Vlastnym autom do USA

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jaro123
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 14.04.2009 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jaro123 »

Takto pred mesiacom som sa vrátil z USA , kde som odjazdil skoro 4000 km v priebehu asi 11-12 dní , teda boli sme dvaja teda približne pol a pol(ale prakticky spolujazdec bol stále hore ) ale k veci . V USA majú aj normálne oranžové smerovky , nie je pravda že len červené . Vec druhá sú veľkomesta , ľudia sú celkom ohľaduplní , ale ak si neodjazdil aspoň niečo v BA a nevieš rýchlo na nejakom výjazde reagovať tak radím radšej viac pojazdiť tu alebo po európe , lebo v LA keď ideš po 8 prúdovke a potrebuješ niekde odbočiť tak ideš podľa smerových tabúľ , ktoré častokrát odkazujú aj na tri a viac smerov naraz a človek môže byť zmätený aj s navigáciou , nehovoriac , že sme netrafili nadjazd z Las Vegas a stalo sa nám to tri krát , výjazdy a nadjazdy sa križujú ... Autá tam majú aj s normálnou spotrebou, rozumej 7-9 litrov benzínu na 100km , my sme mali požičaný Hyundai Tuscon , ktorý bol non-stop plný až po strechu a spotrebou som vyrátal niečo okolo 8 až 9 litrov benzínu , cesty tam majú kvalitné ale ak ideš 200 km úplne rovnou cestou je strašne vyčerpávajúce . Myslím , že je už dosť roboty postarať sa sám o seba (ubytko, veci , jedlo , víza ) nehovoriac ešte o tom , že sa budete musieť srať niekde v prístave s autom a ani nevieš čo vám ho vydajú z dôvodu odlišných noriem . A ešte aby som nezabudol , vo veľkomestách bližších centrách sa dá len ťažko spať niekde bokom na parkovisku , a vo veľa štvrtiach priamo v meste majú patroly , ktoré keď vstúpiš do štvrte tak ťa kontrolujú či tam neostaneš .
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Roooobertovi Geissinimu/seriál Geissenovci/ žiadne auto nezhabali a to si tam prepravil Bentley aj RR :40bd:
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Nikto nepovedal ze sa to neda.Je to ako som raz pocul od Jara Slavika,aj vlak by sa mi pacil ako kabriolet,ale nerobi sa to.I ked by sa to dalo.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Jaro123 napísal:Takto pred mesiacom som sa vrátil z USA , kde som odjazdil skoro 4000 km v priebehu asi 11-12 dní , teda boli sme dvaja teda približne pol a pol(ale prakticky spolujazdec bol stále hore ) ale k veci . V USA majú aj normálne oranžové smerovky , nie je pravda že len červené . Vec druhá sú veľkomesta , ľudia sú celkom ohľaduplní , ale ak si neodjazdil aspoň niečo v BA a nevieš rýchlo na nejakom výjazde reagovať tak radím radšej viac pojazdiť tu alebo po európe , lebo v LA keď ideš po 8 prúdovke a potrebuješ niekde odbočiť tak ideš podľa smerových tabúľ , ktoré častokrát odkazujú aj na tri a viac smerov naraz a človek môže byť zmätený aj s navigáciou , nehovoriac , že sme netrafili nadjazd z Las Vegas a stalo sa nám to tri krát , výjazdy a nadjazdy sa križujú ... Autá tam majú aj s normálnou spotrebou, rozumej 7-9 litrov benzínu na 100km , my sme mali požičaný Hyundai Tuscon , ktorý bol non-stop plný až po strechu a spotrebou som vyrátal niečo okolo 8 až 9 litrov benzínu , cesty tam majú kvalitné ale ak ideš 200 km úplne rovnou cestou je strašne vyčerpávajúce . Myslím , že je už dosť roboty postarať sa sám o seba (ubytko, veci , jedlo , víza ) nehovoriac ešte o tom , že sa budete musieť srať niekde v prístave s autom a ani nevieš čo vám ho vydajú z dôvodu odlišných noriem . A ešte aby som nezabudol , vo veľkomestách bližších centrách sa dá len ťažko spať niekde bokom na parkovisku , a vo veľa štvrtiach priamo v meste majú patroly , ktoré keď vstúpiš do štvrte tak ťa kontrolujú či tam neostaneš .
Je normalné, že pokým tá odbočka príde , tak prejdeš popod 5 alebo 6 smerových tabúľ

a MAŠ čas REAGOVAŤ

To čo hovoríš,že ste prešli smerovú tabuĺu,

bolo asi tým, že ste očakavali informaciu, ktorá na tej tabuli nebola :4090:
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Vlastnym autom do USA

Príspevok od používateľa christiane »

prco1 napísal:A mna by zaujimalo ze ci nie je problem tam dotrepat nejako VLASTNE auto lodou alebo lietadlom to je jedno a potom naspat domov.
Martin BA,je jedno ci tam bere skodovicu alebo ine europske auto.Ani jedno nesplna USA normy.A pochybujem ze by si tam chalan vybavil vynimku.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Už len toto:............. lepsi pocit by som mal keby som americke cesty brazdil autom na SK znackach a vytrcal by som z davu..........
Je dôvod pochybovať o tom že či ozaj alebo vážne alebo len krčmová debata. Nože daj aké to auto na SK značkách máš na rozume. Ak je to Tvoj celoživotný sen tak smelo do toho lebo sny si treba plniť . Ale ak je to len nejaké krátkodobé poblúznenie tak To asi za to nestojí tá vybavovačka. Lebo isť do štátov ako turista je jedna vec a je to celkom v poriadku, pojazdiť tam kdekade kdečo autom je zas vec iná ale tiež nie neobvyklá alebo je to bežné a autá sú tam v požičovniach za dostupnú cenu aj pre našinca, ale isť vlasným autom na SK značkách mi príde hmmm...ako by som to slušne nazval aby si sa neurazil ? Pretože to nieje autovlak do Chorvátska že tu navagónuješ a v Zadare dáš dole pojazdíš a za dva týždne ideš nazad a treba ti len kúpiť lístok . Nikto netvrdí že to je nemožné len to je kua zložité a neviem či by to ozaj stálo absolvovať celú tú papierovačku a procedúru len za ten pocit. A to je ešte otázne či to je vôbec reálne možné už len TEORETICKY. Je to síce krajina neobmedzených možností ale tie možnosti sú ani nie tak neobmedzené len sú skrátka iné ako v EU.
Vieš ono to môže byť aj pre američana nepochopiteľné že prečo by sa na SK nemalo a nemohlo dať vyrobiť a prihlásiť na papiere vlastne doma vyrobené vozidlo ...V USA bežná vec, a v EU problém a na SK celkom zabité nerentabilné a asi možné len čisto teoreticky.
prco1
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 09.08.2011 16:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prco1 »

nie nebojte sa nemam tesne pred 18-kou ale o cosi viac mam 27 rokov a vodicak od 18-tich a jazdim skoro kazdy den a bol som aj vzahranici ale iba v ramci EU. Momentalne mam auto vw passat b4 combi + este jedneho pracovneho favorita ale to by som do USA netahal :d :D . Mam nieco nasetrene a ked som nasiel na nete videa dobrodruhov co isli aj starou skodovkou alebo trabantom napriec amerikou tak aj mna laka taketo dobrodruzstvo :zg282: a kedze aj tu v EU sa da sem tam stretnut americke auto, tak preco to neskusit. Aj s tym ratam ze to nebude lacne ale nikde na nete sa nemozem dostat k podrobnejsim informaciam ohladom prepravy auta cez velku mlaku tak preto sa skusam pytat aj tu ze co to moze taka cesta tam aj spat s vlastnym autom obnasat lebo vsade sa vacsinou riesi iba poziciavanie. :zg282:
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ked chces zazit dobrodruzstvo chod na Ukrainu.V USA cosi podobne nezazijes.Mejdan zacne uz na hraniciach lol
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

prco1 : ked už ten nápad chceš realizovať, tak ja osobne by som to riešil opačne. Nie že ty dovlečieš auto tam, ale dovliekol by som auto sem.

Niečo čo bude tu vzácne, bud to tu predáš, alebo si necháš ako spomienku a buchneš na to trebárs veteránske značky
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Tak neako som si sem chcel kedysi dotrepat Peterbild s trambusovou kabinou za 6 000 dolarov.A oni ma ta demokraticka krajina do USA 2 x nepustili s tym ze tam chcem ostat.No a nakoniec som sa dozvedel ze ma udal fotrov najlepsi kamos. :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja si raz nechám priviezť českou firmou Garáže Vltava mustanga ktorý bude mať rok narodenia rovnaký ako ja. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Som ti mohol predat taky Mercedes,k rokom,len ja nie som tak bohaty aby som sa na take auto pozeral v garazi.Som na nom chodil na cundre,neviem ci ma brali ako milionara alebo blazna ktory sa vozil na veterane.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kto tu hovorí o státí v garáži???? veď v lete sú traktoriady každý týždeň lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
andrejxz
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.12.2014 08:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejxz »

chalani tak toto ja obdivujem ja si neviem predstavit ze by som siel na aute do usa. riadna odvaha klobuk dole pred vami. pocul som uz ae taky napad a vtedy som sa tomu smial :-)
bugner
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 11.07.2016 11:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bugner »

To som ani nevedel ze sa tak jazdi nepoznam nikoho kto by bol isiel do USA na svojom aute. ale drzim palce rad si potom precitam vase zazitky a pribehy musi to byt velmi zaujimave takto cestovat cloveka to sceli :-)

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: makrela a 109 neregistrovaných