VIF Benzin

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

žiaden iný ako čistiaci účinok to ani nemá.... čo by ste čakali od 40ml v 40litroch benzínu? Že auto bude lietať a spotreba klesne na polovicu? ::: ::: ::: ::: :::
Naposledy upravil/-a hjundai v 14.02.2019 18:09, upravené celkom 1 krát.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

laco1871 napísal:Aditivum do benzinu sa pridava sporadicky,
pri spozorovaní problémov udržania sa motora v chode, hlavne pri studenom štarte
čo vzniká hlavne pri natankovaní substancie , ktorá nie je aspoň na 99,5 % benzinom :)
- tak to je poriadna kravina, ak to chceš pridávať sporadicky tak to sú vyhodené peniaze... aditívum je nato aby k problému nedošlo. Je to prevencia, nie opravný balíček.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak nemusí to celkom tak byť, v texte ktorý je uvedený v nasledovnom odkaze, píšu že to vyčistilo zanesené miesta, kde sa VIF dostal.
Zaujímavé je že podľa fotky bol ten benzínový VIF farbou do červena.
Ja sám som používal kedysi len VIF do dieslu, ale pred nejakými tromi mesiacmi som do auta čo používa dcéra dal ten benzínový VIF (žltý) a vzápätí mi po cca 300 km jazde hlásila že to auto ide nejako lepšie. Nevedela nič o tom že som niečo pridal do nádrže.
http://www.petrol.cz/petrol-awards/petr ... -6499.aspx
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

no tak skúsme čo je lepšie - tým usadeninám sa vyhnúť alebo potom zbožne čakať či sa nepravidelný chod zlepší... samozrejme že to aj odstraňuje ale vždy je lepšie sa tam nedostať
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ale veď to je jasné že prevencia je lepšia, konečne to platí takmer pre všetko, len v tomto prípade je fajn že aj zanedbaný stav sa dá napraviť, ako aj boli prekvapení v tom labáku kde to skúšali.
A nie je to ani také drahé, pred pár týždňami to tu ktosi počítal, že tankovanie nejakého kvalitnejšieho aditivovaného benzínu od OMV alebo Shell vyjde dlhodobo podstatne drahšie.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

je to praveze lacne, 500ml pri presnom davkovani mas na 500litrov za cenu do 10€ (kazdy leje trocha viac tak dajme 15€), premiove palivo ked dam napr. omv tak oproti 95ke cca zaokruhlene o 0.2€ na liter drahsie, to na 500 litrov paliva urobi 100€
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

a hlavne na rozdiel od "prémiového" paliva viem že som to tam nalial a teda že to tam je. Kto z nás vie aké "prémiové" palivo natankuje. Jediné mínus to má - treba chytiť tú smradľavú vec do ruky... ja používam to malé balenie ako fľaštičku na dávkovanie z plechovky.
gambl3r
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 12.09.2011 23:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gambl3r »

naftovy vif je zeleny az zeleno modry, ale zeleny je urcite, nie je vyslovene modry takze to nemoze byt zamena za naftovy
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Od kedy dávam nový modrý vif, evidentne sa jeho vlastnosti zmenili. Ako keby som ho do benzínu ani nepridával.
Znížil sa mi dojazd na celú nádrž o 60-80km.
Používam ho miesto tankovania maxxmotion.

Viete o nejakej náhrade predošlého vif benzin?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

To bol ten starý taký dobrý, že predlžoval dojazd o 60-80 km, alebo je ten nový taký zlý, že ten dojazd o toľko znižuje? :::
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Mám to odpozorované.
Viac ako 5 nádrži po sebe bez aditiva a z tej istej čerpačky, tie isté trasy, to isté počasie.
5 nádrží so starým vifom a 5 nádrží s novým.
Rovnaký dojazd bol bez aditiva a s novym vifom.
Vždy tankujem 38l do cvaknutia +- max 0,7l
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Moonshine napísal:Od kedy dávam nový modrý vif, evidentne sa jeho vlastnosti zmenili. Ako keby som ho do benzínu ani nepridával.
Znížil sa mi dojazd na celú nádrž o 60-80km.
Používam ho miesto tankovania maxxmotion.

Viete o nejakej náhrade predošlého vif benzin?
Osobne si myslim, ze ak to nie je podporene konkretnymi meraniami tak je to ciste placebo...
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Jesus maria, nikoho nechcem presviedčať.
Len chcem nájsť ekvivalent pôvodného vifu :zg282:

Kakjte na to, idem si radšej prečítať knihu a tankovať omw, lebo na zvýšenoe oktánového čísla tu nič adekvátne nieje v tej cene a kapacite. hooj
Naposledy upravil/-a Moonshine v 09.11.2019 15:04, upravené celkom 1 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Skús napísať výrobcovi nech ti pošle zloženie pôvodného, že si chceš nájsť náhradu... :::
seven
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 26.01.2008 14:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven »

zloženie pôvodného je zatiaľ dostupné http://www.vif.cz/pro-distributory-a-pr ... tni-listy/

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 82 neregistrovaných