Dovozené auto a prepravné značky

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kubiridzakfilip
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 15.02.2022 17:13
Zdieľať na Facebook

Dovozené auto a prepravné značky

Príspevok od používateľa kubiridzakfilip »

Zdravím Vás,

Chcel by som sa spýtať kúpil som auto z PL 2019 bmw 320d a momentálne som urobil Kontrolu originality a dal som si robiť techničak atď všetky papiere . A chcel by som sa spýtať či môžem jazdiť prepravných značkách jazdiť po meste atď kým nevybavím papiere . Papiere mám Poľské a poistku idem kúpiť aj Ha (havarijné poistenie zákonná). aj Za. keďže mám už originalitu tak môžem poistiť .
Tak sa Vás chcem spýtať ako to je či môžem jazdiť na prepravných .

Ďakujem Vám . :)
Naposledy upravil/-a kubiridzakfilip v 15.02.2022 17:49, upravené celkom 1 krát.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Dovozené auto a prepravné značky

Príspevok od používateľa peterson999 »

Aj Ha aj Za :40bd:

Napis ake presne mas prevozky a dokedy su platne ty aj ha aj za :40bd:

Tu sa clovek nasmeje :-)

Ale gratulujem ze si presiel KO, to mozno znamena ze bud slaby technik alebo naozaj mas auto z jedneho kusu karoserie :-)
Poliaci su experti, to co som tam videl to Arthur Tusik ci jak sa vola je amater....
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
kubiridzakfilip
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 15.02.2022 17:13
Zdieľať na Facebook

Re: Dovozené auto a prepravné značky

Príspevok od používateľa kubiridzakfilip »

peterson999 napísal: 15.02.2022 17:36 Aj Ha aj Za :40bd:

Napis ake presne mas prevozky a dokedy su platne ty aj ha aj za :40bd:

Tu sa clovek nasmeje :-)

Ale gratulujem ze si presiel KO, to mozno znamena ze bud slaby technik alebo naozaj mas auto z jedneho kusu karoserie :-)
Poliaci su experti, to co som tam videl to Arthur Tusik ci jak sa vola je amater....
Vieš čo našťastie to auto je z jedného kusu karosérie ešte pre kúpou som trval na tom aby bola spravená KO aj v PL a na mieste kde som vybral (keďže som to aj platil :d :D ) Tak nebol problém ani PL ani SR bol to starší pán "vyzeral za vodou" prvý majiteľ ..... Ale máš pravdu počul som že poliaci sú v tomto svine ....
A mám prevozné značky ( evidenčné čísla typu C) mám ho od kamaráta ktorý auta dováža zákazníkom . A diky :)
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Re: Dovozené auto a prepravné značky

Príspevok od používateľa diesell »

A kam sa stratili polske znacky?

Pokial viem, auto v PL sa kupuje tak, ze prides k predavajucemu, das mu peniaze, podpises zmluvu a odchadzas s jeho technicakmi a znackami rovno domov. Ziadny urad, ziadne overovanie nicoho.

Na slovenskych C znackach moze chodit iba majitel firmy, na ktoru su vystavene (resp. jeho zamestnanec) po vyplneni knihy jazd iba na KO, TK, EK, nikam inam.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných