suma) ktorú vrátia zasa pri výstupe, človek nemôže prepísknúť dobu na ktorú ma povolenie pohybovať sa po krajine, inak velký prúser. To jednoducho nie je ako cestovať po EU
janov5
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 16.03.2009 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janov5 »

ved ok.suhlasim...otazka padla ako dostat auto do usa a ja som mu poslal link kde si moze pozriet jednu z moznosti, financnu potentnost za nikoho nebudem riesit ked ma obciansky
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ivko1 napísal:človek nemôže prepísknúť dobu na ktorú ma povolenie pohybovať sa po krajine, inak velký prúser. To jednoducho nie je ako cestovať po EU
tak to ten svet je este riadne daleko za opicami :41c2: .a ja sa tu cudujem ako tie utecenecke opice tu v europe vystrajaju.ved oni maju happy day z tej volnosti pohybu.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Najprv nam povedz KOLKO km najazdiš ročne a na akom dlhom

TRIP-e si bol autom , kolko km si absolvoval trebars za tyždeň

ono všetko si treba najprv vyskušať , aby si vedel do čoho ideš

ono to vyzerá na prvý pohĺad romanticky taký výlet autom,
ale skutočnosť je taká,že šoferovať 12 hodín denne je tvrdá drina

a viac ako 3 dni v kuse to nedá nikto !
aj keby mal neviem ako rád šoferovanie :3c90:
to su moje skromné skusenosti . :28b7:
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Za mňa... Ked chceš brazdit Ameriku. Letenka tam, požičať Karavan (nie obytný príves) a to si uzijes. A nie vybavovať povolenia, prepravy a riešiť tam pokazené veci. Ale je to na tebe. :zga27:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

v americku sa jazdi pomaly, nepouzivaju sa spataky, soferuju 100rocne babky aj 15 rocni susni, to myslis vazne medzi tie ich koraby sa pustit s plechovkou od sardiniek, este dotrepanou z europy ? :40bd: ked ti odide prkotina za 0 korun, das si ju poslat letecky ? alebo potiahnes na voziku druhy kus ? lol

potrebujes volaco velke, s klimou, automatom a tempomatom, inac dojdes o nervy, co si bud kupis alebo pozicas :41c2: , rozhodne neocakavaj padnute sanky z hentoho nestastia na kolesach :::
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
intro
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.11.2005 13:55
Zdieľať na Facebook

Re: Vlastnym autom do USA

Príspevok od používateľa intro »

prepac, prispevok typujem na 15-16 rocneho chlapca (pardon nechcem urazat násť ročných...Mojko neviem co ti davali do krupicovej kaše ale mlieko to urcite nebolo. :::
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

ivko1 napísal:... Trebárs cestovať niekam do Azie respketíve cez "arabské krajiny, znamená že človek vybavuje povolenia rok dopredu, ...
;-) ani nie http://www.oneland.cz/
inak, doporučujem, zaujímavé čítanie
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Neprepustia ti to auto len tak jednoducho že príde do prístavu alebo do colného skladu a Ty si do neho napakuješ bágle ,sadneš pred volant a hijé idem jazdiť. Čítal som cestopis nejakého českého chlapca (Javou 350 okolo sveta) a ten tam písal aká pakáreň bola papierovanie a vybavovanie aby mohol tú Javu vytlačiť von z prístavu a sadnúť a pokračovať v ceste. A to už mal za sebou mongolsko a čínu a tam zažil kadečo. Takže ak chceš ísť do štátov OK ak tam chceš jazdiť OK tiež, aj keď asi nemáš šajnu čo to obnáša, ale najjednoduchšie a najlacnejšie asi je si tam auto požičať.
Naposledy upravil/-a VLADY v 24.10.2016 10:21, upravené celkom 1 krát.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

V USA ti auto zadrzia, ak neprejde schvalenim (co tam neprejde ziadne europske bez nakladnych uprav) dostanes x dni na nalozenie a spat do EU, alebo ti ho zosrotuju. Ziadne hratky ako u nas, typu jedna pecatka, druha pecatka a ides. Dovoz jednotlivych aut tam podnikaju len na exotickych kuskoch. o.i. ta skoda ma kanadske ecv (tam sa jedneho casu aj exportovali).
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty, Google [Bot], jepe13, mhlavaty a 48 neregistrovaných