VIN auta zobraziť na karte alebo nie ?

Novinky, problémy a všetky záležitosti týkajúce sa admina

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ste za ?

Ano
24
57%
Nie
18
43%
 
Celkom hlasov: 42

admin
Site Admin
Príspevky: 745
Dátum registrácie: 06.05.2008 00:06
Zdieľať na Facebook

VIN auta zobraziť na karte alebo nie ?

Príspevok od používateľa admin »

Máme tu požiadavku užívateľa ktorý chce aby sa na karte zobrazil VIN v prípade, že ho majiteľ zadá, Ste za ?
mbrs
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 21.08.2007 10:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mbrs »

Ved nech si napíše Vin do popisu a ešte tam može dat aj adresu , č, OP , rodné číslo a vzor klúča ! ! ! Iba pre Istotu :shock:
RS1001
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 28.05.2007 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RS1001 »

ximk napísal:a ja by som bol aj za to aby to bola povinna info.....posobilo by to urcite doveryhodnejsie co by samozrejme prospelo aj predajcovi si myslim
A bazare možu hned aj zavriet. :D :evil:
Pretože sme na Slovensku a ludia by si podla VIN zistovali majitelov. :!:
Prečo mysliš že v bazaroch sa dávaju dolu špz alebo na sa nete začiernuju.

Som zato aby to bolo dobrovolné u sukromnej osoby to može byť plus :idea:
admin
Site Admin
Príspevky: 745
Dátum registrácie: 06.05.2008 00:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa admin »

ano ale ked ho da do kolonky VIN aj tak ho nikde nezobrazi, iba ak to da do poznamky..
dam to zverejnit ak to da do tej kolonky VIN ?
admin
Site Admin
Príspevky: 745
Dátum registrácie: 06.05.2008 00:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa admin »

ximk napísal:a ja by som bol aj za to aby to bola povinna info.....posobilo by to urcite doveryhodnejsie co by samozrejme prospelo aj predajcovi si myslim
asi kupujucemu nie ? predajca tak akurat budem mat menej telefonatov ze nech mu daju VIN :D
firestorm2006
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 10.03.2008 19:26
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa firestorm2006 »

Admin, kua, nekomplikuj to! :D Ani mobile, alebo autoscout24 nemá VIN a je dobre, nie? Dáš, dáš. Nedáš, nedáš. Slovač sú špekulanti a už vidím tie poznámky na fóre o neserióznosti tých čo ho neuviedli a podobné tragické zistenia niektorých bystroňov. Dobré to je tak ako to je.
firestorm2006
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 10.03.2008 19:26
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa firestorm2006 »

ximk napísal:ja neviem ludia ale je pre vas problem napisat par blbych cisel do kolonky??? podla mna ti co tu ten napad zavrhuju asi maju nejaky dovod na to...si myslim...neviem je vam to lepsie ked si kupujuci vypytuju ten VIN telefonicky??? podla mna ten inzerat bude s VIN vyzerat serioznejsie...
Dôvod na to bude, to máš pravdu! Robí sa napríklad to, že keď je auto predávané bazárom (predaj v komisi, nie vykúpené) na nete a vidno hoci len ŠPZ-ky, nájdu sa chytráci, ktorí si svojimi "cestičkami" zistia majiteľa a otravujú rovno jeho, hoci ten dal auto radšej do bazáru(nech si bazár urobí nejakú korunku, ale nech mňa nikto neotravuje). Nieje napríklad problém podľa VIN-ka zistiť servisnú históriu auta(pokiaľ bolo servisované v autorizovanom servise) a chcem vidieť tých chytrákov, čo budú adminovi vypisovať, že ten a ten inzerát je podvod, ale kupcami nebudú! Ak máš o auto záujem, príď si ho najprv OSOBNE pozrieť, VYSKÚŠAJ si ho a keď máš SERIÓZNY záujem, môžme ísť do servisu, kde sa dá auto preklepnúť. Každý kto už predal nejaké to auto pozná tie telefonáty, ktoré začínajú: CENA JE PEVNÁ? A KOĽKO MI DÁTE ZĽAVU? a podobne. Takým ja skladám telefón. Tak a teraz ma môžte skritizovať. Je mi to jedno... 8)
admin
Site Admin
Príspevky: 745
Dátum registrácie: 06.05.2008 00:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa admin »

andrish377 napísal:ja v podstate tiez nemam co skryvat ale ako napisalo uz apr ludi predomnou zas to bude len finta pre spekulantov ze hento auto mal ten a hneto auto nepreslo cez KO 8) 8) ked tak mozno by nebolo odvecy zriadit temu na fore podvody a tam by boli vsetky titeo prispevky a nie casto je polovicka stlpca forum zaplnena textami typu PODVOVD PODVOVDNIK A DALSI OD*B ZO SKALICE a pod....
kokos toto je dobry plan ! Ale nebude to uz na titulke, pretoze toho by bola plna titulka.
admin
Site Admin
Príspevky: 745
Dátum registrácie: 06.05.2008 00:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa admin »

wircom napísal:admin tak ako vravis...
sprav to tak ze ak ho niekto zada tak sa objavi ak ho nezada tak nic......
je tam aj tak dost povinnych koloniek a este toto????
je pravda ze kupujucim to mozno pomoze no tych je mozno 10percent ostatny ssu predavajuci a tym treba zjednodusit systém nie????
nee preboha povinne, to by ma ani zo sna nenapadlo, jedine co chcem ak da VIN tak ho aj zobrazim to je cele, ked ho tam zadal asi ma ciste svedomie, ked ho nezada tiez moze mat ale nemusi ;-) uvidime ako pojde zivot dalej ;-)
lipton
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 21.09.2008 21:03
Zdieľať na Facebook

zadavat vin kod auta je hlupost

Príspevok od používateľa lipton »

je to dobre akurat pre spekulantske skupiny co robia dvojicky a kradnu auta z orig klucmi ....neodporucam zadavat vin kod nikomu vopred ked neviete kto si ho odpise ... dovod tu pisat dopodrobna nejdem
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

presne ako tu chlapci písali. zabudni na VIN v karte auta. je to blbosť. špekulanti si s ním urobia čo uznajú za vhodné a budeme tu mať X áut s double TP... :)
ak sa predávajúci s kupujúcim dohodnú že si oznámia VIN tak OK. ale aby tu bolo verejne vycapené, tak je to magorovina. to tu už fakt dávajme svoje Rodné čísla, mená manželky, detí atd... nech je sranda... :)
siracisko
Príspevky: 517
Dátum registrácie: 08.12.2005 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa siracisko »

VIN učite nie.Súhlasím s chlopmi čo sú proti.To by si makéri sasa mastili dlane od radosti ako sa ľahko dostali k údajom.Nech si každý najprv prezrie auto a potom kontroluje VIN.
dusane
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 28.09.2005 01:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusane »

je to dobre akurat pre spekulantske skupiny co robia dvojicky a kradnu auta z orig klucmi ....neodporucam zadavat vin kod nikomu vopred ked neviete kto si ho odpise ... dovod tu pisat dopodrobna nejdem

Uplne bez výhrad súhlasím s liptonom, blbší nápad neviem či som počul ako zverejňovať VIN..
Áno budeš "doveryhodnejší" ak to VIN zverejníš...ale neviem či ten pocit dôveryhodnosti ti bude možno stáť za to v porovnaní s tým čo niektorí chytráci s tým dokážu urobiť....a otočí sa to voči tebe...
Ale budeš dôveryhodný!!! :D :D :D
dodo555
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 20.01.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodo555 »

lipton uplna pravda jedine komu by to pomohlo su tí o ktorých si písal
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

...plne suhlasim s viacerymi, ktori uviedli aby sa VIN nezadavalo...kto chce nech si to tam zada a postupne zbada nevyhody...a nech si trepe blbiny, ze nema co skryvat a ostatni su necestni, ked ho tam nedaju....to tam fakt uz mozete zadavat aj cislo topanok....naozaj by stratil vyznam co sa tyka komisneho predaja...alebo napriklad...auto napisem na manzelku, po case sa rozhodnem, ze ho budem predavat napr. cez bazar...a preco by mal niekto lustrovat moje auto bez mojho vedomia a potom otravovat niekoho co si nezelam? ked je SERIOZNY zaujemca dostane vsetky udaje, ktore potrebuje na vyziadanie

Návrat na "Témy týkajúce sa Autobazar.EU"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní