VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nonick86
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 15.08.2010 17:32
Zdieľať na Facebook

VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa nonick86 »

Ahojte, mam elektronicku parkovaciu brzdu a zasekla sa mi na pravom kolese. Zabrzdilo ju a nechce ju odbrzdit, co znamena, ze sa neviem pohnut. Preto potrebujem odmontovat motorcek a moja otazka znie. Viete mi prosim poradit velkost imbusaka a torxoveho kluca, ktory by som mohla pouzit? Potrebujem manualne pretocit strmen, nech sa mi odblokuje koleso a neviem ake velkosti klucov zadovazit pred zosadenim kolesa. Dakujem za kazdu odpoved :)
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa achada »

Sada inbusov aj torxov stoji v Tescu/Kauflande/OBI kolko? A preco sa tvaris ako zena?
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa smarik »

Ja by som to videl na 5 mn imbus.

https://youtu.be/5kWHFDzoWyk

Teraz maju v lidli gola 1/4 sadu za 20 e a je super.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa peterson999 »

[quote=achada post_id=992706 time=1641936026 A preco sa tvaris ako zena?
[/quote]

Veri ze sa najde niekto co "jej" pomoze v tej zime na ulici a hlavne zadarmo :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa herin »

Odmontovať motorček??? A vieš ako to vôbec vyzerá?že ten motorček je súčasťou brzdového strmeňa?
Dá sa povoliť zabrzdená platnička na brzdovom kotúči..len neviem či sa ti to znovu nezablokuje...
Dolu koleso..a v tvojom prípade zobrať zrkadlo/kedže nejde dať dolu strmeň, ktorý sa drží u teba aj s platničkou o kotúč.../ zo zadnej strany je taká čierna krytka, ktorá je primontovaná myslím 5 alebo 6 mm inbusom..krytku treba dať dolu..pod krytkou bude taký ozubený šroub s ním potočiťproti smeru hodinových ručičiek..toto je návod na zatlačenie brzdového piestika..len u teba bude problém sa dostať pod platničku aby sa dal zatlačiť..
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa jergusko »

peterson999 napísal: 12.01.2022 10:17 [quote=achada post_id=992706 time=1641936026 A preco sa tvaris ako zena?
Veri ze sa najde niekto co "jej" pomoze v tej zime na ulici a hlavne zadarmo :-)
[/quote]

Tebe musí na prachoch veľmi záležať, keď ich spomínaš tak často...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa peterson999 »

jergusko napísal: 12.01.2022 16:34
peterson999 napísal: 12.01.2022 10:17 [quote=achada post_id=992706 time=1641936026 A preco sa tvaris ako zena?
Veri ze sa najde niekto co "jej" pomoze v tej zime na ulici a hlavne zadarmo :-)
Tebe musí na prachoch veľmi záležať, keď ich spomínaš tak často...
[/quote]

Mne uz na nicom inom nezalezi :-)
Zistil som ze ludom na nikom a nicom nezalezi a preto mne zalezi len na prachoch :-)
Ale nie, robim si sondu ako ludia reaguju na temu peniaze. Nastudoval som zmyslanie ludi a overujem pravdivost v praxi :-)
Testom presiel zatial len oco13 a dalsich par ludi ma blizko. V skutocnosti na nich zalezi viac tym ktori to riesia - ich to zjavne provokuje a vytaca.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa Renova »

....byť bez peňazí nie je hamba.....len je to nepríjemné :d :D
danopassat
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 02.07.2021 15:34
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa danopassat »

Dnes nieje hanba byť hlúpy ale hanbou je byť chudobný.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa Renova »

....a aj ten hlúpy má vždy pre seba rozumu dosť :2f93:
nonick86
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 15.08.2010 17:32
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa nonick86 »

Dakujem za normalne odpovede.
Pre informaciu, ako zena sa nepotrebujem tvarit, pretoze zena som a dokonca co sa vcelku aj rozumiem technike a pod. Ked s tym niekto ma problem, alebo nema co robit, kludne sa moze zdrzat komentarov ;) chcela som len vediet, aka velkost klucov sa ma pouzit, nakolko nejaku sadu mam vlastnu, len neviem ci spravnu velkost.
Pre dalsiu info, viem ako vyzera motorcek park.brzdy, mam vela veci napozeranych, nastudovanych, ale stale sa ucim a uz vobec, ze by som chcela nieco zadarmo, ale sorry ani do servisu sa nedostanem so zabrzdenym kolesom. Ak sa mi to nepodari odbrzdit, samozrejme si ZAPLATIM odtah do servisu, ale za pokus to stoji.
Btw pre tych mudrych komentujucich, menila som si sama palivove cerpadlo, takze niesu vsetky zeny neschopne 😉
nonick86
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 15.08.2010 17:32
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa nonick86 »

herin napísal: 12.01.2022 14:26 Odmontovať motorček??? A vieš ako to vôbec vyzerá?že ten motorček je súčasťou brzdového strmeňa?
Dá sa povoliť zabrzdená platnička na brzdovom kotúči..len neviem či sa ti to znovu nezablokuje...
Dolu koleso..a v tvojom prípade zobrať zrkadlo/kedže nejde dať dolu strmeň, ktorý sa drží u teba aj s platničkou o kotúč.../ zo zadnej strany je taká čierna krytka, ktorá je primontovaná myslím 5 alebo 6 mm inbusom..krytku treba dať dolu..pod krytkou bude taký ozubený šroub s ním potočiťproti smeru hodinových ručičiek..toto je návod na zatlačenie brzdového piestika..len u teba bude problém sa dostať pod platničku aby sa dal zatlačiť..
Viem, ze motorcek je na strmeni, ale najskor sa to pokusim urobit stylom, ze sa pokusim dat dole len motorcek od strmena, lebo na diagnostike mi ukazalo chybu motorceka a ked ho dam dole, budem pretacat ten ozubeny sroub, aby sa strmen dal do polohy ako keby nezablokovanej parkovacej brzdy.
Toto je moj typ, ze by to tak mohlo manualne ist, kedze ja v podstate nahradim tu silu motorceka, takzvane nudzove manualne odbrzdenie. Chcela som len vediet velkost klucov, ktore pouzit.
Tazko mi je to takto popisovat, este nikdy som to nerobila a netusim, ci to pojde tymto stylom alebo nie, no kazdopadne dakujem za info :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pôjde to presne tak.Elektrickú časť treba oddeliť,to sú dva 5 imbusy skrutečky.Odpáčiť preč elektrickú časť a bude prístup ku skrutkovici ktorá vlastne tlačí piestik do brzdenia.A urobí sa ručne to čo inák robí motorček
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa wilz »

Inak pre tých ktorí spochybňujú otázku o tvare a veľkosti potrebnej kľúča.
Už sa mi stalo, že som na neprístupnej skrutke nevidel či tam je miesto na 6-hran, torx alebo dokonca tzv.tisíchran. pritom všetky tri systémy sa môžu v danom prípade javiť použiteľné, ale ak to nie je správna voľba, môže sa pri silnejšom zatiahnutí diera v hlave skrutky poškodiť.
Takže pokiaľ človek nemá potrebnú skúsenosť, je taká otázka namieste
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Správne.Z nedostatku svetla sa stane zámena hlavne torx a imbus

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných