VIN štítok - Urob si sám

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

guardian21
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 05.07.2010 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guardian21 »

Ja SUHLASIM s pidizvi ci ako sa vola. kazdy ho tu odpisal vsetko bolo mimo.. Svojpomocne si dom stavat mozes ale musi ti niekto projekt na dom schvalit ci nie?? musi ti ho niekto skolaudovat, ci? na vsetko su normy ktore su ovrene.. a chcel by som videt ako nejaky domaci majster pozvara doma s s karicky vozik podla nejakeho projektu.. a ked nie prosim moze ale nech ide na skusky nejakech rychlosti( ktora je bezpecna v premavke) , "zatazove" skusky, a premeranie zvarov.. viem ze na slovnensku je to nonsens ale laicky si myslim ze takto dajako by to malo byt.. kazdy tu pinda na 20eurove cierne stk a ek ale 3/4 ludi by najradsej za ritou tahali doma pozvarane karicky..
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

guardian21 ak by si bol odborník na určité remeslo a pozrel sa ako je "spracovaný" povedzme nejaký "lacný" vozík tak by si plakal, čo z toho že to má ATEST, ktorý bol vystavený z nejakého počtu "vzorových" poctivo urobených kusov, ked sa pri reálnej výrobe práca "odje-báva" , ja ked kolko krát na niečom vidím zvary tak sa mi chce plakať, to ani nie je možné čo niekdo dokáže "zgrcať" a na 100% ti viem povedať že u niektorých výrobkov je úplne jasné že ich zváral človek čo o zváraní nemá ponatia, je to okamžite vidieť podla vzhladu zvarov a to kopec nedostatkov zakryje ešte zinková vrstva ako konečná úprava rámu

Ale tak aby som len nekydal na výrobcov, tak niektoré vozíky z čias bývalých sú teda pohromou pre cesty
chocho
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 17.10.2009 18:30
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chocho »

Pidizvi, ak je problém s doma vyrobeným vozíkom, tak to určite nie je v samovýrobe, problém je v ODFLÁKNUTEJ samovýrobe. A je to tak so všetkým čo človek robí. Ja mám "samovyrobený" vozík a garantujem, že by prešiel cez akúkoľvek skúšku. Ta sa ale absolútne nedá povedať o tých vozíkoch z nemenovaného reťazca, kde je korba pospájaná hliníkovými trhacími nitmi. To bola hlava čo to vymyslela!
Takže môj by si zakázal a ten certifikovaný je ok. Dobre, ale mám pocit že pekne podliehaš argumentom všemocných, dokonca si ich už prijal za svoje :-)
Invencia, šikovnosť a hlavne nezávislosť sa začína považovať za ohrozenie spoločnosti. Strašné.
Guardian, svojpomocne postavený dom je síce stavaný podľa projektu, so stavebným dozorom, kolaudáciou...atď
Ale nechceš mi tvrdiť, že tie domy presne odpovedajú projektu. A že kolaudačná komisia má väčšiu úlohu ako sa pri kolaudácii najesť a vypiť si? Aspoň donedávna to tak bývalo :-) Napriek tomu všetky tie domy stoja.
Takže kľudne svojpomocne pokračujme ďalej, aspoň tam kde sa to ešte pri všetkých formách regulácie (obmedzovania) dá.
Len preboha všetko všetci robme poriadne!!!
tonimontana
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 08.01.2012 19:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonimontana »

Ja som tiez mal problém kvoli chýbajúceho stítku s VIN.Striekal som predok mojho pasata a zabudol som ho prinitovat spät.No a samozrejme som ho uz neskor nenasiel.Stane sa?! :d :D Mozno viete o tom mozno nie ale ktovie niekomu mozno pomoze tu si mozte dat vyrobit stítky.
http://www.buchtara.cz/
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Téma uhla k samovýrobe,tak si k tomu dovolím poznámku.Kedysi bola požiadavka že napr.takýto vozík môže (musí) zvariť iba zvarač zo štátnymi skúškami.A uvádzali sme svoje číslo,bola potrebná technická dokumentácia atd.

Že sa v tomto štáte zadusí všetko čo súvisí z možnosťou šikovných sa prezentovať a nebodaj presadiť,je vidieť všade.Nepresadzujú a nepodporujú sa vývojari,umelci remesiel,ale podporuje sa korupcia.
Čumíme a snívame keď pozeráme čo sa robí v amerike,ale nie iba tam.Žeby to súviselo s tým že sú "posledná" ekonomika ?
guardian21
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 05.07.2010 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guardian21 »

mozno nieco take ako pisal hlavaty napr.. dalej uz nebudem rozpisovat vsetko je uvedene v mojom prvom prispevku.. kto chce pochopit pochopi kto nie bude ma chytat za slovicka a prirovnavat..
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Páni zabudli ste si overiť čo sa rozumie pod pojmom doma robený vozík . Je to vozík napr. typ YACHT , kde podvozok robila normálna firma a doma sa mohla robiť akurát tak korba , alebo obytná nadstavba. Samozrejme za dodržania podmienky štátnych skúšok zvárača.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cheesus
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 03.10.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cheesus »

Ked sme pri tych VIN stitkoch, nepoznate daky sposob (okrem tej stranky buchtara, lebo ta ich cenova kalkulacia bola dako moc premrstena), kde si nehat vyrobit VIN stitok?

Tak isto mam jedno auto, na ktorom sa dal dole, potom sa zabudol vratit a uz sa sam ani nevrati.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných